Sferis - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Telefony i Tablety
Komputery
Gaming
RTV
Hobby
AGD
Dom i Biuro
Zdrowie i Uroda
Sferis Komputery Podzespoły komputerowe Płyty główne Płyta główna ASUS ROG STRIX B660-F GAMING WIFI

Płyta główna ASUS ROG STRIX B660-F GAMING WIFI

59191259|1|ProductImage|2022-01-06 17:59:20
59191264|5|ProductImage|2022-01-06 17:59:45
59191263|4|ProductImage|2022-01-06 17:59:40
59191262|3|ProductImage|2022-01-06 17:59:34
59191261|2|ProductImage|2022-01-06 17:59:30
59191259|1|ProductImage|2022-01-06 17:59:20
59191264|5|ProductImage|2022-01-06 17:59:45
59191263|4|ProductImage|2022-01-06 17:59:40
59191262|3|ProductImage|2022-01-06 17:59:34
59191261|2|ProductImage|2022-01-06 17:59:30
Produkt Produkt niedostępny

Opis

Płyta główna Asus ROG Strix B660-F Gaming WiFi

ROG Strix B660-F Gaming WiFi oferuje wysokiej klasy układ zasilania i zoptymalizowane chłodzenie, co pozwoli Ci wyzwolić moc procesorów Intel® Core™ 12. generacji. Zintegrowane złącze PCIe® 5.0 oraz zestaw gniazd M.2 PCIe 4.0 zapewniają superszybkie transfery danych w nieskończonej liczbie różnych scenariuszy zastosowań. Ponadto obsługiwane moduły pamięci DDR5 przyspieszają poza wszelkie limity dzięki technologii ASUS AEMP. Co więcej, innowacje ułatwiające samodzielne składanie komputera i cały arsenał narzędzi systemowych sprawiają, że cały proces budowy systemu jest uproszczony i płynny.

Konstrukcja ulepszająca chłodzenie

Płyty główne ROG Strix B660 wyróżniają się szerokimi możliwościami w zakresie chłodzenia, które można konfigurować za pomocą narzędzia Fan Xpert 4 w aplikacji Armoury Crate lub w UEFI BIOS-ie.

Zgrupowane fazy zasilania

16+1 fazy zasilania w jednym pakiecie łączą ze sobą tranzystory MOSFET z bramkami o wysokiej pojemności oraz o niskiej pojemności, jak również sterowniki, dostarczając w ten sposób moc i wydajność do optymalnego napędzania najnowszych procesorów firmy Intel.

Sterowanie zasilaniem Digi+

Moduł regulacji napięcia (VRM) Digi+ to jeden z najlepszych tego typu układów w branży, stale zapewniający bardzo płynne dostarczanie do procesora zasilania o niesamowitej czystości.

Sześciowarstwowa płytka drukowana

Zastosowana wielowarstwowa konstrukcja płytki drukowanej umożliwia szybkie rozpraszanie ciepła emitowanego w strefie układów regulacji napięcia, zwiększając ogólną stabilność systemu i zapewniając większe możliwości podkręcenia procesora.

Dwukierunkowa redukcja szumów wspomagania SI

To ekskluzywne i superwydajne narzędzie opracowane przez ASUS wykorzystuje ogromną bazę danych z technologią głębokiego nauczania do redukcji szumów z tła – zarówno w mikrofonie, jak i w odbieranym sygnale dźwiękowym, zachowując przy tym wyraźne głosy. Rozpraszający stukot klawiatury, odgłosy kliknięć i inne dźwięki otoczenia są usuwane, dzięki czemu słyszysz wszystko i inni słyszą Ciebie z idealną czystością podczas rozgrywki lub komunikacji głosowej.

AI Cooling (chłodzenie wspomagane SI)

Funkcja ASUS AI Cooling automatycznie zarządza i steruje wentylatorami podłączonymi do płyty głównej, co gwarantuje stale optymalne ustawienia w oparciu o aktualne obciążenie i temperaturę systemu.

