Sfera Gamingu- sprawdź promocje!

Sferis - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Telefony i Tablety
Komputery
Gaming
RTV
Hobby
AGD
Dom i Biuro
Zdrowie i Uroda
Sferis Hobby Fotografia i optyka Aparaty fotograficzne Aparat Nikon Z fc Srebrny w zestawie z 16-50 (srebrny)
Dostawa 0zł

Aparat Nikon Z fc Srebrny w zestawie z 16-50 (srebrny)

5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Aparat Nikon Z fc Srebrny w zestawie z 16-50 (srebrny)

Producent:

Opis

Aparat Nikon Z fc + obiektyw Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR (Srebrny)

Zawsze bądź w pełnej gotowości do rejestrowania fantastycznych zdjęć i filmów. Ten zestaw zawiera aparat bezlusterkowy Z fc oraz srebrną wersję obiektywu NIKKOR Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR — doskonałego obiektywu uniwersalnego, pozwalającego wykonywać ujęcia szerokokątne oraz portrety, które są bogate w kolory i detale. Wbudowany w obiektyw system redukcji drgań gwarantuje stabilność obrazu, a ustawianie ostrości jest szybkie i praktycznie bezgłośne.

Teraz Twoja kolej

Uchwyć swoje najważniejsze chwile aparatem nawiązującym do estetyki, którą cenisz od zawsze. Zainspirowany słynną lustrzanką Nikon FM2 z początku lat 80., aparat bezlusterkowy Z fc ma autentyczne detale, które skrupulatnie odtworzono: od pokręteł sterowania po okrągły okular wizjera i klasyczne logo firmy Nikon wygrawerowane na pryzmacie pentagonalnym.

Kultowy — to u nas rodzinne

Czarny korpus o specjalnej fakturze. Subtelna ziarnistość srebrzystego, metalowego szkieletu. Aparat bezlusterkowy Z fc ma tyle samo charakteru, co lustrzanki firmy Nikon sprzed lat — a specjalna wersja obiektywu NIKKOR Z wygląda równie dobrze. Ważne są oryginalne detale wzornictwa z tamtych czasów. I prawdziwe możliwości tworzenia odpowiadające współczesnym wyzwaniom.

Specjalna wersja obiektywu NIKKOR Z 28mm f/2.8 SE

Specjalna wersja obiektywu stałoogniskowego z serii Z. Konstrukcja jest oparta na oryginalnych obiektywach AI Nikkor używanych z aparatem Nikon FM2 — nawet czcionki użyte w nazwie obiektywu dostosowano do oryginalnego liternictwa.

Srebrny obiektyw NIKKOR Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR

Srebrna wersja szerokokątnego obiektywu zmiennoogniskowego 16-50 mm formatu DX. Ten ultrakompaktowy obiektyw ma taki sam srebrny kolor jak aparat Z fc, przez co razem wyglądają wspaniale w każdej sytuacji.

Obsługujesz tak, jak klasyczny aparat firmy Nikon

Pokrętła sterowania są rozmieszczone tak, jak w aparacie Nikon FM2, a każde z nich wykonano z litego aluminium. Mechanizmy działają z niesamowitą precyzją — poczujesz kliknięcie. Jeśli masz wcześniejsze doświadczenia z lustrzanką firmy Nikon, natychmiast zadziała Twoja pamięć mięśniowa. Jeśli nie, polubisz fizyczne pokrętła.

Fizyczne pokrętła sterowania

Czas otwarcia migawki, kompensację ekspozycji i czułość ISO można ustawiać oddzielnymi pokrętłami bez korzystania z menu aparatu. Aparat można też skonfigurować tak, aby czas otwarcia migawki lub kompensację ekspozycji ustawiać pokrętłami sterowania.

Górny wyświetlacz

Czy chcesz wykonywać portrety z małą głębią ostrości albo fotografować szerokie sceny uliczne z ostrym odwzorowaniem wszystkich planów? Na małym wyświetlaczu możesz szybko sprawdzić wartość przysłony, przy której wykonujesz zdjęcie.

