Płyta główna ASRock B860M-H2
- Gniazdo procesora: LGA 1851 (Socket V1)
- Format płyty głównej: Micro ATX
- Rodzina płyt z chipsetami: Intel
Możesz być zainteresowany również:
-
Procesor AMD Ryzen 7 7700 Tray
753,90 zł -
Procesor AMD Ryzen 7 7800X3D Tray
1 199,90 zł -
Procesor AMD Ryzen 5 5500 Tray
299,90 zł -
Dysk twardy HDD WD Red Pro 26TB 3,5" SATA WD260KFGX
4 221,00 zł -
Dysk twardy HDD WD Red Pro 4TB 3,5" SATA WD4005FFBX
920,00 zł -
Dysk HDD 6TB 3,5" SATA III 5400RPM Synology HAT3300-6T
1 441,00 zł
Opis
Nowoczesna platforma oparta na chipsecie Intel B860
ASRock B860M-H2 to płyta główna w formacie micro-ATX, stworzona z myślą o nowoczesnych zestawach PC opartych na procesorach Intel 12., 13. i 14. generacji (gniazdo LGA 1700). Chipset B860 zapewnia solidne podstawy pod komputer do pracy, nauki, multimediów i gier.
Blazing M.2 PCIe 5.0
Płyta główna wyposażona jest w gniazdo Blazing M.2 zgodne ze standardem PCIe Gen5, które oferuje przepustowość do 128 Gb/s – dwukrotnie większą niż poprzednia generacja. To idealne rozwiązanie dla ultraszybkich dysków SSD, które wymagają maksymalnej wydajności, np. w grach, edycji wideo czy pracy z dużymi plikami. Gotowa na przyszłość – bez kompromisów.
Hyper M.2 Gen4 x4
Złącze Hyper M.2 Gen4 x4 obsługuje nowoczesne dyski SSD zgodne z PCIe 4.0, oferując dwukrotnie większą prędkość niż poprzednia generacja PCIe 3.0. To idealne rozwiązanie dla użytkowników oczekujących błyskawicznego transferu danych, szybkiego uruchamiania systemu i maksymalnej responsywności – zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i przy intensywnych zadaniach.
Styl i funkcjonalność z Polychrome RGB i SignalRGB
ASRock B860M-H2 wspiera adresowalne i klasyczne złącza RGB, umożliwiając synchronizację efektów świetlnych z kompatybilnymi akcesoriami. Dodatkowo współpracuje z SignalRGB, co pozwala tworzyć zaawansowane efekty świetlne reagujące na grę, temperatury czy dźwięk – idealne rozwiązanie dla entuzjastów estetyki i personalizacji.
Szybka łączność i gamingowy LAN 2.5G
Zintegrowany port Dragon 2.5 Gb/s LAN oferuje znacznie szybsze połączenie sieciowe niż standardowy Ethernet, co przekłada się na niskie opóźnienia i stabilność w grach, streamingu i pracy z dużymi plikami. Na tylnym panelu znajdziesz też HDMI, DisplayPort, USB 3.2 Gen1 i złącza audio HD.
Podwójne wyjście HDMI
Płyta główna została wyposażona w dwa złącza HDMI, co zapewnia lepszą kompatybilność z wieloma monitorami i ułatwia konfigurację stanowiska pracy lub rozrywki. To idealne rozwiązanie dla użytkowników korzystających z podwójnych ekranów, streamingu lub rozszerzonego pulpitu – bez potrzeby używania dodatkowych kart graficznych.
