Używamy plików cookies i podobnych technologii zgodnie z Polityką Prywatności. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

Aparat Nikon D500 body - VBA480AE Aparat Nikon D500 body - VBA480AE Aparat Nikon D500 body - VBA480AE Aparat Nikon D500 body - VBA480AE

Aparat Nikon D500 body - VBA480AE

5 | Opinie: 1

Produkt chwilowo niedostępny

Opis - Aparat Nikon D500 body - VBA480AE

s18159a5T03001v4v901i8f1m6N3c2X6

Potęga modelu flagowego, poręczność formatu DX. Większe możliwości dzięki aparatowi D500.

Nikon D500, młodszy brat modelu D5 – flagowego aparatu firmy Nikon formatu FX – oferuje niezwykłe możliwości i zdumiewającą precyzję. Opracowany przez firmę Nikon 153-polowy system AF nowej generacji charakteryzuje się wyjątkowo szerokim pokryciem kadru. Nowa matryca i nowy czujnik pomiaru światła zapewniają bardzo dokładne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie szczegółów. Aparat pozwala wykonywać zdjęcia z szybkością do 10 kl./s, a dzięki buforowi o dużej pojemności w jednej serii można wykonać nawet 200 zdjęć w formacie NEF (RAW). Oznacza to możliwość uzyskania 20-sekundowej serii zdjęć najwyższej jakości. Bezkompromisowych filmowców z pewnością ucieszy to, że funkcja nagrywania filmów D-Movie pozwala na rejestrowanie aparatem do 29 minut i 59 sekund materiału w rozdzielczości 4K/UHD.

E1B0E0H2E030r1g4x9f1q8g1g609h7M0
n5u5z106E0s001f4K9S1J8r1b7V0m4U4

NIEZRÓWNANA SKUTECZNOŚĆ SYSTEMU AF: DOSKONAŁA PRECYZJA

Dzięki zastosowaniu systemu AF znanego z modelu D5 – sztandarowego aparatu formatu FX firmy Nikon – aparat D500 ustawia ostrość z najwyższą precyzją, nawet w niemal całkowitych ciemnościach. Dzięki niewiarygodnej liczbie 153 pól AF (w tym 99 pól krzyżowych) ten niezwykły system AF zapewnia niezrównane pokrycie, odpowiadające niemal całej szerokości kadru. Czułość autofokusa już od -4 EV w przypadku pola centralnego i -3 EV (ISO 100, 20°C) w przypadku pozostałych pól zapewnia nadzwyczajną skuteczność w słabym świetle. Małe, szybko poruszające się obiekty można śledzić z niedostępną wcześniej precyzją, a obiekty na krawędzi kadru są wykrywane z łatwością. W trybie Ciągły AF można konfigurować pokrycie kadru przez pola AF w liczbie 153, 72 i 25. Wszystkie 153 pola AF działają z obiektywami AF NIKKOR z otworem względnym f/5,6 i jaśniejszymi, a 15 centralnych pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8.

WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI – DECYDUJĄCA SZYBKOŚĆ

Dzięki niezwykłym parametrom model D500 pozwala z łatwością uchwycić ważne chwile. Umożliwia fotografowanie z szybkością do 10 kl./s z funkcją śledzenia AE/AF lub z podniesionym lustrem. Znacznie udoskonalono funkcję śledzenia AF i widoczność w wizjerze na potrzeby fotografii sportowej lub dowolnych sytuacji, w których fotografowane obiekty nagle zmieniają kierunek ruchu. Dzięki nowemu układowi ASIC przeznaczonemu specjalnie do obsługi autofokusa maksimum mocy obliczeniowej jest zawsze kierowane do systemu AF. Szybsze sekwencyjne mechanizmy migawki i lustra znacznie skracają czas przesłonięcia wizjera podczas szybkich serii. Bufor aparatu o dużej pojemności umożliwia wykonanie w jednej serii do 200 zdjęć w formacie NEF (RAW) lub dużych zdjęć JPEG. Dwa gniazda kart pamięci (jedno na karty XQD i jedno na karty SD UHS II) z łatwością sprostają oferowanej przez aparat niezwykłej prędkości fotografowania oraz zapewnią natychmiastowe wyczyszczenie bufora przed następną serią. Port USB 3.0 umożliwia szybką transmisję dużych ilości danych, a wbudowana funkcja SnapBridge umożliwia bezprzewodową transmisję zdjęć. Osoby oczekujące jeszcze większej szybkości przesyłania danych docenią zgodność modelu D500 z opcjonalnym przekaźnikiem WT-7A, który pozwala przesyłać pliki na serwer FTP lub do komputera z prędkością do 866,7 Mb/s.

