Kup teraz i zapłać do 30 dni z PayPo lub Twisto / Darmowa dostawa do paczkomatów od 599PLN / Raty 0% / Ekspresowa dostawa

Sferis - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Telefony i Tablety
Komputery
Gaming
RTV
Hobby
AGD
Dom i Biuro
Zdrowie i Uroda
Sferis Komputery Podzespoły komputerowe Płyty główne Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI

57625286|1|ProductImage|2021-11-11 10:18:15
57625289|4|ProductImage|2021-11-11 10:18:15
57625288|3|ProductImage|2021-11-11 10:18:04
57625287|2|ProductImage|2021-11-11 10:18:15
57625286|1|ProductImage|2021-11-11 10:18:15
57625289|4|ProductImage|2021-11-11 10:18:15
57625288|3|ProductImage|2021-11-11 10:18:04
57625287|2|ProductImage|2021-11-11 10:18:15

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI

Producent:  MSI

Opis

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI

Stworzona z pasji go gier, aby zapewnić graczom to co najlepsze.

Wyjątkowa konstrukcja

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma MSI nie jest obca w tworzeniu wysokowydajnych płyt głównych. Nasze zespoły badawczo-rozwojowe i inżynierskie dokonały przeglądu niezliczonych projektów, oceniły szeroki wybór wysokiej jakości komponentów i opracowały produkty pod kątem niezawodności nawet w ekstremalnych warunkach.

System M.2 Shield FROZR

Najszybsze na świecie dyski SSD mogą obniżyć swoją wydajność, w chwili, gdy zaczynają się przegrzewać. Część radiatorów znajdujących się na płycie głównej, to radiatory systemu chłodzenia M.2 Shield FROZR, który odpowiedzialny jest za chłodzenie napędów M.2 najnowszej generacji. Zapewnia on dyskom SSD najlepszą ochronę termiczną i jednocześnie pozwala uzyskać im maksymalną wydajność.

Stwórz wyjątkowy system chłodzenia

Podłącz i rozmieść w optymalny sposób elementy systemu chłodzenia MSI w obudowie komputera, dzięki strategicznie rozmieszczonym gniazdom, w tym złączu, które dedykowane jest dla wentylatora pompy systemu chłodzenia cieczą.

Optymalizacja do chłodzenia wodnego

Zaprojektowane do współpracy z najpopularniejszymi rozwiązaniami chłodzącymi typu All-in-One oraz niestandardowymi systemami chłodzenia wodnego dostępnymi na rynku. Dedykowane do współpracy z pompami wodnymi złącze PIN obsługuje urządzenia pobierające prąd o wartości do 3 amperów, co daje pełną kontrolę nad prędkością pracy pompy wodnej. Wyraźnie zaznaczona strefa „keep-out-zone” pozwala na łatwą i bezpieczną instalację i idealne dopasowanie urządzeń.

Możliwość pełnej kontroli z poziomu BIOS-u i oprogramowania

Płyty główne MSI umożliwiają zarządzanie szybkością pracy i związaną z nią temperaturą dla wszystkich systemowych wentylatorów, a także dla wszystkich wentylatorów odpowiedzialnych za chłodzenie procesora. Funkcja Total Fan Control pozwala na monitorowanie podstawowych parametrów pracy systemu przy wykorzystaniu uproszczonego interfejsu graficznego. Możesz również ustawić do 4 wartości temperatury dla CPU i płyty głównej, które będą utrzymywane w zadanym zakresie, dzięki automatycznej regulacji prędkości obrotowej wentylatorów.

Bezpośrednia, 18+1+1-fazowa konstrukcja stopni zasilania

Uwolnij moc i ciesz się maksymalną wydajnością, dzięki agresywnej konstrukcji modułu regulatora napięcia VRM, korzystającego z 18+1+1 bezpośrednich faz zasilania. Połączenie dwóch 8-pinowych złączy zasilania i wyjątkowej technologii Core Boost sprawiają, że płyty główne z serii MPG są gotowe do tego, aby bez problemu poradzić sobie nawet z najbardziej wymagającą, codzienną pracą.

