Używamy plików cookies i podobnych technologii zgodnie z Polityką Prywatności. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

Sklep Marki Aranżacje Dla firm
Wielkie wietrzenie magazynów! Kliknij tu ->> i Złap swoją okazję! Oferta limitowana!

Co to jest Black Friday?

Black Friday (BF), z ang. Czarny Piątek, to największe jednodniowe komercyjne święto zakupów, podczas którego masz szansę nabyć produkty w dużo niższych cenach. Wyprzedaże i promocje sięgające nawet kilkudziesięciu procent pozwalają na poczynienie znacznych oszczędności.

Nie przegap tej okazji – masz szansę dokonać zakupów w niezwykle przystępnych cenach!

Święto narodziło się w Stanach Zjednoczonych. Chociaż geneza nazwy nie jest do końca znana, najbardziej prawdopodobną wersją jest ta dotycząca zysków zapisywanych w księgach rachunkowych kolorem czarnym.

Z uwagi na ogromną popularność tego zwyczaju w USA, sprzedawcy z wielu krajów na całym świecie poszli śladami Amerykanów – również w Polsce. Nie ma się czemu dziwić – duże obniżki kuszą każdego klienta. To jedna z nielicznych okazji, aby upolować towary w znacznie niższych cenach!

Jeszcze do niedawna Black Friday obowiązywał wyłącznie w sklepach stacjonarnych. Obecnie przeniósł się do Internetu, gdzie również znajduje rzesze zwolenników – klientów poszukujących wyjątkowych okazji cenowych.

Jak działa BF?

Istotą Black Friday są gigantyczne rabaty cenowe. Sklepy biorące udział w akcji obniżają ceny swoich produktów, zachęcając do robienia zakupów właśnie w tym dniu. Wysokość proponowanych obniżek zależy wyłącznie od sprzedawców. Jedni proponują rabaty rzędu zaledwie 10-15%, zaś niektórzy oferują nawet o 50% zniżki.

Z rabatów w ramach Black Friday może skorzystać każdy, kto tylko zdecyduje się na dokonanie zakupów. Co musisz zrobić?

  • Udaj się do sklepu, który organizuje wyprzedaże w ramach Czarnego Piątku.
  • Dokonaj zakupów produktów oznaczonych rabatem.

W ten sposób możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych – w zależności od tego, jak duży raba zastosował sprzedawca.

Wiele osób już od samego rana ustawia się w kolejce – jeszcze przed otwarciem konkretnego sklepu, aby móc skorzystać z najlepszych promocji.

Mimo że – zgodnie z tradycją – wyprzedaże na Black Friday obowiązują przede wszystkim w sklepach stacjonarnych – w Sferis.pl także masz szansę skorzystać z atrakcyjnych rabatów. Wystarczy odwiedzić sklep online w wyznaczonym dniu, aby zakupić produkty w dużo niższych cenac.

Kiedy będzie Black Friday?

Black Friday to wydarzenie, na które z niecierpliwością czekają wszyscy miłośnicy wyjątkowych okazji cenowych. Zgodnie z amerykańską tradycją, BF wiąże się ściśle ze Świętem Dziękczynienia. Przypadające na ostatni czwartek listopada, miało rozpoczynać przygotowania do Bożego Narodzenia.

Black Friday i związane z nim obniżki cenowe są wstępem do bożonarodzeniowego szaleństwa zakupowego. Biorąc pod uwagę okoliczności ustalania daty Święta Dziękczynienia największe komercyjne święto ma miejsce w ostatni piątek listopada. Data ta jest obowiązująca na całym świecie.

Pamiętaj! Czarny Piątek jest świętem ruchomym, w przeciwieństwie np. do Bożego Narodzenia. Dlatego każdego roku Black Friday będzie przypadał na inny dzień.

Zastanawiasz się, kiedy będzie najbliższy Black Friday? W 2021 roku odbędzie się 26 listopada. To właśnie na ten dzień przypada ostatni piątek miesiąca.

Przygotuj się na zakupowe szaleństwo. W Sferis.pl czekają na ciebie tysiące produktów w obniżonych cenach.

