Nie Przegap Naszych Topowych Produktów - Twoje Must-Have na Ten Sezon! Sprawdź >>>

Sferis - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Telefony i Tablety
Komputery
Gaming
RTV
AGD
Hobby
Dom i Biuro
Zdrowie i Uroda
Sferis AGD AGD do łazienki Pralki
Aktywne filtry

Pralki

(62)
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Bosch

Pralki - co musisz wiedzieć

Pralka automatyczna – wygoda i łatwość w obsłudze

Użytkownik musi jedynie wybrać tryb prania oraz dodać proszek do prania wraz z płynem do płukania. Cała reszta odbywa się automatycznie. Pralka automatyczna zawiera zazwyczaj wiele różnych planów prania, dopasowanych do danej tkaniny. Łatwość w obsłudze przychodzi nie zawsze idzie w parze z niską ceną – są zazwyczaj nieco droższe od pralek wirnikowych. Tanie pralki automatyczne dostaniemy już od 900 zł.

Czym kierować się przy wyborze pralki?

 • Rozmiar pralki

  W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać niskie pralki – 70/75/80cm, ale też większe (85cm, aż do 100cm). W raz z rozmiarem zwiększa się ładowność pralki. Większe gospodarstwa domowe powinny wybrać standardowe 5-6kg lub większe.

 • Ładowanie od góry

  Alternatywą dla standardowego ładowania od przodu sa pralki ładowane od góry. Dzięki temu pralka zajmie nam mniej miejsca! Pralki ładowane od frontu zazwyczaj są bardziej przyjazne w użytkowaniu.

 • Pralka do zabudowy

  Pralki do zabudowy pozwalają na zaoszczędzenie miejsca, oraz lepsze wkomponowanie w styl pomieszczenia. Pralki wolnostojące cieszą się jednak dużo większą popularnością. Posiadają w większości przypadków większą pojemność oraz dużo szerszy wybór dostępnych modeli. Wybierając pralkę do zabudowy, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę wymiary łazienki oraz dobrze zaplanować zagospodarowanie przestrzeni.

 • Klasa energetyczna pralek

  Klasa energetyczna A+++, A++, A+ lub A stanowi gwarancję nie tylko efektywności, ale i energooszczędności, dlatego zawsze warto rozważyć zakup lepszej pralki z lepszą klasą energetyczną. Pozostałe klasy energetyczne to: B, C, D

 • Dodatkowe funkcje pralek

  Aż roi się w nich od praktycznych funkcji, które pozwalają na ustawienie opóźnionego startu, blokady rodzicielskiej, a także regulację wirowania i kontrolę piany. Co więcej, najnowocześniejsze modele wyposażone są w automatykę wagową, silnik inwerterowy, grzałkę ceramiczną, inteligentną diagnostykę oraz system Eco Bubble i opcję zraszania prania.

 • Rodzaj bębna pralki

  Rodzaj bębna wpływa na efektywność prania. Pralka automatyczna może posiadać następujące bębny: o strukturze diamentu, o strukturze plastra miodu lub o strukturze kropel wody ze stromym lub łagodnym zakończeniem.

Sortuj