Technologia Core Boost

Technologia Core Boost, to połączenie przemyślanego, najlepiej jak to tylko możliwe, zaprojektowanego przez inżynierów MSI rozmieszczenia najwyższej klasy komponentów i podzespołów oraz zoptymalizowanej konstrukcji zasilania. Pozwala ona na jeszcze szybsze i niezakłócone dostarczanie z najwyższą precyzją prądu do procesora. Technologia ta obsługuje nie tylko najbardziej zaawansowane procesory wielordzeniowe, ale także tworzy idealne warunki do podkręcania CPU.

Funkcje wpływające na wydajność

Stabilizacja linii napięć za pomocą kalibracji sygnału wejściowego

Otrzymasz dokładnie to, co ustawiłeś – system wykorzystujący kalibrację LLC (Load-Line Calibration) pilnuje, czy napięcie na procesorze, niezależnie od obciążenia, pozostaje w 100% stabilne.

Ochrona przeciwprzepięciowa

Zapobiega ewentualnym uszkodzeniom procesora i innych krytycznych komponentów, do których mogłoby dojść na skutek zwarcia.

Cyfrowe zasilanie

W pełni cyfrowy układ zasilania pozwala na szybsze i niezakłócone dostarczanie prądu do CPU z maksymalną dokładnością. W ten sposób stworzono idealne warunki do podkręcania

Dwa złącza zasilania

Dwa 8-pinowe złącza zasilania zapewniają odpowiednią moc, która niezbędna jest do zasilania wielordzeniowych procesorów.

Klips EZ M.2

Masz problem z przykręceniem śrubek mocujących napęd?
Innowacyjny klips MSI EZ M.2 pomoże Ci szybko i bez wysiłku zainstalować dysk M.2 SSD.

Fabrycznie zamontowane osłony złączy We/Wy

Zamontowane fabrycznie osłony złączy We/Wy, ułatwiają montaż i zwiększają bezpieczeństwo procesu instalacji. Zgłoszona do opatentowania konstrukcja chroni porty We/Wy, a także zapobiega uszkodzeniom spowodowanym wyładowaniami elektrostatycznymi, co sprawia, że płyta główna staje się mocnym gamingowym fundamentem komputera.

Więcej rozwiązań przyjaznych dla użytkownika

Zacisk rozmiaru XL

Powiększony zacisk przy złączu PCI-E ułatwia wymianę lub demontaż urządzeń. Większy klips zabezpiecza dodatkowo slot PCI-E i sprawia, że jest on mocniejszy.

Funkcja EZ Debug LED

Popadłeś w kłopoty? Diody LED wskażą Ci źródło problemów tak, abyś dokładnie wiedział, gdzie szukać przyczyn nieprawidłowej pracy komputera. W ten sposób będziesz szybko mógł uruchomić go ponownie.

Przycisk EZ LED Control

Wbudowany na płycie głównej przycisk LED służy do sterowania efektami świetlnymi. Dzięki niemu możesz włączyć/wyłączyć oświetlenie płyty z w ciągu sekundy!

Zwiększona wydajność

Wysokowydajne płyty główne MSI są naładowane zaawansowanymi funkcjami i najnowszą technologią, aby sprostać każdemu wyzwaniu, bez względu na to, czy jesteś graczem, prosumentem czy entuzjastą komputerów.

Najnowsza pamięć DDR5

Ogromny krok w kierunku zwiększenia wydajności pamięci DDR został wykonany dzięki najnowszym pamięciom DDR5. W połączeniu z dedykowanym procesem montażu powierzchniowego SMT oraz technologią MSI Memory Boost, płyty główne z serii MPG Z690 CARBON WIFI są przygotowane do tego, aby zaoferować użytkownikom niezwykłą wydajność pamięci.

Przetestowane pod względem wyjątkowej stabilności i kompatybilności

Firma MSI przeprowadza gruntowne testy modułów pamięci najpopularniejszych marek w ekstremalnych warunkach pracy. Dzięki temu mamy pewność, że system będzie zawsze pracował stabilnie, niezależnie od okoliczności, a nasi partnerzy produkujący moduły pamięci, wśród których wymienić można takie marki jak Corsair, Crucial, Kingston, G.Skill i wiele innych, są w stanie zoptymalizować ich konfigurację.

Gniazdo pamięci SMT DDR5

Zaawansowany proces montażu powierzchniowego SMT (Surface Mount Technology) redukuje ilość błędów związanych z lutowaniem slotów, zakłóceniami elektromagnetycznymi i interferencjami. Montaż ten, w połączeniu z wyjątkową technologią Memory Boost, pozwala płytom głównym MSI na dostarczenie czystego sygnału DDR5 o wysokiej częstotliwości.