Screenshot_1.jpg

ŚWIETNE ZDJĘCIA DZIĘKI ZAAWANSOWANEMU CZUJNIKOWI POMIARU ŚWIATŁA I DOSKONAŁEJ MATRYCY

Bez względu na to, czy chcesz sfotografować geparda w biegu czy akrobacje podczas imprezy sportów ekstremalnych, model D500 sprosta zadaniu. I nie będzie to zwyczajne zdjęcie. Matryca CMOS formatu DX o rozdzielczości 20,9 megapiksela oraz czujnik pomiaru ekspozycji RGB o rozdzielczości 180 tys. pikseli zapewniają bardzo dokładne rozpoznawanie obiektów, wyjątkowe odwzorowanie szczegółów obrazu i bogate przejścia tonalne. Dzięki odchylanemu monitorowi dotykowemu LCD o wyjątkowej czułości, przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 2,36 mln punktów model D500 ułatwia wykonywanie zdjęć z góry lub z dołu. Ponadto pozwala z łatwością przeglądać zdjęcia i wybierać najlepsze, a także wprowadzać informacje o autorze, lokalizacji, IPTC i prawach autorskich. Fotografując w trybie podglądu na żywo, można dotykiem wybierać pola AF, wyzwalać migawkę lub przywoływać wstępnie ustawione dane punktowego balansu bieli dla wybranego obszaru w kadrze. W celu zapewnienia jeszcze większej kontroli program Picture Control 2.0 ułatwia definiowanie parametrów zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Ustawienie Równomierne zapewnia maksymalny zakres dynamiki i ułatwia późniejszą obróbkę, a ustawienie Przejrzystość pozwala precyzyjnie dobrać poziom szczegółowości.

B8p6d1o9Y0B031w4U9h1p8A138k4j2C1
I6V941c0D0z0A1d4Z9t138C1U8t4S675

BOHATER CIEMNOŚCI – UCHWYĆ MOMENTY NIEWIDOCZNE DLA INNYCH

Trudne warunki oświetleniowe nie są dla modelu D500 żadną przeszkodą. Dzięki bardzo szerokiemu zakresowi czułości ISO zapewnia on niedostępne wcześniej możliwości fotografowania w słabo oświetlonych miejscach i świetnie radzi sobie z jasnymi obszarami kadrów. Opracowany przez firmę Nikon nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5 sprawia, że w standardowym zakresie czułości – od ISO 100 do ISO 51200 – jakość zdjęć jest bardzo wysoka. Drobny szum został znacznie zredukowany i nawet przycięte zdjęcia zrobione z wysokimi czułościami ISO zachowują swoją jakość. Czułość ISO można zmniejszyć do ustawienia Lo 1, odpowiadającego czułości ISO 50, lub zwiększyć do ustawienia Hi 5, odpowiadającego niewiarygodnej czułości ISO 1640000. W połączeniu z systemem AF działającym w niemal całkowitej ciemności (-4 EV w przypadku pola centralnego) ustawienie Hi 5 pozwala wykonywać zdjęcia w sytuacjach, w których wcześniej wydawało się to niemożliwe. Te niezwykle wysokie czułości ISO umożliwiają wykonywanie zdjęć bez użycia lampy, a także mogą zostać użyte w zastosowaniach specjalistycznych, takich jak nadzór i ochrona.

