Cichy czajnik elektryczny – ranking najlepszych modeli [TOP 10]

Czajnik elektryczny stanowi zasadniczo jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni. Tego typu sprzęty cechują się bowiem szybką pracą, która przynosi zadowalające efekty i umożliwia sprawne przygotowanie kawy, herbaty, a także innych napojów oraz dań, które wymagają gorącej wody. Nieraz czajniki elektryczne okazują się jednak wyjątkowo głośne, przez co utrudniają bieżące funkcjonowanie, a nawet wywołują frustrację u domowników. Podpowiadamy więc, jak wybrać dobry czajnik elektryczny, który nie będzie przy tym nadmiernie hałaśliwy. 

Zobacz również: Dobry czajnik elektryczny energooszczędny - jaki wybrać?

Cichy czajnik elektryczny – ranking [TOP 10]

 1. Cichy czajnik elektryczny ZWILLING Enfinigy 53005-001-0
 2. Czajnik elektryczny ZWILLING Enfinigy 53105-001-0
 3. Cichy czajnik PHILIPS HD 9359/­90
 4. RUSSELL HOBBS 28081-70
 5. Cichy czajnik elektryczny z regulacją temperatury ADLER AD 1295b
 6. CAMRY CR 1269w
 7. Czajnik elektryczny Blaupunkt EKD601
 8. Cichy czajnik elektryczny Morphy Richards Evoke Jug
 9. Czajnik elektryczny szklany Eldom Lumi 
 10. Czajnik elektryczny ADLER AD 1277

Od czego zależy głośność pracy czajnika elektrycznego? 

Czajniki elektryczne różnią się między sobą wieloma cechami, które mogą wywierać bezpośredni wpływ na głośność ich pracy. Należą do nich między innymi takie aspekty, jak:

 • Konstrukcja – zarówno materiał, z jakiego wykonano czajnik, jak i staranność przy tworzeniu danego modelu, mogą sprawiać, że wybrane urządzenie pracuje wyjątkowo głośno lub też cicho. 
 • Moc – czajniki o zwiększonej mocy, która z założenia ma gwarantować szybką i niezawodną pracę sprzętu, przeważnie okazują się znacznie głośniejsze. 
 • Pojemność – im większy jest dany czajnik, tym większe „pudło rezonansowe” znajduje się w jego wnętrzu, co z kolei sprawia, że wydawane przez urządzenie dźwięki są po prostu bardziej intensywne. 
 • Osad – osadzający się w czajniku kamień może sprawiać, że sprzęt jest znacznie głośniejszy, a przy tym również mniej efektywny. 
 • Wiek – starsze czajniki mogą być głośniejsze chociażby ze względu na zużycie danych elementów i części. 

Co więcej, wśród przyczyn zbyt głośnej pracy danego czajnika nieraz wyróżnić można także rozmaite wady techniczne oraz uszkodzenia spowodowane błędnym użytkowaniem. 

Jak rozpoznać cichy czajnik? Kluczowe parametry i funkcje 

Czajniki mogą pracować z różną głośnością. Powszechnie przyjęło się uznawać, iż zakres ten wynosi od około 60 dB aż do nawet 95 dB. Niestety, przy zakupie czajnika konsumenci z założenia nie mają możliwości przetestowania, jak głośno pracuje każdy z rozważanych modeli. Do ich dyspozycji dostępne są więc jedynie opisy producentów, a także poszczególne recenzje i testy przeprowadzone przez innych użytkowników. Na chwilę obecną wyróżnia się jednak kilka charakterystycznych cech oraz funkcji, które będą świadczyć zarówno o wysokiej jakości wykonania czajnika, jak i jego cichej pracy. Wśród nich zaznacza się:

 • Technologię cichego gotowania – to system wykorzystywany przez wielu rozmaitych producentów, który może przyjmować nieco odmienne nazwy. W każdym z przypadków ma on jednak gwarantować skutecznie tłumienie hałasu wytwarzanego przez czajnik, aby jego praca była mniej problematyczna dla użytkowników. 
 • Podwójne ścianki – czyli rozwiązanie, które nie tylko poprawia izolację termiczną, ale i lepiej zapobiega nagrzewaniu się obudowy oraz tłumi dźwięki wydawane przez czajnik. Przeważnie wewnętrzna ścianka wykonana jest wówczas ze stali, natomiast zewnętrzna z tworzywa sztucznego. Takie połączenie stanowi również gwarancję solidnej i wytrzymałej konstrukcji, która może posłużyć nawet przez długie lata. 
 • Znak Quiet Mark – to odznaczenie przyznawane przez brytyjskie Towarzystwo ds. Ograniczania Hałasu (Noise Abatement Society), które stworzono, aby ograniczyć zagrożenia dla zdrowia powodowane inwazyjnym poziomem dźwięków wydawanych przez dane urządzenia. Modele czajników z certyfikatem Quiet Mark zaliczane są do najcichszych, choć należy wspomnieć, że na ten moment nie ma ich zbyt wiele.

Najlepszy cichy czajnik elektryczny – ranking [TOP 10]

Cichy czajnik elektryczny ZWILLING Enfinigy 53005-001-0

Model Enfinigy 53005-001-0 znanej i renomowanej marki ZWILLING to propozycja cichego i wyjątkowo trwałego czajnika elektrycznego o pojemności 1,5 l. Urządzenie wyposażono w dwuścienną obudowę, która skutecznie tłumi hałas generowany podczas pracy, a przy tym również zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się ścianek. 

Co więcej, model ten posiada filtr antywapienny wykonany częściowo ze stali nierdzewnej, którego zadaniem jest ograniczenie ilości kamienia w przygotowywanych napojach, a także poprawa smaku wody. Dodatkowym atutem okazuje się natomiast wbudowany zwijacz kabla zwiększający komfort użytkowania i przechowywania czajnika. 

