Sprawdź co kupują inni! Bestsellery

Sferis - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Telefony i Tablety
Komputery
Gaming
RTV
Hobby
AGD
Dom i Biuro
Zdrowie i Uroda
Sferis Komputery Podzespoły komputerowe Karty sieciowe
Aktywne filtry

Karty sieciowe

(65)
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Actina Actis Activejet AMD Apple Bitdefender Brother Canon Cooler Master D-Link Epson Huawei Intel Kingston MSI Symantec Trust

Karty sieciowe - co musisz wiedzieć

Karty sieciowe – niezbędne do łączności z siecią

Karta sieciowa to niemal obowiązkowy element komputera. To właśnie dzięki niej możesz być online i swobodnie korzystać z Internetu. W naszym sklepie znajdziesz karty różniące się rodzajem, szybkością oraz funkcjonalnością. Oferujemy modele znanych producentów, w konkurencyjnych cenach i pozwalające na sprawną komunikację z siecią.

Te małe, na pierwszy rzut oka niepozorne urządzenia są niezbędnym dodatkiem do laptopa wykorzystywanego do pracy czy nauki. Ich producenci, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z sieci, opracowali różne modele służące połączeniu z Internetem. U nas kupisz kartę przeznaczoną do montażu wewnątrz obudowy komputera oraz taką, którą można włożyć do kieszeni i podłączyć do dowolnego urządzenia.

Karta sieciowa do komputera – jak wybrać?

Karta sieciowa Wi-Fi to bardzo ważna część komputera – to od niej w dużej mierze zależy jakość połączenia z Internetem oraz sprawne korzystanie z przeglądarek czy aplikacji online. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, dokładnie przyjrzyj się jego parametrom. Wybierz kartę, która będzie spełniała Twoje oczekiwania dotyczące łączności z siecią i zwróć uwaga na:

  • jej zasięg – warto wybierać modele umożliwiające stworzenie długodystansowego połączenia z siecią bezprzewodową
  • liczbę anten – im więcej anten będzie miała karta sieciowa, tym płynniejsza będzie jej łączność z siecią
  • to, w jakim standardzie funkcjonuje – w ten sposób dowiesz się, jak szybka jest karta sieciowa, najszybszą transmisję danych zapewniają modele w standardzie 11ax
  • jej interfejs – niektóre karty mają interfejs PCI-Express – oznacza to, że montuje się je w komputerach stacjonarnych i bezpośrednio na płycie głównej, zapewniają one szybką transmisję danych, pozostałe modele mają interfejs USB i można podłączyć je do portu USB 2.0 lub USB 3.0
  • położenie anteny – karty sieciowe mogą mieć anteny montowane na zewnątrz lub wewnątrz, pierwsze rozwiązanie gwarantuje lepszą jakość połączenia z siecią

Karta sieciowa – rodzaje

W naszej ofercie znajdziesz karty przeznaczone zarówno do ich montażu w komputerach stacjonarnych, jak i w laptopach. Są to:

  • karty sieciowe wewnętrzne – montuje się je na etapie produkcji lub składnia własnego komputera. Znajdują się one na płycie głównej i w większości przypadków mocuje się je do niej przy pomocy interfejsu PCI-Express, który gwarantuje duże prędkości przesyłu danych. Są one wykorzystywane w laptopach i w urządzeniach stacjonarnych.
  • karty sieciowe zewnętrzne – niektóre modele zewnętrzne są wyjątkowo małe, co ułatwia ich wykorzystywanie w różnych urządzeniach. Karta sieciowa USB wymaga jedynie podpięcia jej do portu znajdującego się w obudowie komputera, dlatego też takie modele są popularne wśród osób, które korzystają na co dzień z różnych komputerów i zawsze chcą mieć dostęp do sieci.

Karty sieciowe w naszej ofercie

W naszym sklepie kupisz modele, które wyróżnia duży zasięg i które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Oferujemy również karty sieciowe umożliwiające połączenie w dwóch pasmach, a w tym w wolnym od zakłóceń 5 GHz. Urządzenia te zapewniają stabilną łączność z Internetem zarówno podczas prac biurowych, oglądania filmów, korzystania z aplikacji, jak i w czasie przeprowadzania rozgrywek online.

Zadbaj o to, aby zawsze być online – wybierz szybką kartę sieciową i ciesz się niezakłóconym połączeniem z Internetem!

Sortuj