Płyta główna Asrock B850 PRO-A WIFI
- Gniazdo procesora: Gniazdo AM5
- Procesor: AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series
- Format płyty głównej: ATX
- Rodzina płyt z chipsetami: AMD
B850 Pro-A WiFi została zaprojektowana z myślą o zwiększonej stabilności, trwałości i wydajności. Zapewnia pewną, niezawodną pracę, oferuje przyjazne dla użytkownika rozwiązania oraz spójny, estetyczny wygląd, dzięki czemu świetnie sprawdza się w codziennym komputerze do pracy i domowych zastosowań.
Płyty z serii PRO zostały zoptymalizowane pod kątem stabilnej pracy, długiej żywotności i wysokiej wydajności. Łączą niezawodne osiągi z przyjaznymi dla użytkownika funkcjami oraz dopracowanym, stonowanym stylem, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w codziennych zadaniach komputerowych.
Niezawodne komponenty układu zasilania zapewniają pewne i stabilne dostarczanie energii do procesora. Taka konstrukcja wspiera wysokie osiągi, pomaga utrzymać niższe temperatury i daje solidną podstawę do overclockingu, szczególnie w wymagających konfiguracjach dla graczy.
Wsparcie dla profili Intel® XMP i AMD EXPO™ pozwala szybko i bezproblemowo uruchomić wyższe taktowania pamięci DDR5. Wystarczy kompatybilny moduł, aby cieszyć się lepszą wydajnością bez skomplikowanej konfiguracji.
Zoptymalizowany aluminiowy radiator skutecznie odprowadza ciepło, co ma kluczowe znaczenie podczas wysokich obciążeń, takich jak granie czy praca z wymagającymi aplikacjami. Dzięki sprawnemu zarządzaniu temperaturą płyta główna zachowuje stabilność działania i długą żywotność całego systemu.
Technologia Wi-Fi 6E rozszerza działanie sieci na pasmo 6 GHz, oferując wyższą przepustowość, niższe opóźnienia i stabilne połączenie porównywalne z sieciami 5G. Dodatkowo inteligentna sieć Dragon LAN 2.5 Gb/s zapewnia nawet 2,5-krotnie szybszy transfer niż standardowy Ethernet, co przekłada się na płynny gaming online, szybkie przesyłanie plików i sprawne tworzenie kopii zapasowych.
Nowoczesne złącze USB 3.2 Gen2x2 Type-C oferuje transfer danych do 20 Gb/s, zapewniając dwukrotnie wyższą prędkość niż poprzednia generacja. Odwracalna konstrukcja ułatwia podłączanie urządzeń, a tryb alternatywny DisplayPort pozwala jednocześnie przesyłać dane i obraz do monitora za pomocą jednego kabla.
| Producent procesora | AMD |
| Gniazdo procesora | Gniazdo AM5 |
| Procesor | AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series |
| Obsługiwane gniazda procesora | Gniazdo AM5 |
| Obsługiwane rodzaje pamięci | DDR5-SDRAM |
| Ilość gniazd pamięci | 4 |
| Typ slotów pamięci | DIMM |
| Obsługa kanałów pamięci | Dwukanałowy |
| Kompatybilność ECC | ECC lub Non-ECC |
| Maksymalna pojemność pamięci | 256 GB |
| Pamięć niebuforowana | Tak |
| Obsługiwane rodzaje dysków | HDD & SSD |
| Wspierane interfejsy dysków twardych | PCI Express 4.0, PCI Express 5.0, SATA III |
| Ilość obsługiwanych rozmiarów dysków pamięci | 8 |
| Usługa RAID | Tak |
| Poziomy RAID | 0, 1, 10 |
| Obsługa przetwarzania równoległego | Nieobsługiwany |
| Maksymalna rozdzielczość | 3840 x 2160 px |
| HDCP | Tak |
| Ilość gniazd USB 2.0 | 2 |
| Gniazda USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) | 1 |
| Złącza USB 3.2 Gen 2x2 | 1 |
| Ilość złączy SATA III | 4 |
| Złącze audio na przednim panelu | Tak |
| Gniazdo zasilania ATX (24-pin) | Tak |
| Złącze wentylatora procesora | Tak |
| Liczba złączy wentylatora CPU | 2 |
| Liczba złączy wentylatorów obudowy | 4 |
| Złącze zasilacza EPS (8-pin) | Tak |
| Liczba złączy zasilania EPS (8-pin) | 2 |
| Złącze TPM | Tak |
| Złącze zasilania 12V | Tak |
| Liczba złączy pompy wodnej | 1 |
| LED RGB | Tak |
| Liczba złączy RGB LED | 1 |
| Liczba portów USB 2.0 | 6 |
| Ilość portów USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typu-A | 4 |
| Ilość portów USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typu-C | 1 |
| Ilość portów USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Typu-C | 1 |
| Ilość portów Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Ilość portów HDMI | 1 |
| Wersja HDMI | 2.1 |
| Wyjścia słuchawkowe | 3 |
| Wejście liniowe | Tak |
| Mikrofon | Tak |
| Wtyczka Jack anteny WiFi-AP | 2 |
| Obsługiwany typ USB | USB Typu-A, USB Type-C |
| Przewodowa sieć LAN | Tak |
| Rodzaj interfejsu sieci Ethernet | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Kontroler LAN | Dragon RTL8125BG |
| Wi-Fi | Tak |
| Podstawowy standard Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Standardy Wi- Fi | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Tak |
| Wersja Bluetooth | 5.2 |
| Układ płyty głównej | AMD B850 |
| Układ audio | Realtek ALC897 |
| Kanały wyjścia audio | 7.1 kan. |
| Kolor produktu | Czarny |
| Format płyty głównej | ATX |
| Rodzina płyt z chipsetami | AMD |
| Obsługiwane systemy operacyjne Windows | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| Certyfikaty | FCC, CE, ErP/EuP |
| Gniazda PCI Express x16 (Gen 4.x) | 1 |
| Gniazda PCI Express x16 (Gen 5.x) | 1 |
| Liczba gniazd M.2 (M) | 4 |
| 1. największy rozmiar klucza M.2 | 2280 |
| 1. M.2 najwyższa generacja PCI Express | 5.0 |
| 2. największy rozmiar klucza M.2 | 2280 |
| 2. M.2 najwyższa generacja PCI Express | 4.0 |
| 3. największy rozmiar klucza M.2 | 2280 |
| 3. M.2 najwyższa generacja PCI Express | 4.0 |
| 4. największy rozmiar klucza M.2 | 2280 |
| 4. M.2 najwyższa generacja PCI Express | 4.0 |
| Typ BIOS | UEFI AMI |
| Szerokość produktu | 305 mm |
| Głębokość produktu | 244 mm |
| Przewody | SATA |
| Dołączona antena | Tak |
| Gwarancja | Gwarancja Sklepu 36 miesięcy |
| Stan produktu | Nowy |