Używamy plików cookies i podobnych technologii zgodnie z Polityką Prywatności. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

Sklep Marki Aranżacje Dla firm
Wielkie wietrzenie magazynów! Kliknij tu ->> i Złap swoją okazję! Oferta limitowana!
Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI

0 | Opinie: 0

PRODUKT DOSTĘPNY
Złóż zamówienie , a będzie u Ciebie już jutro!
W przypadku wyboru dostawy kurierem i płatności online lub kartą

Opis - Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI


Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI

Stworzona z pasji go gier, aby zapewnić graczom to co najlepsze.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI1

Wyjątkowa konstrukcja

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma MSI nie jest obca w tworzeniu wysokowydajnych płyt głównych. Nasze zespoły badawczo-rozwojowe i inżynierskie dokonały przeglądu niezliczonych projektów, oceniły szeroki wybór wysokiej jakości komponentów i opracowały produkty pod kątem niezawodności nawet w ekstremalnych warunkach.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI2
Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI3

System M.2 Shield FROZR

Najszybsze na świecie dyski SSD mogą obniżyć swoją wydajność, w chwili, gdy zaczynają się przegrzewać. Część radiatorów znajdujących się na płycie głównej, to radiatory systemu chłodzenia M.2 Shield FROZR, który odpowiedzialny jest za chłodzenie napędów M.2 najnowszej generacji. Zapewnia on dyskom SSD najlepszą ochronę termiczną i jednocześnie pozwala uzyskać im maksymalną wydajność.

Stwórz wyjątkowy system chłodzenia

Podłącz i rozmieść w optymalny sposób elementy systemu chłodzenia MSI w obudowie komputera, dzięki strategicznie rozmieszczonym gniazdom, w tym złączu, które dedykowane jest dla wentylatora pompy systemu chłodzenia cieczą.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI4

Optymalizacja do chłodzenia wodnego

Zaprojektowane do współpracy z najpopularniejszymi rozwiązaniami chłodzącymi typu All-in-One oraz niestandardowymi systemami chłodzenia wodnego dostępnymi na rynku. Dedykowane do współpracy z pompami wodnymi złącze PIN obsługuje urządzenia pobierające prąd o wartości do 3 amperów, co daje pełną kontrolę nad prędkością pracy pompy wodnej. Wyraźnie zaznaczona strefa „keep-out-zone” pozwala na łatwą i bezpieczną instalację i idealne dopasowanie urządzeń.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI5

Możliwość pełnej kontroli z poziomu BIOS-u i oprogramowania

Płyty główne MSI umożliwiają zarządzanie szybkością pracy i związaną z nią temperaturą dla wszystkich systemowych wentylatorów, a także dla wszystkich wentylatorów odpowiedzialnych za chłodzenie procesora. Funkcja Total Fan Control pozwala na monitorowanie podstawowych parametrów pracy systemu przy wykorzystaniu uproszczonego interfejsu graficznego. Możesz również ustawić do 4 wartości temperatury dla CPU i płyty głównej, które będą utrzymywane w zadanym zakresie, dzięki automatycznej regulacji prędkości obrotowej wentylatorów.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI6

Bezpośrednia, 18+1+1-fazowa konstrukcja stopni zasilania

Uwolnij moc i ciesz się maksymalną wydajnością, dzięki agresywnej konstrukcji modułu regulatora napięcia VRM, korzystającego z 18+1+1 bezpośrednich faz zasilania. Połączenie dwóch 8-pinowych złączy zasilania i wyjątkowej technologii Core Boost sprawiają, że płyty główne z serii MPG są gotowe do tego, aby bez problemu poradzić sobie nawet z najbardziej wymagającą, codzienną pracą.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI7

Technologia Core Boost

Technologia Core Boost, to połączenie przemyślanego, najlepiej jak to tylko możliwe, zaprojektowanego przez inżynierów MSI rozmieszczenia najwyższej klasy komponentów i podzespołów oraz zoptymalizowanej konstrukcji zasilania. Pozwala ona na jeszcze szybsze i niezakłócone dostarczanie z najwyższą precyzją prądu do procesora. Technologia ta obsługuje nie tylko najbardziej zaawansowane procesory wielordzeniowe, ale także tworzy idealne warunki do podkręcania CPU.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI8

Funkcje wpływające na wydajność

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI9a
Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI9a
Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI9a
Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI9a

Stabilizacja linii napięć za pomocą kalibracji sygnału wejściowego

Otrzymasz dokładnie to, co ustawiłeś – system wykorzystujący kalibrację LLC (Load-Line Calibration) pilnuje, czy napięcie na procesorze, niezależnie od obciążenia, pozostaje w 100% stabilne.