Szybka i przygotowana na przyszłość pamięć masowa

Płyty główne z serii MSI Z690 obsługują wszystkie najnowsze standardy napędów, co pozwala użytkownikom na podłączenie do nich dowolnego, ultraszybkiego urządzenia pamięci masowej. Większa wydajność ułatwi Ci pracę.

Funkcja Resizable BAR (Re-Size Bar)

Resizable BAR (Re-Size BAR) to zaawansowana funkcja związana z magistralą PCI Express, która pozwala na jednoczesny dostęp do całego bufora ramki procesorowi i układowi graficznemu, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie wydajności generowania grafiki.

Łączność

Płyty główne MSI wykorzystują różnego rodzaju złącza komunikacyjne i porty do podłączania urządzeń po to, aby zaspokoić potrzeby graczy i użytkowników. Ulepszony system dźwięku, zaawansowane możliwości sieci LAN, różnorodne złącza USB i podświetlenie Mystic Light sprawiają, że każda gra staje się przyjemnością.

Sieć o dużej przepustowości i małych opóźnieniach

Sieć LAN o przepustowości 2,5 Gbit/s zapewnia niesamowitą szybkość transferu danych, większą niż typowa sieć Gigabit LAN. Jest to rozwiązanie klasy premium dla wymagających użytkowników.

Surfowanie z prawdziwą technologią MU-MIMO

Najnowszy, bezprzewodowy moduł sieciowy zgodny ze standardem Wi-Fi 6E pozwala na pracę na częstotliwość 6 GHz, obsługuje Bluetooth 5.2, dwukierunkowe MU-MIMO i BSS Color Technology (Basic Service Set Color), dzięki czemu zapewnia do 4x większą przepustowość i wydajność sieci w środowisku o dużym zagęszczeniu sygnału. To dlatego, prędkość transmisji może dochodzić do 2400 Mbit/s.

Podwojona szybkość transmisji z kontrolerem Lighting USB 3.2 Gen 2x2 20G

Korzystanie z wielu urządzeń USB 3.2 na raz nigdy nie było szybsze! Płyty główne z serii MPG Z690 oferują szeroki wachlarz możliwości podłączenia i przyspieszenia pracy urządzeń USB, dostarczając użytkownikom niespotykaną dotąd prędkość działania magistrali USB dochodzącą do 20Gb/s przy wykorzystaniu tylnego złącza USB Type-C.

Przednie złącza USB Type-C

Gamingowe płyty główne MSI wyposażone są w przednie złącza USB Type-C, które umożliwiają graczom podłączanie do nich najnowszych urządzeń USB. Złóż swój komputer korzystając z obudowy MSI PC, dzięki czemu zapewnisz sobie wysoki komfort jego użytkowania.

Audio Boost 5

Dźwięk na jaki zasługujesz.

ALC4080, procesor dźwiękowy o wysokiej rozdzielczości

Od HD Audio do interfejsu USB, dwa formaty sygnału na przetworniku cyfrowo-analogowym DAC, od 32-bit/192kHz do 32-bit/384kHz, dzięki czemu układ zapewnia najwyższą jakość dźwięku.

Wysokiej jakości kondensatory Audio

Możliwość generowania krystalicznie czystego dźwięku o wysokiej wierności odwzorowania wyprowadzanego sygnału audio. Dzięki temu zapewniono studyjną jakość, wyjątkowy realizm i niezwykłą akustykę odtwarzanego na słuchawkach dźwięku.

Wysokiej jakości złącza Audio oraz port S/PDIF

Generowany dźwięk będzie doskonały dzięki transmisji czystego sygnału cyfrowego.

Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy

Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy pozwala podłączyć do płyty głównej audiofilskie słuchawki o impedancji do 600Ω, dzięki którym twój pecet będzie generował dźwięk o studyjnej jakości.