B860M-H2
- Obsługuje procesory Intel® Core™ Ultra (seria 2) (LGA1851)
- 5+1+1 Power Stage
- 2 x DDR5 DIMM
- Obsługuje dual-channel, do 8333+ (OC)
- 1 PCIe 4.0 x16, 2 PCIe 4.0 x1, 1 M.2 Key E dla WiFi
- Opcje wyjścia graficznego: 2 HDMI
- Realtek ALC897 7.1 CH HD Audio Codec
- 4 SATA3
- 1 Blazing M.2 (PCIe Gen5x4)
- 1 Hyper M.2 (PCIe Gen4x4)
- 1 USB 3.2 Gen2x2 Type-C (z tyłu)
- 1 USB 3.2 Gen1 Type-C (z przodu)
- 5 USB 3.2 Gen1 (3 z tyłu, 2 z przodu)
- 6 USB 2.0 (2 z tyłu, 4 z przodu)
- Realtek Gigabit LAN
- Wspiera BIOS Flashback
Specyfikacja
| Producent procesora | Intel |
| Gniazdo procesora | LGA 1851 (Socket V1) |
| Obsługiwane gniazda procesora | LGA 1851 |
| Obsługiwane rodzaje pamięci | DDR5-SDRAM |
| Ilość gniazd pamięci | 2 |
| Typ slotów pamięci | DIMM |
| Obsługa kanałów pamięci | Dwukanałowy |
| Kompatybilność ECC | Non-ECC |
| Maksymalna pojemność pamięci | 128 GB |
| Pamięć niebuforowana | Tak |
| Obsługiwane rodzaje dysków | HDD & SSD |
| Wspierane interfejsy dysków twardych | M.2, PCI Express 4.0, SATA III |
| Usługa RAID | Tak |
| Poziomy RAID | 0, 1, 10, 5 |
| Ilość gniazd USB 2.0 | 2 |
| Gniazda USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) | 1 |
| Ilość złączy SATA III | 4 |
| Gniazdo zasilania ATX (24-pin) | Tak |
| Złącze wentylatora procesora | Tak |
| Liczba złączy wentylatora CPU | 1 |
| Liczba złączy wentylatorów obudowy | 2 |
| Złącze TPM | Tak |
| Złącze zasilania 12V | Tak |
| Liczba złączy pompy wodnej | 1 |
| LED RGB | Tak |
| Liczba złączy RGB LED | 1 |
| Ilość portów USB 3.2 Gen 2 Typu-C | 1 |
| Liczba portów USB 2.0 | 2 |
| Ilość portów USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Typu-A | 3 |
| Ilość portów Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Ilość portów HDMI | 2 |
| Wersja HDMI | 2.1 |
| Obsługiwany typ USB | USB Type-C, USB Typu-A |
| Ilość anten | 2 |
| Przycisk Flashback BIOS | Tak |
| Przewodowa sieć LAN | Tak |
| Rodzaj interfejsu sieci Ethernet | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Kontroler LAN | Realtek 8111H |
| Wi-Fi | Nie |
| Bluetooth | Nie |
| Prędkość transferu danych przez Ethernet LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Układ płyty głównej | Intel B860 |
| Układ audio | Realtek ALC897 |
| Kanały wyjścia audio | 7.1 kan. |
| Format płyty głównej | Micro ATX |
| Rodzina płyt z chipsetami | Intel |
| Obsługiwane systemy operacyjne Windows | Windows 11 x64 |
| Certyfikaty | FCC, CE, ErP/EuP |
| Gniazda PCI Express x16 (Gen 4.x) | 1 |
| Liczba gniazd M.2 (M) | 2 |
| 1. największy rozmiar klucza M.2 | 2280 |
| 1. M.2 najwyższa generacja PCI Express | 4.0 |
| Ilość złączy SATA III | 4 |
| Typ BIOS | UEFI AMI |
| Szerokość produktu | 244 mm |
| Głębokość produktu | 211 mm |
| Ostrzeżenia | Nie otwieraj ani nie modyfikuj płyty głównej, aby zapobiec uszkodzeniom., W przypadku problemów z instalacją, skontaktuj się z wykwalifikowanym serwisem., Przy utylizacji produktu, postępuj zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi recyklingu elektroniki. |
| Gwarancja | Gwarancja Sklepu 36 miesięcy |
| Stan produktu | Nowy |