Takiej okazji nie możesz przegapić!

Dlaczego Czarny Piątek jest tak popularny?

Black Friday kojarzy ci się z tłumem Amerykanów czekającym już od świtu na otwarcie sklepów w dniu największego komercyjnego święta? Tak duże zainteresowanie zakupami w ostatni piątek listopada ma swój powód. Wynika z możliwości uzyskania ogromnych zniżek na produkty – tak dużych jak w żaden inny dzień. Dochodzi nawet do dantejskich scen – przepychanek między półkami oraz ogromnych kolejek do kasy. W tym dniu ludzie kupują właściwie wszystko, co jest dostępne w obniżonych cenach.

Ludzie tłumnie odwiedzają sklepy, bo nie chcą przepuścić tak wyjątkowej okazji. Bo kto nie cieszyłby się z możliwości zakupu laptopa czy telewizora tańszych nawet o kilkaset złotych?!

I w Polsce Czarny Piątek cieszy się rosnącą popularnością, choć jeszcze do tej pory nie udało się osiągnąć takiej skali jak w Stanach Zjednoczonych.

Jesteś łowcą okazji cenowych? Czarny Piątek to święto zakupów skierowane właśnie do ciebie.

Pamiętaj! W Black Friday widzimy się w Sferis.pl.

U nas zrobisz zakupy w niskich cenach, ale bez kolejek.

Jakie są promocje?

Czarny Piątek w Polsce to wyjątkowa okazja do zrobienia zakupów w dużo niższych cenach. Na jakie obniżki można liczyć w ostatni piątek listopada?

To, jakie są promocje, zależy wyłącznie od konkretnego sklepu. Rabaty sięgają rzędu nawet do 50%. Dzięki temu możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych – w zależności od wyjściowej wartości oferowanych produktów.

W Sferis.pl czekają na ciebie mega obniżki na cały asortyment – rzędu 20-50%. W ramach Black Friday możesz zakupić telewizory, smartfony, odkurzacze, ekspresy do kawy, komputery, laptopy oraz pozostały sprzęt RTV i AGD. Co tylko chcesz i czego potrzebujesz – a to wszystko w dużo niższej cenie!

Podczas Black Friday każdy jest łowcą okazji na Sferis.pl.

W Czarny Piątek promocje będą obowiązywać na produkty znanych i cenionych marek, takich jak np. Philips, Canon, Playstation, Xiaomi, Samsung. Wśród nich znajdziesz coś dla siebie i swoich bliskich.

Lubisz oszczędzać i chcesz skorzystać z mega promocji?

Spotkajmy się na zakupach w Sferis.pl.

Czym się różni Black Friday od Cyber Monday?

Black Friday i Cyber Monday to dwa największe święta zakupowe, dzięki którym można poczynić znaczne oszczędności. Mega obniżki cenowe na cały asortyment przyciągają tłumy klientów – już nie tylko do sklepów stacjonarnych, ale i działających online.

Black Friday – zgodnie z tradycją – dotyczy obniżek organizowanych przez sklepy stacjonarne, choć powoli odchodzi się od tego pierwotnego założenia. Wydarzenie przypadające na ostatni piątek listopada stanowi wstęp do bożonarodzeniowego szaleństwa zakupów.

Cyber Monday to gratka dla łowców cenowych okazji. To kolejne komercyjne święto, które zostało ustanowione w 2005 roku – jako przedłużenie wyprzedaży w ramach Black Friday. W przeciwieństwie do Czarnego Piątku, obowiązuje wyłącznie w sklepach internetowych.

Powoli granica między Black Friday a Cyber Monday powoli się zaciera – szczególnie w sklepach internetowych. Coraz częściej promocje – określane jako Black Week – trwają przez cały ostatni weekend listopada. Zwieńczeniem wyprzedażowego szaleństwa jest Cyber Monday.

W Sferis.pl na Black Friday i Cyber Monday czekają na ciebie wyjątkowe okazje cenowe.

Takiej szansy nie możesz przegapić.

Zapisz się na newsletter w sferis.pl

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

i odbierz kod rabatowy na zakupy o wartości

do góry