FILMY W JAKOŚCI 4K/UHD

Model D500 – pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa formatu DX firmy Nikon wyposażona w funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości 4K/UHD – stwarza całkowicie nowe możliwości filmowania. Filmy w rozdzielczości 4K/UHD (3840 x 2160 pikseli) mogą być nagrywane przez maksymalnie 29 minut i 59 sekund z szybkością 30p/25p/24p i zachowaniem natywnych proporcji w celu uzyskania najwyższej jakości obrazu. Filmy w rozdzielczości Full HD (1080p) można rejestrować z szybkością maksymalną 50p/60p w wielu formatach kadrowania, w tym w natywnym formacie Full HD. Opracowany przez firmę Nikon mechanizm elektronicznej redukcji drgań znacząco zmniejsza wpływ drgania aparatu na filmy nagrywane z ręki w jakości Full HD. Podczas filmowania w trybie M czułość dla wszystkich rozdzielczości wideo i trybów przycięcia można ustawiać od ISO 100 aż do ustawienia Hi 5. W trybie automatycznego doboru czułości ISO dostępne są wartości od ISO 200 aż do Hi 5. Istnieje również możliwość określenia maksymalnych wartości ISO, jakie mogą zostać wybrane. Aparat oferuje czysty sygnał wyjściowy HDMI: nawet filmy 4K/UHD można rejestrować na karcie pamięci albo wysyłać bez kompresji przez wyjście HDMI w postaci 8-bitowego sygnału 4:2:2 YCbCr. Podczas zdalnego fotografowania wyjście HDMI jest dostępne dla wszystkich rozdzielczości filmów. Pozostałe dostępne funkcje to m.in. wbudowany interwalometr i funkcja tworzenia filmów poklatkowych w jakości 4K/UHD.

PORĘCZNOŚĆ FORMATU DX I ODPORNOŚĆ NA MIARĘ OCZEKIWAŃ

Model D500 – młodszy brat modelu D5 – to aparat, na którym można polegać w ekstremalnych warunkach. Odporny metalowy szkielet z elementami wykonanymi z wytrzymałego stopu magnezu i włókna węglowego tworzy lekką i trwałą konstrukcję. Wszystkie połączenia, przyciski i pokrętła są całkowicie zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki energooszczędnemu działaniu można zrobić znacznie więcej zdjęć, zanim konieczne będzie ponowne naładowanie akumulatora. Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D17 obsługuje trzy różne rodzaje źródeł zasilania i ułatwia obsługę aparatu podczas wykonywania zdjęć w pozycji pionowej. Potwierdzona testami trwałość migawki aparatu wynosi 200 000 cykli.

Screenshot_2.jpg
91D3a6N8Z0E00194J951x80198a7Y4Y7

OBIEKTYWY NIKKOR: ZALETY FORMATU DX PODCZAS KORZYSTANIA Z TELEOBIEKTYWÓW

Legendarne obiektywy NIKKOR firmy Nikon charakteryzują się niezrównaną ostrością i uniwersalnością. Model D500 współpracuje ze wszystkimi obiektywami NIKKOR formatu DX. Dzięki matrycy formatu DX podczas fotografowania z użyciem obiektywów formatu FX o współczynniku kadrowania 1,5x można uzyskać efekt teleobiektywu. Przy ustawieniu teleobiektywowym po podłączeniu obiektywu AF-S NIKKOR 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR do aparatu D500 można uzyskać taki sam kąt widzenia jak w cyfrowej lustrzance jednoobiektywowej formatu FX z teleobiektywem o ogniskowej 600 mm. W porównaniu z zestawem pełnoklatkowym waga i długość obiektywu są mniej więcej o połowę mniejsze, co stanowi niewątpliwą zaletę podczas podróży. Możesz teraz przenieść się w sam środek akcji lub sfotografować trudno dostępne ptasie gniazdo bez zmagania się z niedogodnościami towarzyszącymi korzystaniu z cięższych profesjonalnych zestawów.

