Bezprzewodowy głośnik do telefonu - polecane modele

Jak cieszyć się muzyczną zawartością telefonu, laptopa czy MP-trójki w plenerze bez konieczności transportowania ciężkich kolumn i wzmacniaczy? Rozwiązaniem może okazać się bezprzewodowy głośnik Bluetooth, który w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużą popularnością. Jaki model wybrać oraz na jakie parametry zwrócić uwagę przy jego zakupie? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Czym jest bezprzewodowy głośnik do telefonu?

Bezprzewodowy głośnik to urządzenie audio, do którego możesz podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku. Bluetooth to zdecydowanie najpopularniejszy sposób na bezprzewodową komunikację krótkiego zasięgu. Jego specyfikacja obejmuje trzy klasy mocy nadawczej, gdzie najczęściej spotykaną jest ta średnia, pozwalająca na połączenie z odległości do 10 m w otwartej przestrzeni. Inne popularne sposoby komunikacji to: NFC, Wi-Fi czy Air Play dedykowane urządzeniom firmy Apple. Głośniki przenośne będą działały z każdym sprzętem wyposażonym we wspomniane sposoby komunikacji. Wystarczy uruchomić na urządzeniu funkcję łączności bezprzewodowej, a następnie tryb parowania. Po odnalezieniu głośnika bezprzewodowego Twój smartfon, odtwarzacz MP3, tablet czy laptop zacznie przesyłać do niego dźwięk. Większość tego typu urządzeń została zaprojektowana z myślą o łatwym transporcie. Głośnik bezprzewodowy ma kształt niewielkiego pudełka lub tuby, który z łatwością możemy schować do kieszeni czy plecaka i używać w dowolnym miejscu. Jego największą zaletą jest brak okablowania oraz wbudowany akumulator. Warto zaznaczyć, że wiele modeli głośników posiada wejście typu jack 3.5 mm, dzięki czemu możemy podłączyć go za pomocą kabla do wybranego urządzenia audio.

Jaki głośnik bezprzewodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę?

 • Sposób komunikacji - największą popularnością cieszy się moduł Bluetooth, dzięki któremu możemy korzystać z głośników bez połączenia sieciowego. Jest ono uniwersalne i pozwala na korzystanie z telefonu, gdy w tle włączona jest muzyka.
 • Zasięg działania - parametr informujący nas o tym, na jaką odległość głośniki mogą zostać oddalone od urządzenia przesyłającego sygnał.
 • Moc - przenośny głośnik do telefonu to niewielkie urządzenia, dlatego też jego moc jest również ograniczona. Większość modeli nie przekracza 10-20W. Im wyższa moc, tym głośniej będzie można słuchać muzyki.
 • Zasilanie - przenośne głośniki do telefonu mogą być zasilane sieciowo poprzez podłączenie do gniazdka, co bez wątpienia znacznie ogranicza ich funkcjonalność. Większą popularnością cieszą się modele zasilane za pomocą akumulatorów. Baterie zwiększają mobilność i pozwalają na korzystanie z urządzenia z dowolnego miejsca po wcześniejszym naładowaniu. Z kolei port USB pozwala na podłączenie głośnika do urządzenia mobilnego – laptopa, tabletu czy smartfona (lub do gniazdka za pośrednictwem ładowarki).
 • Subwoofer - membrana, dzięki której muzyka odtwarzana z telefonu dodatkowo zyskuje odpowiednią głębię i bas.
 • Obsługiwany system - niektóre modele głośników dedykowane są konkretnym systemom operacyjnym, dzięki czemu mamy możliwość instalacji aplikacji, która rozszerzy funkcjonalność samej stacji.
 • Equalizer – głośnik wyposażony w tę funkcję pozwala zmieniać barwę odtwarzanej muzyki.
 • Micro USB - wejście pozwalające podłączyć telefon bezpośrednio do stacji lub głośników, dzięki czemu możemy słuchać nie tylko muzyki, ale i ładować telefon.
 • Slot na kartę SD - wejście pozwalające podłączyć do głośnika kartę SD.
 • Gniazdo AUX - wejście, dzięki któremu do bezprzewodowego głośnika możemy podłączyć inne urządzenia audio, nie tylko telefon, ale i odtwarzacz MP3.

Dodatkowe wyposażenie i funkcje głośnika przenośnego

 • wbudowana pamięć
 • ekran LCD
 • pilot zdalnego sterowania
 • mikrofon
 • radio FM
 • funkcja PartyUP pozwalająca na łączenie ze sobą kilku głośników
Bezprzewodowe głośniki do telefonu polecane przez sklep Sferis:
JBL: Głośnik bluetooth JBL GO 2 CREATIVE Głośnik bluetooth 2.0 Creative HALO 51MF8275AA000 BLAUPUNKT Głośnik bluetooth Blaupunkt BT03BL DENON Głośnik bluetooth 2.0 Denon DSB50BTBGEM BLAUPUNKT Głośnik bluetooth Blaupunkt BT30LED