Używamy plików cookies i podobnych technologii zgodnie z Polityką Prywatności. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

30-01-2017

1# Recenzja konkursowa HyperX Cloud StingerCloud Stinger to najnowsze dziecko marki HyperX. Jego pojawienie się na rynku nie może dziwić, bowiem słuchawki te wypełniają lukę pomiędzy budżetowymi Cloud Drone (149 zł), a świetnymi Cloud I (299 zł). Czy Cloud Stinger to produkt godny polecenia? By się o tym przekonać zapraszam do lektury poniższej recenzji.
 

Specyfikacja i wyposażenie

Słuchawki:

 • Pasmo przenoszenia: 18 Hz - 23000 Hz
 • Impedancja: 30 Ω
 • Czułość 102 db/mW
 • Głośniki: 50 mm
 • Konstrukcja zamknięta
 • Długość przewodu: 1,3 m + przedłużacz 1,7 m
 • Przybliżona waga: 275 g
 • Interfejs: minijack 3,5 mm
 • Kompatybilność z PC, Xbox One, PS4, Wii U

Mikrofon:

 • Pasmo przenoszenia: 50 Hz - 18000 Hz
 • Jednokierunkowy
 • Redukcja szumów
 • Czułość -40dBV 

Pod względem wyposażenia testowane słuchawki zawodzą. W opakowaniu słuchawek znajdziemy jedynie przedłużkę do kabla o długości 1,7 metra. Szkoda, że producent poskąpił na etui czy wymienne welurowe pady.

 

Wygląd i jakość wykonania

W mojej opinii Cloud Stinger wyglądają nijako. Producent postawił na minimalizm. Osobiście jestem fanem prostych i schludnych konstrukcji, ale testowanym słuchawkom czegoś brakuje. Jedynym wyróżniającym się elementem jest czerwone logo umieszczone na zewnątrz obu muszli. Cloud Stinger wykonano głównie z matowego tworzywa sztucznego. Dzięki temu słuchawki nie rysują się łatwo, nie zbierają brudu ani odcisków palców. Niestety ucierpiała na tym elastyczność pałąka.

By zmniejszyć nacisk na czubek głowy jego wewnętrzna część została pokryta miękką pianką. Również na plus należy zanotować obecność metalowej szyny do regulowania ich długości. Ciekawym rozwiązaniem są obracające się o 90 stopni nauszniki, co zwiększa ich komfort transportowania. Ponadto z muszli bez problemu możemy zdjąć pady, które zostały pokryte skóropodobny materiałem. Niestety jak już wspomniałem w zestawie zabrakło miejsca na alternatywny komplet z innego materiału.

Na lewej muszli umieszczono składane ramię mikrofonu, które jest giętkie i precyzyjne – bez problemu możemy je ustawić w odpowiedniej pozycji. Podniesienie ramienia do pionu spowoduje jego wyciszenie, co jest intuicyjnym rozwiązaniem. Poniżej znajdziemy kabel o długości 1,3 m. Został on opleciony gumowym materiałem, który jest elastyczny i nie plącze się. Kabel jest zakończony 4-polowym złączem minijack, co sprawia, że słuchawki możemy podpiąć do komputera, konsoli czy telefonu. Sporym zaskoczeniem jest umieszczenie suwaka do zmieniania poziomu głośności, który został ulokowany na prawej muszli, co dodatkowo powinno zwiększyć komfort użytkowania.

 