Wykrywanie temperatury CPU

Funkcja AI Cooling wykrywa temperaturę CPU i wykorzystuje specjalny algorytm do obliczania najniższej prędkości obrotowej wentylatorów wymaganej do efektywnego chłodzenia systemu przy jednoczesnym utrzymaniu niskiego poziomu emisji hałasu.

Automatyczna optymalizacja

Przy stabilnym obciążeniu systemu oprogramowanie automatycznie zmniejsza prędkość pracy wentylatora do optymalnej wartości, redukując emisję hałasu bez obniżania wydajności chłodzenia.

Stałe monitorowanie

Funkcja AI Cooling kontynuuje monitorowanie systemu i dostosowuje prędkość wentylatorów w oparciu o aktualne obciążenie.

AI Networking (rozwiązanie sieciowe wspomagane SI)

Ekskluzywne narzędzie ROG GameFirst VI zostało zaprojektowane jako pomoc w optymalizacji ustawień sieciowych dla wszystkich użytkowników – początkujących, ekspertów, jak i średnio doświadczonych – dla zapewnienia płynnej rozgrywki internetowej. Nową funkcją dostępną w tej generacji płyt głównych jest wyposażenie aplikacji GameFirst VI we wspomaganą SI technologię identyfikacji i przyspieszania, która umożliwia szybszą i bardziej inteligentną optymalizację sieci.

Identyfikacja

GameFirst VI analizuje Twoje schematy korzystania i cyfrowe sygnatury aplikacji, a następnie porównuje je z bazą danych zawierającą ponad 200 000 aplikacji.

Przyspieszenie

GameFirst VI inteligentnie zmienia priorytety aplikacji i dostosowuje przepustowość w zależności od sytuacji. Podczas rozgrywki przyspiesza i nadaje priorytetu pakietom z gry, zapewniając Ci superpłynną rozgrywkę online, nawet gdy równocześnie strumieniujesz dla swoich widzów wideo o wysokiej jakości lub przesyłasz duże pliki.

Wizualizacja

Intuicyjny wykres zapewnia Ci przegląd pracy sieci w czasie rzeczywistym. Możesz po prostu kliknąć zakładkę, aby zobaczyć aktualne wykorzystywanie dostępnej przepustowości przez aplikacje, status geolokalizacji każdego połączenia sieciowego, a także analizę kanałów Wi-Fi.

Wydajność PCIe

Dysponując trzema strategicznie rozmieszczonymi gniazdami M.2, płyta główna B660-F Gaming WiFi w pełni wykorzystuje przepustowość procesora i chipsetu do obsługi wyjątkowo szybkich dysków SSD PCIe 4.0 oraz dysków o wysokiej pojemności, które pod względem szybkości pracy dystansują konwencjonalne nośniki oparte na technologii SATA.

WIFI 6 (802.11 AX)

Zintegrowana karta bezprzewodowa w standardzie Wi-Fi 6 (802.11ax) oferuje ultraszybkie transmisje w sieci, obsługę większej liczby urządzeń oraz lepszą wydajność w mocno obciążonych sieciach bezprzewodowych. Gwarantuje to doskonałe wrażenia podczas rozgrywki online. Dodaj do swojej płyty głównej router ASUS Wi-Fi 6, aby w pełni wykorzystać potencjał łączności sieciowej w standardzie Wi-Fi 6.

Karty sieciowe Intel 2,5 GbE

Zintegrowana karta sieciowa Intel 2,5 GbE przyspiesza Twoje przewodowe połączenie sieciowe, zapewniając nawet 2,5 razy wyższe szybkości w porównaniu do standardowych połączeń Ethernet. Umożliwia to szybsze transfery plików, rozgrywkę bez opóźnień oraz strumieniowanie wideo w wysokiej rozdzielczości.

