Płyta główna Asrock B850 RIPTIDE WIFI
- Gniazdo procesora: Gniazdo AM5
- Procesor: AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series
- Format płyty głównej: ATX
- Rodzina płyt z chipsetami: AMD
Jeśli szukasz płyty głównej, która bez problemu udźwignie najnowsze gry i aplikacje, Asrock B850 Riptide WiFi jest strzałem w dziesiątkę. To sprzęt stworzony dla graczy i pasjonatów, którzy chcą mieć stabilną bazę pod wydajny komputer, a przy okazji cieszyć się nowoczesnymi technologiami. Z gniazdem AM5 i obsługą procesorów Ryzen najnowszej generacji możesz być pewien, że ten zestaw nie zestarzeje się szybko.
Zaawansowana sekcja zasilania i solidne chłodzenie sprawiają, że płyta zachowuje zimną krew nawet w trakcie intensywnych sesji gamingowych. Możesz spokojnie podkręcać możliwości swojego sprzętu i cieszyć się płynną rozgrywką – bez obaw o stabilność działania.
Koniec z lagami i plątaniną kabli – Asrock B850 Riptide WiFi ma wbudowane szybkie WiFi, dzięki któremu wejdziesz do gry w mgnieniu oka. A jeśli stawiasz na maksymalną prędkość, zawsze możesz skorzystać z portów sieciowych, które zapewniają niskie opóźnienia i pełną stabilność.
Płyty główne ASRock zostały stworzone w oparciu o filozofię niezawodności i stabilności, dlatego każdy detal dopracowano z najwyższą starannością. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości komponentów użytkownicy mogą liczyć na jeszcze lepsze osiągi podczas podkręcania pamięci DDR5. Wystarczy sięgnąć po moduły obsługujące Intel® XMP lub AMD EXPO™, aby w prosty i bezpieczny sposób korzystać z gotowych profili i cieszyć się szybkim oraz bezproblemowym overclockingiem – bez przepłacania i zbędnych komplikacji.
Płyta główna została wyposażona w złącza RGB oraz adresowalne RGB, dzięki którym z łatwością podłączysz taśmy LED, wentylatory, systemy chłodzenia czy obudowy obsługujące tę technologię. Co więcej, dzięki zgodności z Polychrome RGB Sync możesz zsynchronizować wszystkie podłączone akcesoria i stworzyć własne, wyjątkowe efekty świetlne, które nadadzą Twojemu komputerowi niepowtarzalny charakter.
| Producent procesora | AMD |
| Gniazdo procesora | Gniazdo AM5 |
| Procesor | AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series |
| Obsługiwane gniazda procesora | Gniazdo AM5 |
| Obsługiwane rodzaje pamięci | DDR5-SDRAM |
| Ilość gniazd pamięci | 4 |
| Typ slotów pamięci | DIMM |
| Obsługa kanałów pamięci | Dwukanałowy |
| Kompatybilność ECC | ECC lub Non-ECC |
| Maksymalna pojemność pamięci | 256 GB |
| Pamięć niebuforowana | Tak |
| Obsługiwane rodzaje dysków | HDD & SSD |
| Wspierane interfejsy dysków twardych | PCI Express 4.0, PCI Express 5.0, SATA III |
| Ilość obsługiwanych rozmiarów dysków pamięci | 8 |
| Usługa RAID | Tak |
| Poziomy RAID | 0, 1, 10 |
| Obsługa przetwarzania równoległego | Nieobsługiwany |
| Maksymalna rozdzielczość | 3840 x 2160 px |
| HDCP | Tak |
| Ilość gniazd USB 2.0 | 2 |
| Gniazda USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) | 2 |
| Złącza USB 3.2 Gen 2x2 | 1 |
| Ilość złączy SATA III | 4 |
| Złącze audio na przednim panelu | Tak |
| Gniazdo zasilania ATX (24-pin) | Tak |
| Złącze wentylatora procesora | Tak |
| Liczba złączy wentylatora CPU | 2 |
| Liczba złączy wentylatorów obudowy | 3 |
| Złącze zasilacza EPS (8-pin) | Tak |
| Liczba złączy zasilania EPS (8-pin) | 2 |
| Złącze TPM | Tak |
| Złącze zasilania 12V | Tak |
| Liczba złączy pompy wodnej | 1 |
| LED RGB | Tak |
| Liczba złączy RGB LED | 1 |
| Liczba portów USB 2.0 | 4 |
| Ilość portów USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typu-A | 3 |
| Ilość portów USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Typu-A | 2 |
| Ilość portów USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Typu-C | 2 |
| Ilość portów Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Ilość portów HDMI | 1 |
| Wersja HDMI | 2.1 |
| Wyjścia słuchawkowe | 2 |
| Wejście liniowe | Tak |
| Mikrofon | Tak |
| Port wyjścia S/PDIF | Tak |
| Wtyczka Jack anteny WiFi-AP | 2 |
| Obsługiwany typ USB | USB Typu-A, USB Type-C |
| Przewodowa sieć LAN | Tak |
| Rodzaj interfejsu sieci Ethernet | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Kontroler LAN | Killer E3100G |
| Wi-Fi | Tak |
| Podstawowy standard Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Standardy Wi- Fi | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | Tak |
| Wersja Bluetooth | 5.4 |
| Układ płyty głównej | AMD B850 |
| Układ audio | Realtek ALC4082 |
| Kanały wyjścia audio | 7.1 kan. |
| Kolor produktu | Czarny |
| Format płyty głównej | ATX |
| Rodzina płyt z chipsetami | AMD |
| Obsługiwane systemy operacyjne Windows | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| Certyfikaty | FCC, CE, ErP/EuP |
| Gniazda PCI Express x16 (Gen 4.x) | 1 |
| Gniazda PCI Express x16 (Gen 5.x) | 1 |
| Liczba gniazd M.2 (M) | 4 |
| 1. największy rozmiar klucza M.2 | 2280 |
| 1. M.2 najwyższa generacja PCI Express | 5.0 |
| 2. największy rozmiar klucza M.2 | 2280 |
| 2. M.2 najwyższa generacja PCI Express | 4.0 |
| 3. największy rozmiar klucza M.2 | 2280 |
| 3. M.2 najwyższa generacja PCI Express | 4.0 |
| 4. największy rozmiar klucza M.2 | 2280 |
| 4. M.2 najwyższa generacja PCI Express | 4.0 |
| Typ BIOS | UEFI AMI |
| Szerokość produktu | 305 mm |
| Głębokość produktu | 244 mm |
| Przewody | SATA |
| Dołączona antena | Tak |
| Ostrzeżenia | Unikaj kontaktu z cieczami, aby zapobiec uszkodzeniom elektronicznym., Nie demontować, aby uniknąć uszkodzenia wewnętrznych komponentów oraz utraty gwarancji., Utylizować zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi odpadów elektronicznych. |
| Gwarancja | Gwarancja Sklepu 36 miesięcy |
| Stan produktu | Nowy |