Okrągły okular wizjera elektronicznego

Wizjer o wysokiej rozdzielczości w aparacie Z fc jest elektroniczny, ale jego okular ma okrągły kształt — tak jak wizjer optyczny lustrzanki Nikon FM2. Pozwala zobaczyć wyraźny obraz każdego ujęcia i włącza się, gdy zbliżysz aparat do oka.

Jakość, którą możesz poczuć

Szkielet aparatu Z fc jest wykuty ze stopu magnezu, tego samego materiału, który jest stosowany w profesjonalnych aparatach firmy Nikon. Ten aparat opracowano z myślą o zapewnieniu równowagi między trwałością a lekkością, dlatego możesz go mieć zawsze przy sobie, dokądkolwiek zaprowadzi Cię inspiracja.

Opracowany z myślą o współczesnych wymaganiach

Z fc może wyglądać, jakby powstał w latach 80., ale solidny szkielet ze stopu magnezu sprawia, że ten aparat bezlusterkowy jest gotowy na współczesne wyzwania. Wytrzymały pod każdym względem korpus jest również lekki i bardzo poręczny. Zawieś aparat na ramieniu i przygotuj się na pełne podziwu spojrzenia przechodniów.

Jakość zdjęć, którą pokochasz

Aparat bezlusterkowy Z fc, zaprojektowany na bazie rewolucyjnego mocowania Z firmy Nikon, może z oszałamiającą jakością uwiecznić Twoje najważniejsze chwile. Dzięki dużej średnicy mocowania Z firmy Nikon, do dużej matrycy formatu DX o rozdzielczości 20,9 MP dociera więcej światła. Większa ilość światła jest korzystna pod każdym względem — pozwala na zwiększenie ostrości, kontrastu, szybkości ustawiania ostrości, a także na uzyskanie lepszych rezultatów przy słabym oświetleniu.

Najważniejsze chwile w najdrobniejszych szczegółach

Aparat Z fc nie tylko wygląda kultowo. Dzięki matrycy o wysokiej rozdzielczości i szerokiemu zakresowi automatycznego dobierania czułości od 100 do 51200 ISO, aparat ten zapewnia doskonałą ostrość, szczegółowość i wyrazistość — zarówno w dzień, jak i w nocy. Płynny i szybki autofokus umożliwia fotografowanie z prędkością do 11 kl./s. Każde zdjęcie będzie udane, bez względu na ulotność uwiecznianej chwili.

Odpowiedni w każdym świetle

Najważniejsze chwile nie czekają na idealne oświetlenie, podobnie jak aparat Z fc. Szeroki zakres czułości ISO i AF przy słabym oświetleniu umożliwiają fotografowanie po zachodzie słońca.

Filtry i efekty

Aparat jest wyposażony w 20 kreatywnych ustawień Picture Control, które możesz wykorzystać podczas wykonywania zdjęć i nagrywania filmów. Ponadto efekty tych ustawień są widoczne w czasie rzeczywistym podczas rejestrowania obrazu. Aby urzeczywistnić swoją wizję, po prostu dostosuj intensywność efektu.

Znajomi i rodzina

Wykonujesz zdjęcia portretowe? AF z wykrywaniem oczu szybko znajduje oczy fotografowanych ludzi, a także kotów lub psów, i utrzymuje na nich ostrości, nawet jeśli się poruszają.

Opowiadaj historie po swojemu

Jak uwiecznisz swoje najważniejsze chwile? Chociaż lustrzanka Nikon FM2 nie umożliwiała filmowania, jednak w chwili wprowadzenia na rynek przełamywała bariery, pozwalając na używanie czasów otwarcia migawki krótszych niż kiedykolwiek wcześniej. Aparat Z fc rejestruje oszałamiające materiały wideo — a także jest pierwszym aparatem z serii Z firmy Nikon wyposażonym w ruchomy monitor. Przygotuj się na osiągnięcie zupełnie nowego poziomu kadrowania, niezależnie od tego, czy fotografujesz z ręki, czy ze statywu.

Mistrzowskie filmy

Możesz nagrywać materiały wideo w rozdzielczości 4K/UHD z szybkością 30p albo zmieniać zwykłe chwile w efektowne momenty rejestrując spowolnione nagrania w rozdzielczości Full HD. Podczas nagrywania filmów możesz także rejestrować nieruchome ujęcia oraz tworzyć przy użyciu aparatu ekspresyjne sekwencje poklatkowe w rozdzielczości 4K.