SupremeFX

ROG SupremeFX to wyjątkowa mieszanka komponentów sprzętowych i oprogramowania zapewniająca dźwięk o najwyższej jakości. W płycie głównej ROG Strix B660-F Gaming WiFi dysponuje rozwiązaniem SupremeFX z kodekiem ALC4080 dla zwiększenia rozdzielczości odtwarzania ze 192 kHz do 384 kHz na wszystkich kanałach. Sygnał wyjściowy do panelu przedniego jest strumieniowany przez wysoce zintegrowany wzmacniacz Savitech, który dostarcza doskonały dźwięk do szerokiej gamy różnych zestawów słuchawkowych i słuchawek Hi-Fi.

Niepowtarzalny styl ROG Strix

Płyta główna ROG Strix B660-F Gaming WiFi skupia na sobie wszystkie spojrzenia dzięki wykończeniu w kolorze matowym czarnym, które kontrastuje z pełnym charakteru logo z podświetleniem Aura RGB z efektem rozmycia. Ponadto równoległe paski i kropkowany tekst na precyzyjnie wykrojonej osłonie panelu tylnego, radiatorach M.2 i PCH zapewniają spójną estetykę i podkreślają podstawowe wartości marki ROG Strix – szybkość, różnorodność i charakter.

Przyćmisz konkurentów

Płyty główne ROG Strix zapewniają niezrównaną wydajność i doskonały wygląd, dzięki czemu usuwają w cień rozwiązania konkurencji. Ponadto oferują zintegrowaną technologię ASUS Aura, która daje Ci pełną kontrolę nad oświetleniem RGB oraz udostępnia całą gamę różnych presetów zarówno do wbudowanych diod LED RGB, jak i taśm świetlnych oferowanych przez innych producentów. Dodatkowo można łatwo zsynchronizować całe oświetlenie z innymi komponentami sprzętowymi ASUS obsługującymi Aura.

Certyfikowana kompatybilność

Płyty główne ROG Strix przechodzą zaawansowany program certyfikacji dla zagwarantowania kompatybilności z szeroką gamą podzespołów i urządzeń.

Chłodziarki ASUS typu wszystko w jednym są również kompatybilne z szeroką gamą procesorów, w tym z procesorami Intel 12. generacji, co zapewnia maksymalną elastyczność chłodzenia procesora zgodnie z Twoimi potrzebami.

M.2 z zatrzaskiem „Q”

Nowatorski zatrzask „Q” umożliwia łatwe podłączenie lub odłączenie dysku SSD M.2 bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi. Rozwiązanie to wykorzystuje prosty mechanizm blokowania do przymocowania dysku bez użycia konwencjonalnych śrub.

BIOS FlashBack

BIOS FlashBack to najprostsza i najbezpieczniejsza metoda aktualizacji BIOSU (UEFI). Po prostu skopiuj plik BIOSU (UEFI) na pendrive’a sformatowanego w systemie FAT32, podłącz go do gniazda USB BIOS FlashBack i naciśnij przycisk. Aktualizacje można wykonywać nawet bez zainstalowanych modułów pamięci lub CPU.

Q-LED

Cztery zintegrowane diody LED wskazują status zasilania i wszelkie problemy z procesorem, pamięcią, kartą graficzną lub dyskiem systemowym, zapewniając szybką diagnozę systemu.

Fabrycznie zamontowana osłona I/O

Opatentowana przez firmę ROG osłona panelu tylnego jest wykończona w eleganckim, matowym kolorze czarnym i jest zamontowana fabrycznie, co dodatkowo ułatwia proces instalacji płyty głównej.

Armoury Crate

Armoury Crate to ekskluzywne oprogramowanie narzędziowe ASUS, które udostępnia Ci scentralizowane opcje sterowania kompatybilnymi produktami gamingowymi. Dzięki Armoury Crate możesz za pośrednictwem jednego interfejsu łatwo spersonalizować oświetlenie i efekty RGB każdego kompatybilnego urządzenia w Twoim arsenale gamingowym i zsynchronizować je z Aura Sync w celu stworzenia spójnego efektu oświetlenia dla całego systemu.