Ochrona przeciwprzepięciowa

Zapobiega ewentualnym uszkodzeniom procesora i innych krytycznych komponentów, do których mogłoby dojść na skutek zwarcia.

Cyfrowe zasilanie

W pełni cyfrowy układ zasilania pozwala na szybsze i niezakłócone dostarczanie prądu do CPU z maksymalną dokładnością. W ten sposób stworzono idealne warunki do podkręcania

Dwa złącza zasilania

Dwa 8-pinowe złącza zasilania zapewniają odpowiednią moc, która niezbędna jest do zasilania wielordzeniowych procesorów.

Klips EZ M.2

Masz problem z przykręceniem śrubek mocujących napęd?
Innowacyjny klips MSI EZ M.2 pomoże Ci szybko i bez wysiłku zainstalować dysk M.2 SSD.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI10

Fabrycznie zamontowane osłony złączy We/Wy

Zamontowane fabrycznie osłony złączy We/Wy, ułatwiają montaż i zwiększają bezpieczeństwo procesu instalacji. Zgłoszona do opatentowania konstrukcja chroni porty We/Wy, a także zapobiega uszkodzeniom spowodowanym wyładowaniami elektrostatycznymi, co sprawia, że płyta główna staje się mocnym gamingowym fundamentem komputera.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI11

Więcej rozwiązań przyjaznych dla użytkownika

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI12a
Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI12a
Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI12a

Zacisk rozmiaru XL

Powiększony zacisk przy złączu PCI-E ułatwia wymianę lub demontaż urządzeń. Większy klips zabezpiecza dodatkowo slot PCI-E i sprawia, że jest on mocniejszy.

Funkcja EZ Debug LED

Popadłeś w kłopoty? Diody LED wskażą Ci źródło problemów tak, abyś dokładnie wiedział, gdzie szukać przyczyn nieprawidłowej pracy komputera. W ten sposób będziesz szybko mógł uruchomić go ponownie.

Przycisk EZ LED Control

Wbudowany na płycie głównej przycisk LED służy do sterowania efektami świetlnymi. Dzięki niemu możesz włączyć/wyłączyć oświetlenie płyty z w ciągu sekundy!

Zwiększona wydajność

Wysokowydajne płyty główne MSI są naładowane zaawansowanymi funkcjami i najnowszą technologią, aby sprostać każdemu wyzwaniu, bez względu na to, czy jesteś graczem, prosumentem czy entuzjastą komputerów.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI13

Najnowsza pamięć DDR5

Ogromny krok w kierunku zwiększenia wydajności pamięci DDR został wykonany dzięki najnowszym pamięciom DDR5. W połączeniu z dedykowanym procesem montażu powierzchniowego SMT oraz technologią MSI Memory Boost, płyty główne z serii MPG Z690 CARBON WIFI są przygotowane do tego, aby zaoferować użytkownikom niezwykłą wydajność pamięci.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI14

Przetestowane pod względem wyjątkowej stabilności i kompatybilności

Firma MSI przeprowadza gruntowne testy modułów pamięci najpopularniejszych marek w ekstremalnych warunkach pracy. Dzięki temu mamy pewność, że system będzie zawsze pracował stabilnie, niezależnie od okoliczności, a nasi partnerzy produkujący moduły pamięci, wśród których wymienić można takie marki jak Corsair, Crucial, Kingston, G.Skill i wiele innych, są w stanie zoptymalizować ich konfigurację.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI15

Gniazdo pamięci SMT DDR5

Zaawansowany proces montażu powierzchniowego SMT (Surface Mount Technology) redukuje ilość błędów związanych z lutowaniem slotów, zakłóceniami elektromagnetycznymi i interferencjami. Montaż ten, w połączeniu z wyjątkową technologią Memory Boost, pozwala płytom głównym MSI na dostarczenie czystego sygnału DDR5 o wysokiej częstotliwości.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI16

