Używamy plików cookies i podobnych technologii zgodnie z Polityką Prywatności. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

Prócz obiektywów, do lustrzanki cyfrowej warto również dobrać inne, bardzo przydatne akcesoria. Przykładowo filtry fotograficzne, choć z pozoru niesamowicie proste, niejednokrotnie pozwalają uzyskać wręcz zaskakujący efekt. Płaskie nasadki na różne sposoby modyfikują obraz, pozwalając wydobyć z fotografii jeszcze więcej.

Filtry fotograficzne - proste akcesoria, niezwykłe możliwości

Filtry fotograficzne przeważnie nakłada się na wierzch obiektywu. Stąd też tak ważne, by prawidłowo dopasować ich średnicę. Zdecydowanie najpopularniejsze to 50-59,5 mm, 60-69,9 mm oraz 70-79,9, choć oczywiście zdarzają się i mniejsze, i większe wartości. Zanim przystąpimy do zakupów, warto też pamiętać, że filtry neutralne jedynie przyciemniają obraz, połówkowe, jak sama nazwa wskazuje, dają efekt do połowy powierzchni, natomiast filtry efektowe modyfikują cały kadr. Poza tym, wyróżnić możemy filtry polaryzacyjne, które podczas słonecznych dni podkreślają intensywny niebieski odcień nieba i biel chmur oraz filtry skylight i UV pełniące funkcję ochronną obiektywu.

Filtry

Cena

Ilość produktów: 0

Domyślnie

Brak produktów spełniających podane kryteria

Domyślnie

Zaufani Producenci

ACTIVEJET Kingston Nikon Panasonic Philips SanDisk Sony Toshiba
do góry