Nie Przegap Naszych Topowych Produktów - Twoje Must-Have na Ten Sezon! Sprawdź >>>

Sferis - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Telefony i Tablety
Komputery
Gaming
RTV
AGD
Hobby
Dom i Biuro
Zdrowie i Uroda
Sferis Gaming Podzespoły do gier Procesory
Aktywne filtry

Procesory

(92)
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Actina AMD Corsair Gigabyte Intel Lenovo MSI

Procesory - co musisz wiedzieć

Procesory dla graczy

Zapewnienie stabilnej pracy komputera podczas wirtualnych rozgrywek oraz płynne wyświetlanie animacji, filmów i grafiki to zadania należące do procesora. Parametry i sposób działania tej centralnej jednostki obliczeniowej mają szczególne znaczenie dla gamerów. W naszej ofercie znajdziesz procesor do gier, dzięki któremu zapewnisz sobie jeszcze większą przyjemność z grania.

Procesor to urządzenie, które służy do przetwarzania i interpretacji danych oraz do zarządzania pracą całego komputera. Aby umożliwić uruchamianie skomplikowanych programów oraz rozbudowanych gier, procesor musi wyróżniać się odpowiednią, nowoczesną architekturą. Oferujemy modele najnowszych generacji, które mają ogromną moc obliczeniową i mogą przetwarzać setki tysięcy informacji w ciągu sekundy.

Procesor gamingowy, czyli jeszcze większe możliwości Twojego komputera

Procesor koordynuje pracę całego komputera i wszystkich jego podzespołów, w tym karty graficznej. W przypadku gier o dużych wymaganiach systemowych należy wybrać urządzenie, które poradzi sobie z interpretacją i przetwarzaniem znacznej ilości danych.

Procesor gamingowy – tak jak i modele do standardowego zastosowania – ma niepozorny wygląd. Jest to zwykle prostokątna płytka. W jej wnętrzu znajduje się monokryształ krzemu, a umieszczone w nim obwody są wykonane z miedzi lub z aluminium. Ta centralna jednostka obliczeniowa analizuje informacje oraz dzięki wbudowanej pamięci podręcznej przechowuje niezbędne dane.

Szybszy, nowocześniejszy i wydajniejszy procesor do gier zapewnia brak problemów z wyświetlaniem grafiki, uruchamianiem gier i przeprowadzaniem wirtualnych rozgrywek – także tych w czasie rzeczywistym. Urządzenie to pozwala osiągać graczom lepsze wyniki i z powodzeniem rywalizować z innymi gamerami.

Jak wybrać procesor do gier?

W naszej ofercie znajdziesz procesor gamingowy, który spełni oczekiwania najwytrawniejszych graczy. Oferujemy cały wachlarz modeli, a w tym urządzenia najnowszej generacji.

Wybierając procesor, który zostanie zamontowany w komputerze gamingowym, zwróć uwagę na:

  • liczbę rdzeni i obsługiwanych wątków – rdzenie procesora są odpowiedzialne za obsługę wątków, czyli za wykonywanie zadań i przetwarzanie informacji – większa ich liczba może sugerować, że dany model jest wydajniejszy od pozostałych. Aby wybrać najlepszy procesor, nie można zapomnieć o liczbie wątków – niektóre rdzenie obsługują ich mniej, a inne więcej.
  • taktowanie - to właśnie ten parametr wskazuje, jak duże możliwości ma jednostka obliczeniowa – wyraża się je w megahercach lub w gigahercach – im większa wartość taktowania, tym procesor jest wydajniejszy. Zwróć uwagę zarówno na taktowanie bazowe – czyli standardowe – jak i na maksymalne, które procesor osiąga tylko wtedy, gdy pracuje na wyjątkowo wysokich obrotach.
  • kompatybilność - aby procesor spełniał swoje zadanie, musi być dopasowany do płyty głównej.

Jaki procesor do gier możesz wybrać z naszej oferty?

W naszym sklepie znajdziesz procesor gamingowy skrojony na miarę Twoich potrzeb. Oferujemy modele od uznanych na rynku marek, czyli od Intel i AMD. Możesz wybierać spośród modeli o taktowaniu od 2,9 do 3,9 GHz, z systemem chłodzącym lub bez i z różnego typu gniazdkami. Nasz asortyment obejmuje również procesory dla graczy z nawet 64 rdzeniami.

Stabilna praca komputera podczas przeprowadzania rozgrywek wymaga nowoczesnego, szybkiego i wydajnego procesora – właśnie taki model znajdziesz w ofercie naszego sklepu!

Sortuj