Szybka i przygotowana na przyszłość pamięć masowa

Płyty główne z serii MSI Z690 obsługują wszystkie najnowsze standardy napędów, co pozwala użytkownikom na podłączenie do nich dowolnego, ultraszybkiego urządzenia pamięci masowej. Większa wydajność ułatwi Ci pracę.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI17

Funkcja Resizable BAR (Re-Size Bar)

Resizable BAR (Re-Size BAR) to zaawansowana funkcja związana z magistralą PCI Express, która pozwala na jednoczesny dostęp do całego bufora ramki procesorowi i układowi graficznemu, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie wydajności generowania grafiki.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI18

Łączność

Płyty główne MSI wykorzystują różnego rodzaju złącza komunikacyjne i porty do podłączania urządzeń po to, aby zaspokoić potrzeby graczy i użytkowników. Ulepszony system dźwięku, zaawansowane możliwości sieci LAN, różnorodne złącza USB i podświetlenie Mystic Light sprawiają, że każda gra staje się przyjemnością.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI19
Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI20

Sieć o dużej przepustowości i małych opóźnieniach

Sieć LAN o przepustowości 2,5 Gbit/s zapewnia niesamowitą szybkość transferu danych, większą niż typowa sieć Gigabit LAN. Jest to rozwiązanie klasy premium dla wymagających użytkowników.

Surfowanie z prawdziwą technologią MU-MIMO

Najnowszy, bezprzewodowy moduł sieciowy zgodny ze standardem Wi-Fi 6E pozwala na pracę na częstotliwość 6 GHz, obsługuje Bluetooth 5.2, dwukierunkowe MU-MIMO i BSS Color Technology (Basic Service Set Color), dzięki czemu zapewnia do 4x większą przepustowość i wydajność sieci w środowisku o dużym zagęszczeniu sygnału. To dlatego, prędkość transmisji może dochodzić do 2400 Mbit/s.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI21

Podwojona szybkość transmisji z kontrolerem Lighting USB 3.2 Gen 2x2 20G

Korzystanie z wielu urządzeń USB 3.2 na raz nigdy nie było szybsze! Płyty główne z serii MPG Z690 oferują szeroki wachlarz możliwości podłączenia i przyspieszenia pracy urządzeń USB, dostarczając użytkownikom niespotykaną dotąd prędkość działania magistrali USB dochodzącą do 20Gb/s przy wykorzystaniu tylnego złącza USB Type-C.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI22

Przednie złącza USB Type-C

Gamingowe płyty główne MSI wyposażone są w przednie złącza USB Type-C, które umożliwiają graczom podłączanie do nich najnowszych urządzeń USB. Złóż swój komputer korzystając z obudowy MSI PC, dzięki czemu zapewnisz sobie wysoki komfort jego użytkowania.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI23

Audio Boost 5

Dźwięk na jaki zasługujesz.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI24a
Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI24a
Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI24a
Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI24a

ALC4080, procesor dźwiękowy o wysokiej rozdzielczości

Od HD Audio do interfejsu USB, dwa formaty sygnału na przetworniku cyfrowo-analogowym DAC, od 32-bit/192kHz do 32-bit/384kHz, dzięki czemu układ zapewnia najwyższą jakość dźwięku.

Wysokiej jakości kondensatory Audio

Możliwość generowania krystalicznie czystego dźwięku o wysokiej wierności odwzorowania wyprowadzanego sygnału audio. Dzięki temu zapewniono studyjną jakość, wyjątkowy realizm i niezwykłą akustykę odtwarzanego na słuchawkach dźwięku.

Wysokiej jakości złącza Audio oraz port S/PDIF

Generowany dźwięk będzie doskonały dzięki transmisji czystego sygnału cyfrowego.

Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy

Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy pozwala podłączyć do płyty głównej audiofilskie słuchawki o impedancji do 600Ω, dzięki którym twój pecet będzie generował dźwięk o studyjnej jakości.

Rozświetl swój komputer

Stwórz kolorowe wrażenia i żywe efekty świetlne RGB korzystając z systemu podświetlenia MSI Mystic Light oferującego 16,8 mln kolorów i fajne efekty animacji LED. MSI Mystic Light zapewni Ci pełną kontrolę nad oświetleniem RGB Twojego komputera za pomocą jednej aplikacji. Dodaj, jeśli chcesz, więcej kolorów i barw! Złącza pin zgodne z systemem Mystic Light Extension pozwalają intuicyjny sposób sterować dodatkowymi taśmami RGB i innymi, dodanymi do systemu urządzeniami peryferyjnymi z podświetleniem RGB, bez konieczności stosowania osobnego kontrolera RGB.

Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI25

Z poziomu aplikacji MSI Center możesz również sterować urządzeniami bezprzewodowymi. Ambient Link doskonale synchronizuje produkty MSI Mystic Light z akcją w grze i wyświetlanymi na ekranie efektami, a także z kompatybilnymi akcesoriami oświetleniowymi. Dzięki temu możesz cieszyć się najbardziej wciągającymi, realistycznymi wrażeniami.

Procesor
Producent procesoraIntel
Gniazdko procesoraLGA 1700
ProcesorIntel® Celeron®
Intel® Core™ i3
Intel Core i5
Intel Core i7
Intel Core i9
Intel® Pentium®
Maksymalna liczba procesorów SMP1
Pamięć
Obsługiwane rodzaje pamięciDDR5-SDRAM
Liczba gniazd pamięci4
Typ slotów pamięciDIMM
Obsługa kanałów pamięciDual-channel
Bez kody korekcyjnegoTak
Obsługiwane prędkości zegara pamięci4000
4800 Mhz
5600
6666 Mhz
Maksymalna pojemność pamięci128 GB
Pamięć niebuforowanaTak
Sterowniki pamięci
Obsługiwane rodzaje dyskówHDD & SSD
Wspierane interfejsy dysków twardychM.2,SATA III
Usługa RAIDTak
Poziomy raid0
1
5
10
Grafika
Obsługa przetwarzania równoległegoCrossfire
Wewnętrzne We/Wy
Ilość gniazd USB 2.02
Łącza USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)1
Ilość złączy SATA III6
Złącze audio na przednim paneluTak
Gniazdo zasilania ATX (24-pin)Tak
Gniazdo wentylatora procesoraTak
Ilość gniazd w podstawie wentylatora6
Gniazdo na obudowieTak
Złącze TPMTak
Złącze zasilania 12VTak
Porty We/Wy na tylnym panelu
Liczba portów USB 2.04
Ilość portów USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Typu-A5
Ilość portów USB 3.2 Gen 2x2 typu C1
Ilość portów Ethernet LAN (RJ-45)1
Ilość portów HDMI1
Wersja HDMI2.1
Liczba DisplayPorts1
Wersja DisplayPort1.4
Port wyjścia s/pdifTak
Wejście cyfrowe audio1
Wtyczka Jack anteny WiFi-AP2
Sieć
Przewodowa sieć lanTak
Rodzaj interfejsu sieci Ethernet2.5 Gigabit Ethernet
Kontroler LANIntel I225-V
Wi-FiTak
Podstawowy standard Wi-FiWi-Fi 6E (802.11ax)
Standardy Wi- Fi802.11a
802.11ad
802.11b
802.11g
Wi-Fi 4 (802.11n)
Wi-Fi 5 (802.11ac)
Wi-Fi 6 (802.11ax)
Cechy
Układ płyty głównejIntel Z690
Audio chipRealtek ALC4080
Kanały wyjścia audio7.1 kan.
Element dlaPC
Rodzaj płytyATX
Rodzina płyt z chipsetamiIntel
Liczba otworów montażowych9
Gniazda rozszerzeń
PCI Express x4 slots1
PCI Express x16 gniazda3
Liczba gniazd M.2 (M)5
BIOS
Zworka clear CMOSTak
Waga i rozmiary
Szerokość produktu305 mm
Głębokość produktu244 mm
Zawartość opakowania
PrzewodySATA
Zawiera sterownikiTak
Informacje dodatkowe
Gwarancja Gwarancja Sklepu 36 miesięcy
Stan Nowy

Opinie - Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI

Ocena produktu: Płyta główna MSI MPG Z690 CARBON WIFI

Średnia ocena: 0
Opinie: 0

0%
0%
0%
0%
0%

Zaufani Producenci

Aerocool AMD Asus Be Quiet! Crucial D-Link Dell GIGABYTE Intel Kingston Lenovo MSI TP-Link
do góry