Nie Przegap Naszych Topowych Produktów - Twoje Must-Have na Ten Sezon! Sprawdź >>>

Sferis - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Telefony i Tablety
Komputery
Gaming
RTV
AGD
Hobby
Dom i Biuro
Zdrowie i Uroda
Sferis Komputery Podzespoły komputerowe Procesory
Aktywne filtry

Procesory

(165)
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

AMD Corsair Gigabyte Intel Lenovo MSI

Procesory - co musisz wiedzieć

Procesory do każdego rodzaju komputera

To, jak będzie sprawował się komputer, zależy w dużej mierze od wykorzystywanego procesora. Jego zadaniem jest przetwarzanie i analiza danych oraz zarządzanie poszczególnymi podzespołami. W naszej ofercie znajdziesz nowoczesny procesor do komputera, a w tym zarówno urządzenia stworzone z myślą o sprzęcie dla graczy, jak i do prac biurowych.

Oferujemy szeroki wybór procesorów, dlatego z powodzeniem kupisz u nas model w pełni dopasowany do Twoich potrzeb – z odpowiednią liczbą rdzeni, z właściwym rodzajem gniazdka zasilania, nowej generacji i w przystępnej cenie. Postaw na naszą ofertę i zaopatrz się w urządzenie od uznanej na rynku marki, które zapewni płynną pracę wszystkich podzespołów Twojego komputera!

Dowiedz się więcej:

Co to jest procesor?
AMD vs Intel
Jak wybrać procesor do gier?
Procesor do 500 zł
Procesor do 1000 zł
Procesor do 1500 zł

Czym jest procesor?

Procesor to centralna jednostka obliczeniowa, dzięki której funkcjonować mogą wszystkie podzespoły komputera. Służy on do wykonywania obliczeń, przetwarzania danych i wysyłania poleceń np. do karty graficznej czy pamięci RAM.

Procesor do komputera to niewielka płytka, której wnętrze jest wykonane z monokryształu krzemu. Na powierzchni tej płytki znajdują się małe, metalowe „nóżki” – są to zaczepy służące do jej montażu na płycie głównej. Obwody procesora powstają z aluminium i z miedzi.

Zadaniem centralnej jednostki obliczeniowej jest:

  • koordynowanie pracy podzespołów – a w tym m.in. kart rozszerzeń czy dysków twardych
  • przetwarzanie komend użytkownika komputera
  • analizowanie danych na podstawie wykonywanych obliczeń

Procesory mają własną pamięć podręczną, a większość z nich ma także swój układ chłodzący, który odprowadza ciepło i jest niezbędny w przypadku modeli o dużej mocy obliczeniowej.

Czym są rdzenie procesora?

Rdzeń to element procesora odpowiedzialny za wykonywanie obliczeń, czyli za realizację poszczególnych zadań. To, ile rdzeni znajduje się w centralnej jednostce obliczeniowej, wpływa na szybkość jej pracy oraz na to, ile operacji jednocześnie może realizować.

W naszej ofercie znajdziesz procesory umożliwiające wydajne i płynne działanie komputera wykorzystywanego zarówno do pracy z wymagającym, rozbudowanym oprogramowaniem, jak i do prac biurowych, oglądania filmów czy nauki. Oferujemy zarówno modele dwurdzeniowe, jak i takie, które posiadają aż 64 rdzenie. Te drugie sprawdzą się w przypadku osób, które oczekują maksymalnej wydajności komputera.

Na co zwrócić uwagę wybierając procesor?

W naszym sklepie znajdziesz procesory do komputerów przeznaczonych do użytku domowego oraz takich, które są dedykowane do pracy z zaawansowanymi programami graficznymi i obliczeniowymi – takie urządzenia są odpowiednie również do obsługi gier komputerowych.

Szukając procesora, przyjrzyj się temu:

  • jakie jest jego taktowanie – jest ono wyrażane w mega lub w gigahercach – im jego wartość jest wyższa, tym procesor jest bardziej wydajny, co przekłada się na płynną pracę komputera i brak problemów z uruchamianiem gier czy aplikacji
  • jaki ma typ gniazdka – musi być ono kompatybilne z płytą główną
  • jaką ma liczbę wątków – im jest ich więcej, tym procesor jest wydajniejszy
  • ile ma rdzeni – duża liczba rdzeni oznacza, że komputer poradzi sobie z obsługą najbardziej wymagających programów
  • jaką pamięć podręczną (czyli cache) ma dany model – jeśli szukasz procesora do komputera, w którym będą zainstalowane wymagające aplikacje i programy, wybierz procesor z pamięcią na poziomie L2 lub L3.

Jeśli chcesz, aby Twój komputer poradził sobie z każdym powierzonym mu zadaniem, dobierz do niego odpowiedni, nowoczesny i wydajny procesor – taki model znajdziesz w naszej bogatej ofercie!

Sortuj