Specyfikacja

Producent procesora Intel
Gniazdo procesora LGA 1700
Procesor Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel® Pentium® Gold
Obsługiwane gniazda procesora LGA 1700
Obsługiwane rodzaje pamięci DDR5-SDRAM
Ilość gniazd pamięci 4
Typ slotów pamięci DIMM
Obsługa kanałów pamięci Dual-channel
Obsługiwane prędkości zegara pamięci 4800 MHz, 5000 MHz, 5200 MHz, 5400 MHz, 5600 MHz, 5800 MHz, 6000 MHz
Maksymalna pojemność pamięci 128 GB
Pamięć niebuforowana Tak
Obsługiwane rodzaje dysków HDD & SSD
Wspierane interfejsy dysków twardych M.2,PCI Express 3.0,PCI Express 4.0,SATA III
Liczba obsługiwanych HDD 4
Ilość obsługiwanych rozmiarów dysków pamięci 7
Usługa RAID Tak
Poziomy RAID 0, 1, 5, 10
Ilość gniazd USB 2.0 2
Gniazda USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) 1
Łącza USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) 1
Ilość złącz SATA III 4
Gniazdo S/PDIF Tak
Złącze audio na przednim panelu Tak
Złącze na panelu przednim Tak
Gniazdo zasilania ATX (24-pin) Tak
Złącze wentylatora procesora Tak
Liczba złączy wentylatorów obudowy 4
Złącze czujnika otwarcia obudowy Tak
Złącze zasilacza EPS (8-pin) Tak
Złącze TPM Tak
Końcówki Thunderbolt 1
Złącze zasilania 12V Tak
LED RGB Tak
Liczba portów USB 2.0 2
Ilość portów USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typu-A 4
Ilość portów USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typu-C 1
Ilość portów USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Typu-A 1
Ilość portów USB 3.2 Gen 2x2 typu C 1
Ilość portów Ethernet LAN (RJ-45) 1
Ilość portów HDMI 1
Wersja HDMI 2.1
Ilość DisplayPort 1
Wersja DisplayPort 1.4
Wtyczka Jack anteny WiFi-AP 2
Obsługiwany typ USB USB Typu-A, USB Type-C
Przewodowa sieć LAN Tak
Rodzaj interfejsu sieci Ethernet 2.5 Gigabit Ethernet
Kontroler LAN Intel I225-V
Wi-Fi Tak
Podstawowy standard Wi-Fi Wi-Fi 6 (802.11ax)
Standardy Wi- Fi 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax)
Bluetooth Tak
Wersja Bluetooth 5.2
Układ płyty głównej Intel B660
Układ audio Realtek ALC4080
Kanały wyjścia audio 7.1 kan.
Rodzaj płyty ATX
Rodzina płyt z chipsetami Intel
Rodzaj zasilania ATX
Obsługiwane systemy operacyjne Windows Windows 10 x64, Windows 11 x64
Gniazda PCI Express x1 (Gen 3.x) 2
Gniazda PCI Express x16 (Gen 3.x) 1
Gniazda PCI Express x16 (Gen 5.x) 1
Liczba gniazd M.2 (M) 3
Typ BIOS UEFI AMI
Przycisk clear CMOS Tak
Szerokość produktu 305 mm
Głębokość produktu 244 mm
Przewody SATA
Gwarancja Gwarancja Sklepu 36 miesięcy
Stan produktu Nowy

Opinie

Płyta główna ASUS ROG STRIX B660-F GAMING WIFI

Trwa wczytywanie...

Zadaj pytanie:

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest ACTION S.A., Zamienie, ul. Dawidowska 10, 05-500 Piaseczno. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu zapewnienia kontaktu, świadczenia naszych usług, wykonania obowiązków prawnych bądź realizacji innych umów przez okres niezbędny do realizacji w/w celów z uwzględnieniem przepisów prawa. Więcej o przetwarzaniu danych osobowych:Polityka prywatności.