Ergonomia
Testowane słuchawki są wygodne, a nawet bardzo wygodne. Ponieważ słuchawki wykonano głównie z tworzywa sztucznego ich waga wynosi 275 gramów. Nie są to może najlżejsze słuchawki, ale są zdecydowanie lżejsze od swojego droższego kuzyna HyperX Cloud (350 gramów). Nawet kilkugodzinna sesja w Stingerach nie spowodowała u mnie dyskomfortu. Obawiałem się, że skóropodobne pady sprawią, że przy dłuższym użytkowaniu uszy zaczną się pocić. Ku mojemu zdziwieniu tak się nie stało za co należy pochwalić producenta. Do tego dochodzi elastyczny mikrofon, który możemy szybko wyciszyć oraz suwak do regulacji głośności umieszczony na prawym nauszniku. Oba rozwiązania są bardzo intuicyjne i szybko się do nich przyzwyczaiłem. Nie można również zapomnieć o obracanych nausznikach, które ułatwią spakowanie słuchawek do np. plecaka czy torebki. Niestety producent nie ustrzegł się błędów. Wg mnie sporym minusem jest brak możliwości odłączenia mikrofonu. Słuchawki może nie zachwyciły mnie swoim wyglądem, ale chętnie wybrałbym się z nimi w podróż do pracy czy uczelni. Niestety odstający mikrofon niszczy moją wizję korzystania z Cloud Stinger w miejscach publicznych. Drugą niedogodnością jest długość przedłużki. Ze słuchawek korzystałem głównie przy komputerze, więc byłem zmuszony do skorzystania z przedłużki rozdzielającej sygnał na dwa oddzielne wtyki 3.5 mm. Z reguły słuchawki podłączam na froncie obudowy, więc pod moimi nogami miałem 3 metrowy kabel. Szkoda, że producent nie dorzucił drugiego przewodu o długość np. 10 centymetrów.

Dźwięk

Przejdźmy teraz do najważniejszego elementu każdych słuchawek, czyli jakości dźwięku. Pomimo zamkniętej konstrukcji w Cloud Stinger wyraźnie czuć przestrzeń. Wszystkie tony są wyraźnie oddzielone. Ciepły bas jest podbity, ale nie przesadzony. Z kolei średnie tony są czyste, ale nieco wycofane. Czuć to szczególnie w utworach, gdzie wokale powinny grać pierwsze skrzypce. Natomiast soprany są wyraźne i czyste. Według mnie całość układa się w spójny, dobrej jakości dźwięk. Inaczej mówiąc z HyperX Cloud Stinger korzysta się naprawdę przyjemnie. A jak wypada dźwięk w grach? Pod tym względem testowany headset wypada bardzo dobrze. Cloud Stinger przetestowałem przede wszystkim w grze Counter-Strike: Global Offensive. Szczegółowość dźwięku stoi na wysokim poziomie. Namierzenie przeciwników po krokach to bułka z masłem. Nie będziemy mieli również problemów z rozpoznaniem powierzchni, po której przemieszcza się przeciwnik. Sporym plusem tych słuchawek jest dobre wygłuszenie co sprawia, że dźwięki z zewnątrz nie powinny nam przeszkadzać podczas rozgrywki.

 

HyperX Cloud StingerMikrofon

Mikrofon z redukcją szumów właściwie niczym się nie wyróżnia. Z całą pewnością nie mogę powiedzieć o nim złego słowa. Spełnia on swoje zdanie w 100% niezależnie od tego czy korzystam z niego w grach czy do komunikacji przez telefon lub Skype. Poniżej znajduje się krótkie nagranie prezentujące możliwości mikrofonu.

https://youtu.be/1731UrJMIp8

Podsumowanie

Muszę przyznać, że HyperX Cloud Stinger to naprawdę udany produkt. W cenie około 240 zł otrzymujemy dobrze wykonane, uniwersalne słuchawki, które świetnie sprawdzą się w grach oraz muzyce. Możliwość podłączenia słuchawek do konsol to kolejna mocna zaleta. Ergonomia również stoi na wysokim poziomie. Mam tu na myśli zarówno komfort użytkowania oraz intuicyjne korzystanie z mikrofonu i suwaka głośności. Natomiast do wad należy zaliczyć ubogie wyposażenie, a także brak możliwości odłączenia mikrofonu.
Mateusz Pięta
 
Zalety:

- Dobra jakość wykonania
- Uniwersalne słuchawki do gier i muzyki
- Dobre wygłuszenie
- Kompatybilność z konsolami
- Lekka waga
- Ergonomia
 

Wady:
- ubogie wyposażenie
- mikrofon jest na stale przymocowany do  słuchawek
 

do góry