Intrygujące kąty

Ruchomy monitor dotykowy o wysokiej rozdzielczości ułatwia fotografowanie pod dowolnym kątem. Obróć monitor do przodu, a aparat automatycznie przełączy się w tryb autoportretu. Idealne, niezależnie od tego, czy chcesz się sfilmować, czy wykonać autoportret.

Żywe ujęcia podczas nagrywania wideoblogów

Świetne treści zasługują też na znakomitą jakość obrazu. Dzięki aparatowi Z fc uzyskasz niesamowitą ostrość i efektowną głębię ostrości. Używaj go podczas wywiadów — lub skieruj ruchomy monitor ku sobie, aby uzyskać idealnie wykadrowane ujęcia, gdy znajdujesz się bezpośrednio przed aparatem.

Prowadź streaming jak profesjonalista

Wyróżnij swój streaming na żywo dzięki świetnie wyglądającym materiałom wideo. Pokazuj się na żywo z najlepszej strony używając aparatu Z fc i bezpłatnego programu Nikon Webcam Utility.

Łatwe udostępnianie

Wystarczy raz nawiązać połączenie między aparatem Z fc a aplikacją SnapBridge. Zdjęcia i filmy można następnie przesyłać ręcznie lub automatycznie, w celu łatwego udostępniania lub tworzenia kopii zapasowych.

Ładowanie przez USB

Za pomocą kabla USB⁶ możesz ładować (przy wyłączonym aparacie) lub zasilać aparat Z fc. To wygodne, gdy chcesz fotografować przez dłuższy czas w pomieszczeniu lub nagrywać filmy poklatkowe.

Gotowy na Ciebie

Jako członek rodziny Nikon Z aparat Z fc współpracuje ze wszystkimi obiektywami NIKKOR Z. Dostępny jest również opcjonalny uchwyt umożliwiający pewniejsze trzymanie, a także akcesoria do nagrywania wideoblogów.

Wyjątkowo poręczny, obiektyw szerokokątny o zmiennej ogniskowej do aparatów bezlusterkowych

Tu. Tam. Wszędzie. Ze względu na szeroki zakres ogniskowych oraz szybki autofokus, ten obiektyw szerokokątny o zmiennej ogniskowej jest wyjątkowo uniwersalny. Od codziennych wypadów po wielkie przygody, zapewnia swobodę rejestrowania fantastycznych zdjęć i filmów. W każdej chwili.

Nie daj się powstrzymać

Dzięki dużej średnicy mocowania Z firmy Nikon, ten obiektyw do aparatów bezlusterkowych formatu DX pozwala rejestrować obraz z większą liczbą detali, większą głębią i pełniejszymi kolorami w całym zakresie ogniskowych, od ujęć szerokokątnych po portrety. Pokaż, jak oszałamiająco wygląda panorama miasta. Rób świetne, spontaniczne zdjęcia grupowe lub niepozowane zdjęcia uliczne, które uchwycą atmosferę danej chwili. Wypróbuj go podczas filmowania: zdziwisz się, jak stabilny może być obraz na nagranych ujęciach.

Ujęcia we wnętrzach

Przy ustawieniu szerokokątnym obiektyw ten doskonale sprawdza się podczas rejestrowania ujęć w ciasnych przestrzeniach. Minimalna odległość zdjęciowa wynosząca zaledwie 0,2 m umożliwia ustawianie ostrości na detalach zbliżeń.

Zdjęcia niepozowane

Nawet jeśli wykonujesz zdjęcia w słabym świetle, uchwycisz wspaniałe szczegóły, zarówno śmiałej pozy, jak i ulotnego gestu. Efekt bokeh jest płynny, pozwalający na efektowne rozmycie tła.

Filmy budzące zachwyt

Obiektyw pozwala z łatwością przechodzić od ujęć z szeroką perspektywą do zbliżeń. Nawet jeśli filmujesz w marszu, zarejestrujesz materiały wideo w jakości 4K z ostrym i stabilnym obrazem.