I STAŁA SIĘ ŚWIATŁOŚĆ

Model D500 w pełni współpracuje z cenionym systemem iTTL/kreatywnym systemem oświetlenia (CLS) oraz nowym zaawansowanym bezprzewodowym systemem oświetlenia firmy Nikon sterowanym radiowo. Dzięki temu można z łatwością korzystać z lamp błyskowych, takich jak profesjonalna lampa SB-910, kompaktowy model SB-700 czy model SB-5000 wykorzystujący technologię sterowania radiowego. W połączeniu z opcjonalnym przekaźnikiem WR-R10 aparat D500 umożliwia sterowanie nawet sześcioma grupami lamp SB-5000 i bezprzewodowe wyzwalanie ich z innego pomieszczenia, zza przeszkód czy na zewnątrz w silnym słońcu.

w2x840c5I0Y0H16429s138x1R8A9f0z4
b7470122P0B021a4K9c1D8m1S9t0y0t7

POŁĄCZ APARAT Z URZĄDZENIAMI INTELIGENTNYMI ZA POMOCĄ TECNOLOGII SNAPBRIDGE.

Model D500 to pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa firmy Nikon kompatybilna z funkcją SnapBridge. Ta funkcjonalna aplikacja firmy Nikon zapewnia stałą łączność (przy niskim zużyciu energii) między aparatem a smartfonem lub tabletem, wykorzystując technologię Bluetooth Low Energy (BLE). Pozwala to na automatyczne synchronizowanie wykonywanych zdjęć do urządzenia inteligentnego bez zbytniego obciążania akumulatora aparatu. Synchronizowane podczas fotografowania zdjęcia są natychmiast przekadrowywane do rozmiaru ułatwiającego ich przeglądanie i szybkie przesyłanie do portali społecznościowych. Można również sterować najważniejszymi funkcjami aparatu z poziomu urządzenia inteligentnego i w prosty sposób nadawać zdjęciom oznaczenia geograficzne. Ponadto w każdej nowej lokalizacji aplikacja SnapBridge na podstawie danych GPS odbieranych przez urządzenie inteligentne automatycznie wprowadza w aparacie ustawienia czasu lokalnego i czasu UTC. Wykonane zdjęcia będą oznaczone właściwą datą bez względu na liczbę przekroczonych stref czasowych. Dzięki wyposażeniu modelu D500 w funkcję łączności NFC (ang. Near Field Communication) nawiązanie połączenia między aparatem a urządzeniem inteligentnym przy pierwszym uruchomieniu aplikacji SnapBridge jest niezwykle proste.

