Nie Przegap Naszych Topowych Produktów - Twoje Must-Have na Ten Sezon! Sprawdź >>>

Sferis - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Telefony i Tablety
Komputery
Gaming
RTV
AGD
Hobby
Dom i Biuro
Zdrowie i Uroda
Sferis Komputery Podzespoły komputerowe Karty dźwiękowe
Aktywne filtry

Karty dźwiękowe

(2)
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

AMD Corsair Gigabyte Intel Lenovo MSI

Karty dźwiękowe - co musisz wiedzieć

Karty dźwiękowe – zewnętrzne, wewnętrzne i pełne nowoczesnych technologii

Wykorzystujesz komputer do odtwarzania muzyki, oglądania filmów, przeprowadzania rozgrywek i rozmów online? W takim razie zatroszcz się o to, aby jakość dźwięku emitowanego przez głośniki bądź słuchawki była jak najlepsza. Pomoże Ci w tym karta dźwiękowa do komputera – oprócz tej, która jest zintegrowaną częścią płyty głównej, warto wykorzystywać także dodatkowy sprzęt.

Karta muzyczna, którą znajdziesz w naszej ofercie, przyda Ci się, jeśli:

  • jesteś audiofilem, często słuchasz muzyki odtwarzanej z komputera (przez słuchawki i głośniki)
  • grasz w gry, w których dźwięki i tło muzyczne odgrywają ważną rolę
  • często wykorzystujesz komputer do odtwarzania filmów – nowoczesna karta muzyczna do komputera sprawi, że odgłosy i efekty dźwiękowe będą realistyczne jak nigdy dotąd
  • chętnie prowadzisz rozmowy online

Karta dźwiękowa – co to?

Karta ta – zwana też muzyczną – umożliwia zarówno odtwarzanie, przetwarzanie, jak i nagrywanie dźwięku przy pomocy komputera i zainstalowanego na nim oprogramowania. To dzięki niej sprzęt komputerowy może być jeszcze bardziej funkcjonalny – można do niego podłączać słuchawki, różnego rodzaju głośniki czy mikrofon.

Karta dźwiękowa może być wbudowana w płytę główną. Zdarza się jednak, że taki podzespół nie spełnia oczekiwań użytkownika komputera. Aby cieszyć się czystym dźwiękiem podczas odtwarzania muzyki i przestrzennymi, realistycznymi odgłosami, warto wybrać jeden z oferowanych przez nas modeli. Karta muzyczna do komputera to sprzęt, który docenisz na co dzień – prowadząc rozmowy online, oglądając filmy w Internecie czy rejestrując dźwięki.

Karta dźwiękowa – zewnętrzna i wewnętrzna

Jeśli zależy Ci na nieskazitelnym dźwięku podczas słuchania muzyki, rozgrywek w sieci czy rozmów, wyposaż komputer w kartę muzyczną. Te małe, niepozorne urządzenie, które szybko podłączysz do laptopa lub PC skutecznie poprawi wydajność mikrofonu, słuchawek i głośników.

W naszej ofercie znajdziesz:

  • kartę dźwiękową wewnętrzną – model ten jest przeznaczony do instalacji na płycie głównej, dlatego dedykuje się go komputerom stacjonarnym, podłącza się go przy pomocy złącza PCI-E, które gwarantuje ekspresowe przesyłanie danych
  • kartę muzyczną zewnętrzną – tego typu modele podłącza się do komputera poprzez wejście USB, dlatego są one rozwiązaniem dla tych, którzy chcą cieszyć się lepszej jakości dźwiękiem w laptopie

Jaka karta muzyczna do komputera będzie najlepsza?

Jeśli chcesz, aby karta muzyczna spełniła Twoje oczekiwania co do funkcjonalności i zapewnianej jakości dźwięku, zwróć uwagę na:

  • technologie zastosowane w danym modelu – niektóre karty dają możliwość odtwarzania dźwięku przestrzennego zarówno przez głośniki, jak i słuchawki
  • współczynnik sygnału do szumu – powinien wynosić on około 95 dB – im jest większy, tym jakość dźwięku będzie wyższa
  • to, czy wybrany model karty dźwiękowej będzie współpracował z systemem operacyjnym zainstalowanym na Twoim komputerze

Karty dźwiękowe w ofercie naszego sklepu

Oferujemy karty zewnętrzne podłączane poprzez kabel USB oraz sprzęt, który zamontujesz pod obudową jednostki centralnej. Karty muzyczne z naszej oferty mają także zastosowanie studyjne oraz gwarantują lepszą jakość nagrywanego dźwięku.

Ciesz się nieskazitelnym brzmieniem i niezwykłymi efektami dźwiękowymi – wybierz kartę muzyczną, która zwiększy funkcjonalność Twojego komputera!

Sortuj