Nie Przegap Naszych Topowych Produktów - Twoje Must-Have na Ten Sezon! Sprawdź >>>

Sferis - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Telefony i Tablety
Komputery
Gaming
RTV
AGD
Hobby
Dom i Biuro
Zdrowie i Uroda
Sferis Gaming Podzespoły do gier Pamięci RAM
Aktywne filtry

Pamięci RAM

(253)
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Actina AMD Corsair Gigabyte Intel Kingston Lenovo MSI

Pamięci RAM - co musisz wiedzieć

Pamięć RAM do gier – zwiększ możliwości swojego sprzętu!

Pamięć operacyjna ma kolosalny wpływ na działanie komputera. Jest to szczególnie ważne dla graczy, którzy oczekują, że ich sprzęt będzie sprawował się maksymalnie wydajnie. Chcąc sprostać wymaganiom fanów wirtualnej rozrywki, zadbaliśmy o to, aby w naszej ofercie znalazła się pamięć RAM do gier. Dzięki wykorzystaniu dodatkowych modułów Twój komputer będzie działał jeszcze płynniej, mimo uruchomienia zaawansowanego oprogramowania.

Pamięć RAM, którą przygotowano specjalnie z myślą o graczach, jest szybka oraz wyróżnia się wyjątkowo wyśrubowanymi parametrami technicznymi. Wybierając moduły o dużej pojemności, można przygotować komputer do obsługi najnowszych i najbardziej wymagających gier. Postaw na naszą ofertę i ciesz się płynną grafiką oraz sprawnym funkcjonowaniem Twojego komputera!

Dlaczego pamięć RAM do gier jest tak istotna dla graczy?

Oprogramowania i dane na temat gier zapisane są na dysku twardym. Aby mogły one zostać wykorzystane podczas rozgrywek, muszą być odczytywane w pamięci RAM. Jest to pamięć operacyjna, która umożliwia szybki dostęp do danych – również tych, które dotyczą bezpośrednio uruchomionych gier.

Pamięć RAM:

  • wpływa na płynne działanie całego komputera – komputer z odpowiednimi modułami świetnie radzi sobie z błyskawicznym odczytywaniem danych
  • odpowiada za to, że sprzęt komputerowy nie zacina się i nie zawiesza w najmniej oczekiwanym momencie
  • zapewnia szybkie uruchamianie gier, ich płynne, niezakłócone działanie – właśnie w tym celu należy wybrać pamięć podręczną dedykowaną specjalnie do komputerów gamingowych.

Dodatkowy moduł RAM – tak jak nowoczesna karta graficzna i procesor – znacznie zwiększa wydajność komputera. Im więcej pamięci operacyjnej znajdzie się w PC, tym sprawniej będzie on działał. W ten sposób komputer zostanie przystosowany do obsługiwania nawet bardzo rozbudowanych gier komputerowych.

Jaka pamięć RAM do gier sprawdzi się najlepiej?

Wybierając pamięć operacyjną do komputera gamingowego, przyjrzyj się jej parametrom technicznym. Zwróć szczególnie uwagę na:

  • jej pojemność – to, ile pamięci RAM do gier będzie Ci potrzebne, zależy od tego, jakiego typu rozgrywki przeprowadzasz na swoim komputerze. Przyjmuje się jednak, że w sprzęcie gamingowym powinno znaleźć się minimum 8GB pamięci RAM. Im będzie jej więcej, tym mniejsze ryzyko, że będziesz miał problem z wczytywaniem najnowszych gier.
  • częstotliwość taktowania – w przypadku komputerów gamingowych, warto sięgać po RAM o częstotliwości przynajmniej 2133 MHz
  • opóźnienie (timing) – im jest ono mniejsze, tym wysyłane dane są szybciej odczytywane przez pamięć operacyjną
  • rodzaj – do obsługi gier potrzebna jest pamięć DDR3 albo DDR4. Przed wyborem jednego z tych dwóch rodzajów modułów, sprawdź, czy jest on kompatybilny z płytą główną znajdującą się w Twoim komputerze.

Poznaj ofertę naszego sklepu!

Oferujemy zarówno pamięć RAM jedno, jak i dwumodułową. Natomiast z myślą o entuzjastach wirtualnej rozrywki, którzy tak samo cenią sobie wydajność, jak i design poszczególnych komponentów komputera, postaraliśmy się o to, aby w naszej ofercie znalazły się efektownie podświetlane moduły. Zamontowane na nich wielobarwne oświetlenie RGB będzie doskonale prezentować się zwłaszcza w PC z przeszklonymi obudowami.

Kupisz u nas moduły z radiatorem i od sprawdzonych marek, a w tym od Kingston i GoodRam. Zainwestuj w wydajną pracę komputera i płynnie działające gry – postaw na jedną z oferowanych przez nas pamięci RAM do gier!

Sortuj