Tu i teraz

Bez względu na to, czy robisz zdjęcia czy nagrywasz filmy, ten obiektyw NIKKOR Z od razu pokazuje swoje możliwości. Wbudowany w obiektyw system redukcji drgań, umożliwia fotografowanie z czasami otwarcia migawki dłuższymi nawet o 4,5 stopni niż byłoby to możliwe bez użycia tego systemu¹. Możesz rejestrować ostrzejsze zdjęcia przy słabnącym świetle dziennym oraz filmy bez niechcianych skutków drgania aparatu. Ustawianie ostrości jest szybkie i praktycznie bezgłośne.

Przejmij kontrolę

Bezgłośny pierścień sterujący może służyć do sterowania najważniejszymi funkcjami, takimi jak ręczne ustawianie ostrości, sterowanie przysłoną (ułatwiające uzyskanie efektów rozjaśniania lub ściemniania obrazu podczas filmowania), czy kompensacja ekspozycji.

Stała gotowość

Nigdy nie przegapisz okazji na zrobienie zdjęcia. Bezprzyciskowy mechanizm chowania obiektywu jest szybki i łatwy w użyciu. Po prostu wysuń lub schowaj obiektyw, obracając pierścień zoomu.

Obiektyw mieszczący się w kieszeni

Ten obiektyw o zmiennej ogniskowej, przeznaczony dla aparatów bezlusterkowych formatu DX, waży zaledwie 135 gramów, a po schowaniu jest bardzo krótki. Po schowaniu obiektyw blokuje się w miejscu, tak że nie wysunie się w niepożądanych sytuacjach.

