Używamy plików cookies i podobnych technologii zgodnie z Polityką Prywatności. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

10-01-2017

5 Tricków w MIUI cz. 2 - Akademia Sferis


Cześć. Zapraszamy was do następnego odcinka prezentującego kolejne 5 trików których możecie użyć w nakładce systemowej MIUI od Xiaomi.

1. Zabezpieczanie aplikacji

Jeśli przechowujecie na telefonie aplikacje zawierające dane wrażliwe, możecie je w prosty sposób zabezpieczyć indywidualnym hasłem dostępu. W tym celu udajcie się do ustawień > urządzenia > wybieramy tutaj opcję prywatność i zaznaczamy pozycję „hasła są widoczne”. Następnie przechodzimy do ochrony prywatności i wybieramy blokadę aplikacji. Na górze możemy zmienić wzór odblokowujący a z widocznej listy wybrać dowolne programy które chcemy zabezpieczyć kodem dostępu. Gotowe, od tej pory wybrane aplikacje będziemy mogli uruchomić znając hasło.

2. Blokada aplikacji

Jeśli chcesz by dany program był cały czas otwarty w tle zablokuj możliwość jego wyłączenia. W tym celu naciśnij przycisk MENU by otworzyć menadżera aplikacji i przeciągnij na dół program który chcesz uchronić przed zamknięciem, pojawi się ikonka kłódki która potwierdzi jego blokadę. W ten sam sposób może go również odblokować. 


3. Tryb jednej dłoni

W przypadku większych ekranów wygodniej czasami operować w trybie jednej dłoni. By go włączyć przesuń szybko palcem z przycisku HOME do przycisku MENU a odpowiednio zmniejszone okno pojawi się lewej stronie ekranu. Jeśli chcesz uzyskać podobny ekran po prawej stronie przesuń palcem od MENU do przycisku POWROTU.

4. Zdjęcia seryjne

Aby wykonać serię zdjęć przytrzymaj dłużej przycisk migawki. W ten sposób aparat wykona do 20 zdjęć z których będziesz mógł wybrać najlepsze ujęcie.

5. Zmiana wartości ekspozycji

Warto również wiedzieć o prostej możliwości korekty ekspozycji podczas fotografowania. W trybie aplikacji po naciśnięciu ekranu i uzyskaniu ostrości na interesującym nas punkcie kreślimy koło zgodnie z ruchem wskazówek zegara by zwiększyć wartość ekspozycji i odwrotnie by ją zmniejszyć.

W ten sposób dotarliśmy do końca. Tradycyjnie zapraszamy was do subskrypcji naszego kanału byście mogli śledzić na bieżąco nasze kolejne publikacje. Do zobaczenia!
Piotr Woć

do góry