Rozświetl swój komputer

Stwórz kolorowe wrażenia i żywe efekty świetlne RGB korzystając z systemu podświetlenia MSI Mystic Light oferującego 16,8 mln kolorów i fajne efekty animacji LED. MSI Mystic Light zapewni Ci pełną kontrolę nad oświetleniem RGB Twojego komputera za pomocą jednej aplikacji. Dodaj, jeśli chcesz, więcej kolorów i barw! Złącza pin zgodne z systemem Mystic Light Extension pozwalają intuicyjny sposób sterować dodatkowymi taśmami RGB i innymi, dodanymi do systemu urządzeniami peryferyjnymi z podświetleniem RGB, bez konieczności stosowania osobnego kontrolera RGB.

Z poziomu aplikacji MSI Center możesz również sterować urządzeniami bezprzewodowymi. Ambient Link doskonale synchronizuje produkty MSI Mystic Light z akcją w grze i wyświetlanymi na ekranie efektami, a także z kompatybilnymi akcesoriami oświetleniowymi. Dzięki temu możesz cieszyć się najbardziej wciągającymi, realistycznymi wrażeniami.

Specyfikacja

Producent procesora Intel
Gniazdo procesora LGA 1700
Procesor Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel® Pentium®
Maksymalna liczba procesorów SMP 1
Obsługiwane rodzaje pamięci DDR5-SDRAM
Ilość gniazd pamięci 4
Typ slotów pamięci DIMM
Obsługa kanałów pamięci Dwukanałowy
Obsługiwane prędkości zegara pamięci 4000 MHz, 4800 MHz, 5600 MHz, 6666 MHz
Maksymalna pojemność pamięci 128 GB
Pamięć niebuforowana Tak
Obsługiwane rodzaje dysków HDD & SSD
Wspierane interfejsy dysków twardych M.2, SATA III
Usługa RAID Tak
Poziomy RAID 0, 1, 5, 10
Obsługa przetwarzania równoległego Crossfire
Ilość gniazd USB 2.0 2
Gniazda USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) 1
Ilość złącz SATA III 6
Złącze audio na przednim panelu Tak
Gniazdo zasilania ATX (24-pin) Tak
Złącze wentylatora procesora Tak
Liczba złączy wentylatorów obudowy 6
Złącze czujnika otwarcia obudowy Tak
Złącze TPM Tak
Złącze zasilania 12V Tak
Liczba portów USB 2.0 4
Ilość portów USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Typu-A 5
Ilość portów USB 3.2 Gen 2x2 typu C 1
Ilość portów Ethernet LAN (RJ-45) 1
Ilość portów HDMI 1
Wersja HDMI 2.1
Ilość DisplayPort 1
Wersja DisplayPort 1.4
Port wyjścia S/PDIF Tak
Wejście cyfrowe audio 1
Wtyczka Jack anteny WiFi-AP 2
Przewodowa sieć LAN Tak
Rodzaj interfejsu sieci Ethernet 2.5 Gigabit Ethernet
Kontroler LAN Intel I225-V
Wi-Fi Tak
Podstawowy standard Wi-Fi Wi-Fi 6E (802.11ax)
Standardy Wi- Fi 802.11a, 802.11ad, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax)
Układ płyty głównej Intel Z690
Układ audio Realtek ALC4080
Kanały wyjścia audio 7.1 kan.
Rodzaj płyty ATX
Rodzina płyt z chipsetami Intel
Liczba otworów montażowych 9
Kod zharmonizowanego systemu (HS) 84733020
PCI Express x4 slots 1
PCI Express x16 gniazda 3
Liczba gniazd M.2 (M) 5
Zworka clear CMOS Tak
Szerokość produktu 305 mm
Głębokość produktu 244 mm
Wysokość produktu 65 mm
Przewody SATA
Zawiera sterowniki Tak
Waga produktu 1 kg
Gwarancja Gwarancja Sklepu 36 miesięcy
Stan produktu Nowy

Opinie

Sferis umożliwia wyrażanie opinii także osobom, które nie nabyły w nim towarów lub usług i tym samym nie zapewnia, aby opinie pochodziły wyłącznie od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI

Trwa wczytywanie...

Zadaj pytanie: Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest ACTION S.A., Zamienie, ul. Dawidowska 10, 05-500 Piaseczno. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu zapewnienia kontaktu, świadczenia naszych usług, wykonania obowiązków prawnych bądź realizacji innych umów przez okres niezbędny do realizacji w/w celów z uwzględnieniem przepisów prawa. Więcej o przetwarzaniu danych osobowych: Polityka prywatności.