Jakość obrazu
Typ aparatu/kameryObudowa lustrzanki
Megapiksele20,9 MP
Typ przetwornika obrazuCMOS
Maksymalna rozdzielczość obrazu5568 x 3712 piksele
Rozdzielczość statycznego obrazu(L) 5568 x 3712 (M) 4176 x 2784 (S) 2784 x 1856
Stabilizator obrazuNie
Suma megapikseli21,56 MP
Wymiar czujnika obrazu (szer. x wys.)23,5 x 15,7 mm
Format czujnikaDX
Format kompresji zdjęćJPG
NEF
TIF
System obiektywów
interfejs mocowania obiektywuNikon F
Mounting typeBagnet
Skupianie
Regulator ostrościAutomatyczne/Ręczne
Tryby autofokusaCiągły autofokus
Ustawianie ostrości w sposób ciągły
Pojedynczy autofokus
Punkty AF153
Blokada AutofokusaTak
Czułość obrazu
Czułość ISO (min)100
Czułość ISO (maks)51200
Czułość ISO100
51200
Tryby naświetlaniaPreselekcja przysłony AE
Auto
Ręczny
Priorytet migawki AE
Kontrola naświetlaniaProgram AE
Korekcja naświetlania± 5EV (1/2EV; 1/3EV step)
Pomiar światłaCentralnie ważony
Super lekka
Matryca
Punkt
Auto Exposure (AE)Tak
Migawka
Najszybsza szybkość migawki aparatu1/8000 s
Najkrótszy czas migawki aparatu30 s
Typ migawki aparatuElektroniczny
Flesz
Tryby lampy błyskowejAuto
Redukcja czerwonych oczu
Synchronizacja drugiej kurtyny migawki
Powolna synchronizacja
Flash sync-speed1/250 s
Kompensacja ekspozycji lampy błyskowejTak
Korekcja ekspozycji lampy błyskowej-3EV - +1EV (1/3
Stopka mocująca lampę błyskowąTak
Video
Nagrywanie wideoTak
Maksymalna rozdzielczość filmu3840 x 2160 piksele
Typ HD4K Ultra HD
Rozdzielczości wideo1280 x 720
1920 x 1080
3840 x 2160
Rozdzielczość przy prędkości przechwytywania3840x2160@24fps
1920x1080@24fps
1920x1080@25fps
1920x1080@30fps
1920x1080@50fps
1920x1080@60fps
3840x2160@25fps
3840x2160@30fps
System formatu sygnału analogowegoNTSC
Audio
Wbudowany mikrofonTak
System dźwiękuStereo
Pamięć
Typy kart pamięciSD
SDHC
SDXC
XQD
Gniazda pamięci2
Wyświetlacz
Typ ekranuTFT
Ekran dotykowyTak
Długość przekątnej ekranu (cale)8,13 cm (3.2")
Rozdzielczość wyświetlacza aparatu2359000 piksele
Wyświetlacz LCD o zmiennym kącieTak
Drugi ekran LCDNie
Obiektyw
WizjerOptyczny
Powiekszenie1x
Łączność
PictbridgeTak
wersja USB3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Złącze USBMicro-USB B
HDMITak
Rodzaj złącza HDMIMini
MikrofonTak
Wyjścia słuchawkowe1
Sieć komputerowa
BluetoothTak
Wi-FiTak
Near Field Communication (NFC)Tak
Sieć danychNieobsługiwany
Kamera
Balans bieliAuto
Zachmurzenie
Bezpośrednie światło słoneczne
Lampy błyskowa
Fluorescencyjny
Światło jarzeniowe
Efekty fotograficzneCzarno-biały
Neutralny
Żywy
Opóżnienie samowyzwalacza2
5
10 s
20 s
OdtwarzanieHighlights
Film
Pojedynczy obraz
Pokaz slajdów
Korekcja dioptriiTak
Regulacja dioptrii (D-D)-2 - 1
Obsługa językaArabska
BEN
Bułgarski
Chińska uproszczona
Chińska tradycyjna
Czeska
Duński
Niemiecki
Holenderski
Angielski
Hiszpański
Fiński
Francuska
Grecka
Węgierska
Włoski
Japońska
koreańska
Norweski
Polski
Portugalski
RUM
Rosyjski
SER
Szwedzki
Tajska
Turecka
Ukraińska
Widok na żywoTak
Bezpośrednie drukowanieTak
Kompatybilność 3DTak
Edycja zdjęćZmiana rozmiaru
Obrotowy
Przycinanie
GPSNie
System plikówDCF 2.0
Exif 2.3
RAW
Wsparcie oczu1,6 cm
Wsparcie dla montażu na tripodzieTak
Procesor zdjęćEXPEED 5
Design
Kolor produktuCzarny
Bateria
Technologia bateriiAkumulator litowo-jonowy (Li-Ion)
Battery life (CIPA standard)1240 zdjęć
Rodzaj bateriiEN-EL15
Warunki zewnętrzne
Zakres temperatur (eksploatacja)0 - 40 °C
Waga i rozmiary
Szerokość produktu147 mm
Długość urządzenia81 mm
Wysokość urządzenia115 mm
Waga produktu760 g
Zawartość opakowania
Zasilacz sieciowyTak
Ładowarka akumulatorówTak
Szczegóły Techniczne
SamowyzwalaczTak
Pozostałe właściwości
Certyfikat EnergyStarNie
Rodzaj zasilaniaBateria
Informacje dodatkowe
Gwarancja Gwarancja Sklepu 12 miesięcy
Stan

Opinie - Aparat Nikon D500 body - VBA480AE

Ocena produktu: Aparat Nikon D500 body - VBA480AE

Średnia ocena: 5
Opinie: 1

0%
0%
0%
0%
100%

mtmatio - 22.10.2017 21:27

wreszcie mam to czego szukałem, jak dla mnie super korpus, do tej pory bawiłem się d5200, to zupełnie inna bajka. Polecam chociaż cena nie zachęca

Zaufani Producenci

DJI Kingston Nikon Philips SanDisk Toshiba Trust
do góry