Specyfikacja

Typ aparatu/kamery Bezlusterkowiec
Megapiksele 20,9 MP
Typ przetwornika obrazu CMOS
Maksymalna rozdzielczość obrazu 5568 x 3712 px
Rozdzielczość statycznego obrazu Z użyciem obszaru zdjęcia [DX (24x16)] : (L) 5568 x 3712 (20,7 mln), (M) 4176 x 2784 (11,6 mln), (S) 2784 x 1856 (5,2 mln), z użyciem obszaru zdjęcia [1:1 (16x16)]: (L) 3712 x 3712 (13,8 mln), (M) 2784 x 2784 (7,8 mln), (S) 1856 x 1856 (3,4 mln), z użyciem obszaru zdjęcia [16:9 (24x14)]: (L) 5568 x 3128 (17,4 mln), (M) 4176 x 2344 (9,8 mln), (S) 2784 x 1560 (4,3 mln), zdjęcia wykonane podczas filmowania przy rozmiarze klatki 3840 x 2160: 3840 x 2160; zdjęcia wykonane podczas nagrywania filmów przy innych rozmiarach klatki: 1920 x 1080
Stabilizator obrazu Tak
Suma megapikseli 21,51 MP
Wymiar czujnika obrazu (szer. x wys.) 23,5 x 15,7 mm
Format czujnika DX
Format kompresji zdjęć JPEG, RAW
interfejs mocowania obiektywu Nikon Z
Typ mocowania Bagnet
Długość ogniskowa 16 - 50 mm
Minimalna przesłona 3,5
Maksymalna przesłona 40
Struktura soczewki 9/7
Wielkość filtra 4,6 cm
Typ obiektywu Zoom standardowy
Liczba elementów przysłony 7
Tryby autofokusa Automatyczna
Ostrość Automatyczne/Ręczne
Ostrość TTL
Regulator ostrości Automatyczne/Ręczne
Tryby autofokusa Pojedynczy autofokus, Ciągły autofokus
Punkty AF 209
Blokada Autofokusa Tak
Czułość ISO (min) 100
Czułość ISO (maks) 25600
Czułość ISO Automatyczna, 100, 25600
Tryby naświetlania Automatyczna
Korekcja naświetlania ± 3EV (1/3EV step)
Kontrola naświetlania Auto, Program AE
Najszybsza szybkość migawki aparatu 1/4000 s
Najkrótszy czas migawki aparatu 4 s
Typ migawki aparatu Elektroniczny, Mechaniczny
Tryby lampy błyskowej Automatyczna, Wyłączenie lampy błyskowej, Redukcja czerwonych oczu, Powolna synchronizacja, Synchronizacja drugiej kurtyny migawki
Kompensacja ekspozycji lampy błyskowej Tak
Samowyzwalacz Tak
Nagrywanie wideo Tak
Maksymalna rozdzielczość filmu 3840 x 2160 px
Typ HD 4K Ultra HD
Rozdzielczości wideo 1920 x 1080, 3840 x 2160 px
Rozdzielczość przy prędkości przechwytywania 1920x1080@30fps, 3840x2160@30fps, 1920x1080@60fps, 1920x1080@120fps, 3840x2160@24fps, 1920x1080@25fps, 1920x1080@50fps, 3840x2160@25fps, 1920x1080@24fps
Obsługiwane formaty plików wideo MP4, H.264, MPEG4, MOV
Wbudowany mikrofon Tak
System dźwięku Stereo
Obsługiwane formaty audio AAC, PCM
Obsługiwane karty pamięci SD
Gniazda pamięci 1
Typ ekranu TFT
Ekran dotykowy Tak
Przekątna ekranu 3"
Rozdzielczość wyświetlacza aparatu 1040000 px
Wyświetlacz LCD o zmiennym kącie Tak
Wizjer Elektroniczny
Rozmiar ekranu wizjera 0.39"
Rozdzielczość wizjera 2360000 piksele
Powiekszenie 1,02x
Pictbridge Tak
Złącze USB USB Type-C
HDMI Tak
Mikrofon Tak
Wyjścia słuchawkowe 1
Wtyk słuchawek 3,5 mm
Bluetooth Tak
Wersja Bluetooth 4.2
Wi-Fi Tak
Standardy Wi- Fi 802.11 b/g/n
Balans bieli Automatyczna, Ręczny, Naturalny, Zachmurzenie, Światło jarzeniowe, Flash, Cień, Bezpośrednie światło słoneczne
Tryby scenerii Portret, Krajobraz
Tryb wykonywania zdjęć Automatyczna
Efekty fotograficzne Żywy, Neutralny
Opóżnienie samowyzwalacza 2, 5, 10 s, 20 s
Odtwarzanie Film, Pokaz slajdów, Miniatury, Highlights
Regulacja dioptrii (D-D) -3 - 3
Widok na żywo Tak
Edycja zdjęć Obrotowy, Przycinanie
System plików DCF 2.0, Exif 2.31
Funkcja przeciwpylna Tak
Gwint statywu 1/4"
Kolor produktu Czarny
Rodzaj baterii Litowo-jonowa (Li-Ion)
Typ obsługiwanych baterii EN-EL25
Liczba obsługiwanych baterii 1
Zakres temperatur (eksploatacja) 0 - 40 °C
Zakres wilgotności względnej 0 - 85%
Szerokość produktu 134,5 mm
Głębokość produktu 43,5 mm
Wysokość produktu 93,5 mm
Waga obiektywu 135 g
Średnica obiektywu 7 cm
Pokrywka dołączona Tak
Akumulator Tak
Ładowarka Tak
Pasek mocujący Tak
Akcesoria w zestawie Okular wizjera DK-32 (zamocowany do aparatu)
Osłona obiektywu dołączona Tak
Obiektyw szerokokątny Tak
Gwarancja Gwarancja Producenta 12 miesięcy
Stan produktu Nowy

Opinie

Sferis umożliwia wyrażanie opinii także osobom, które nie nabyły w nim towarów lub usług i tym samym nie zapewnia, aby opinie pochodziły wyłącznie od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.

Aparat Nikon Z fc Srebrny w zestawie z 16-50 (srebrny)

Trwa wczytywanie...

Zadaj pytanie: Aparat Nikon Z fc Srebrny w zestawie z 16-50 (srebrny)

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest ACTION S.A., Zamienie, ul. Dawidowska 10, 05-500 Piaseczno. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu zapewnienia kontaktu, świadczenia naszych usług, wykonania obowiązków prawnych bądź realizacji innych umów przez okres niezbędny do realizacji w/w celów z uwzględnieniem przepisów prawa. Więcej o przetwarzaniu danych osobowych: Polityka prywatności.