Darmowa dostawa Paczkomatem od 599 zł lub Orlen Paczka za 9,90 zł przy zamówieniach do 599 zł! Sprawdź szczegóły >>>

Sferis - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Telefony i Tablety
Komputery
Gaming
RTV
AGD
Hobby
Dom i Biuro
Zdrowie i Uroda
Sferis AGD Przydatne w domu Nawilżacze powietrza
Aktywne filtry

Nawilżacze powietrza

(26)
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Bosch

Nawilżacze powietrza - co musisz wiedzieć

Nawilżacze powietrza, czyli sposób na zbyt suche powietrze

To, czym oddychasz, ma znaczenie – i to zarówno dla Twojego zdrowia, jak i samopoczucia. Jednak jakość powietrza w pomieszczeniach często pozostawia wiele do życzenia. Jest ono zbyt suche, co źle wpływa na układ oddechowy. Rozwiązaniem tego problemu są nawilżacze powietrza – urządzenia, które sprawdzą się każdym domu. W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli, dzięki którym poziom wilgotności w pomieszczeniach będzie na optymalnym poziomie.

Nawilżacze powietrza to niemal obowiązkowy gadżet do domu, który jest niezastąpiony w sezonie grzewczym. To właśnie wtedy w ogrzewanych kaloryferami wnętrzach staje się sucho, poziom wilgotność oscyluje wokół 20% - podczas gdy powinien on wynosić ok. 40-60%. Takie warunki sprzyjają problemom z oddychaniem, nawracającym infekcjom, pojawieniu się kaszlu, a nawet alergiom. Dlatego jeśli chcesz zadbać o komfort swój i pozostałych domowników, zainwestuj w wydajny, nowoczesny nawilżacz – wybierz go z naszej oferty!

Nawilżacze powietrza w ofercie naszego sklepu

Kupisz u nas urządzenie, dzięki któremu poprawisz jakość powietrza w domu, w biurze, w gabinecie, a także w przedszkolnej sali. W zależności od modelu nawilżacz może być wykorzystywany do zwiększenia poziomu wilgotności w mniejszych lub w większych pomieszczeniach. Znajdziesz u nas różne modele tych urządzeń, a w tym:

 • nawilżacz ewaporacyjny – zwany inaczej dyfuzyjnym

  W urządzeniach tych zastosowano technologię polegającą na naturalnym odparowywaniu wody – czyli na ewaporacji. Pod jego obudową jest ukryty niewielki wiatrak, który zasysa suche powietrze. Jest ono przepuszczane przez zanurzony w wodzie filtr, a następnie ponownie wypuszczane do pomieszczenia. Nawilżacz ewaporacyjny to stosunkowo proste, ale cenione urządzenie – ze względu na wydajność tego sprzętu, jego atrakcyjną cenę i bardzo łatwą obsługę;

 • nawilżacze ultradźwiękowe

  Działanie tych urządzeń polega na rozbijaniu cząsteczek wody ultradźwiękami. Wtedy powstaje wilgotna mgiełka, dzięki której poprawiają się warunki w pomieszczeniach. Nawilżacze ultradźwiękowe są efektywne oraz ciche. Ponadto zwykle mają wbudowany higrostat, który wskazuje aktualny poziom wilgotności w pomieszczeniu;

Dlaczego warto wybrać nawilżacz powietrza z naszej oferty?

W naszej ofercie znajdują się urządzenia, które są przeznaczone do wykorzystania w małych i w dużych pomieszczeniach. Zostały one wykonane tak, aby nie zaburzały estetyki wnętrz – mają elegancką, prostą formę, a niektóre z nich są wyposażone w podświetlenie LED. Stosowanie nawilżaczy powietrza oznacza same korzyści dla użytkowników pomieszczeń i domowników:

 • utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci doskonale wpływa na samopoczucie i funkcjonowanie organizmu
 • uporanie się z problemem suchego powietrza pomaga ograniczyć problemy zdrowotne związane z alergiami i astmą oraz z nawracającymi infekcjami
 • optymalnie wilgotne powietrze świetnie wpływa na nawilżenie skóry.

W naszym sklepie znajdziesz też nawilżacze, które zwiększą wilgotność powietrza, a oprócz tego:

 • mają specjalne filtry (np. z aktywnym węglem), które pozwalają pozbyć się z powietrza unoszących się zanieczyszczeń, bakterii, pyłków roślin
 • są bardzo ciche – z tego względu mogą być także używane w nocy – nie będą przeszkadzać podczas wypoczynku
 • mogą być obsługiwane przy pomocy aplikacji na smartfona
 • mają filtry odwapniające – dzięki temu emitowana przez nie wilgotna mgiełka nie będzie pozostawiała białych osadów na meblach, ścianach czy na podłodze.

Poczuj się we własnym domu tak dobrze jak nigdy dotąd – wybierz nowoczesny nawilżacz i uporaj się z problemem suchego powietrza!

Sortuj