Karabin ASG H&K 416 CQB kal. 6 mm to elektryczna replika karabinka HK 416 CQB w wersji budżetowej, idealna na początek przygody z airsoftem.
Body (korpus) karabinka, zintegrowane szyny R.I.S., kolba oraz chwyt pistoletowy zostały wykonane z odpornego na udar mechaniczny polimeru, dzięki czemu znacząco obniżono cenę repliki, a także jej masę, co korzystnie wpłynęło na manewrowość i tym samym umożliwia wygodne strzelania z karabinka młodszym użytkownikom.
Z metalu zostały wykonane m.in. składane przyrządy celownicze, magazynek, piny oraz niektóre elementy wewnętrzne.
Karabinek, dzięki napędowi elektrycznemu, strzela pojedynczo (semi) lub ciągłym (full auto).
Dzięki regulowanemu systemowi hop-up, można korygować tor lotu kulki i stosować kulki w przedziale 0,12-0,20 g.
W teleskopowej kolbie montowany jest akumulator 8,4V o pojemności 650 mAh umożliwiający wystrzelenie około 500 kulek (w zależności od trybu strzelania oraz warunków atmosferycznych).
W zestawie, oprócz magazynka Hi-Cap o pojemności 300 kulek, otrzymujemy również ładowarkę sieciową do akumulatora (czas ładowania ok. 8 godzin). Replika została stworzona z myślą o młodszych użytkownikach, dlatego jej prędkość początkowa została bezpiecznie dobrana i wynosi około 250 fps, co przekłada się na zasięg skuteczny w granicach 20 metrów. Producenci repliki, nie zapomnieli o licencjonowanych oznaczeniach producenta HK, które zostały naniesione na body karabinka.
| Rodzaj śrutu | Kulka |
| Kaliber | 6 mm |
| Typ napędu | Elektryczny |
| Tryb strzelania | Pojedynczy (semi), ciągły (full auto) |
| Cechy szczególne | Regulowany system Hop-Up |
| Rodzaj magazynka | Hi-cap |
| Pojemność magazynka | 300 kulek |
| Pojemność akumulatora | 650 mAh |
| Ładowarka | Tak |
| Czas ładowania | 8 godz |
| Prędkość początkowa | 250 fps |
| Zasięg | 20 m |
| Ilość szyn montażowych | 4 R.I.S. |
| Długość szyny | 22 mm |
| Kolba z regulacją długości | Tak |
| Materiały | Tworzywo sztuczne, metal |
| Kolor produktu | Czarny |
| Długość produktu | 795 mm |
| Waga produktu | 1,44 kg |
| Ostrzeżenia | Nie celuj w ludzi ani zwierzęta., Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci., Bezpiecznie przechowywać amunicję, unikając kontaktu z otwartym ogniem. |
| Gwarancja | Gwarancja Sklepu 24 miesiące |
| Stan produktu | Nowy |