Czajnik elektryczny ZWILLING Enfinigy 53105-001-0

ZWILLING Enfinigy 53105-001-0, podobnie jak poprzednik, określany jest mianem wytrzymałego, trwałego, a przy tym również cichego czajnika elektrycznego, który sprawdzi się w wielu rozmaitych sytuacjach. Model ten cechuje się pojemnością na poziomie 1 l, a przy tym został wyposażony w bezspoinowy pojemnik ze stali nierdzewnej oraz zintegrowany filtr antywapienny, który znacznie poprawia smak przygotowywanych napojów. 

Cichy czajnik PHILIPS HD 9359/­90

PHILIPS HD 9359/­90 to funkcjonalny i cichy czajnik elektryczny o pojemności 1,7 l, który wyposażono w szereg wyjątkowych udogodnień. Wśród nich należy wyróżnić między innymi element grzejny ze stali nierdzewnej gwarantujący szybką pracę sprzętu, a także specjalnie zaprojektowany filtr z mikrosiateczką, która wyłapuje nawet najmniejsze drobinki kamienia. 

Co więcej, czajnik dysponuje czterema przyciskami ze wstępnie skonfigurowanymi ustawieniami temperatury - 40, 60, 80 i 100°C. Dodatkowym atutem okazuje się jednocześnie system bezpieczeństwa chroniący przed włączeniem pustego czajnika, ale i w pełni czytelny wskaźnik poziomu wody. 

RUSSELL HOBBS 28081-70

Czajnik elektryczny RUSSELL HOBBS 28081-70 to nowoczesny, a przy tym wyjątkowo elegancki sprzęt, który dodatkowo cechuje się cichą pracą. 

Model ten dysponuje pojemnością na poziomie 1,7 l, a jednocześnie wyposażony został w zdejmowaną pokrywkę, dzięki której uzupełnianie i czyszczenie wnętrza czajnika okazuje się całkowicie nieskomplikowane. Ponadto czajnik posiada również przejrzysty wskaźnik poziomu wody, a jego obsługa jest banalnie prosta. 

Cichy czajnik elektryczny z regulacją temperatury ADLER AD 1295b

Czajnik elektryczny ADLER AD 1295b cechuje się wyjątkową konstrukcją, a także szeregiem przydatnych funkcji oraz praktycznych udogodnień. Pojemność urządzenia wynosi 1,7 l, a zdejmowana pokrywa sprawia, że jego uzupełnianie oraz czyszczenie przebiega sprawnie i szybko. Co więcej, sprzęt umożliwia bezproblemową regulację temperatury, do jakiej woda ma zostać podgrzana, co odbywa się w przedziale od 40 do 100°C. Zaletą czajnika jest również cicha praca, która nie będzie stanowiła utrudnienia w trakcie wykonywania wszelkich domowych czynności. 

CAMRY CR 1269w

Model CAMRY CR 1269w to cichy czajnik elektryczny o wyjątkowym designie a także praktycznej konstrukcji. Sprzęt, oprócz atrakcyjnego wyglądu, cechuje się również zadowalającą mocą i pojemnością na poziomie 1,7 l. Co więcej, jego obsługa jest całkowicie bezproblemowa, a efekty pracy szybkie oraz zadowalające. Model ten wyposażono również w filtr antywapienny oraz zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem pustego czajnika. 

Czajnik elektryczny Blaupunkt EKD601

Blaupunkt EKD601, czyli nowoczesny czajnik elektryczny z wyświetlaczem, cechuje się solidnym wykonaniem oraz pojemnością sięgającą 1,7 l. Ponadto użytkownicy zyskują możliwość wyboru żądanej temperatury wody spośród takich wariantów, jak 100, 90, 80, 55 i 40°C. Dodatkowym atutem okazuje się przy tym funkcja utrzymywania temperatury, nienagrzewająca się obudowa i uchwyt, a także cicha praca sprzętu.

Cichy czajnik elektryczny Morphy Richards Evoke Jug

Morphy Richards Evoke Jug to czajnik elektryczny o charakterystycznej budowie oraz pojemności na poziomie 1,5 l. Model ten cechuje się solidnym wykonaniem, stabilną konstrukcją, a także zdejmowaną pokrywą, która ułatwia czyszczenie i uzupełnianie wnętrza wodą. Co więcej, urządzenie pracuje cicho, przez co nie zakłóca spokoju domowników. Sprzęt posiada również takie funkcje, jak chociażby zabezpieczenie przed włączeniem pustego czajnika, czy też zdejmowany filtr antywapienny. 

Czajnik elektryczny szklany Eldom Lumi 

Eldom Lumi to solidny i wytrzymały czajnik elektryczny wykonany ze szkła, który dysponuje pojemnością sięgającą maksymalnie 1,7 l. Co ciekawe, zbiornik czajnika jest podświetlany, a samo urządzenie posiada nowoczesny panel kontrolny umożliwiający wybór pożądanej temperatury wody spośród pięciu dostępnych trybów. Dodatkowym atutem okazuje się fakt, iż po zagotowaniu wody czajnik utrzymuje jej temperaturę, a przy tym jest on wyjątkowo łatwy w obsłudze. 

Czajnik elektryczny ADLER AD 1277

ADLER AD 1277 to propozycja cichego czajnika elektrycznego o nowoczesnym wyglądzie, a także funkcjonalnej konstrukcji. Model ten dysponuje dużą mocą, przez co jego praca przebiega szybko i sprawnie. Co więcej, sprzęt jest również pojemny i łatwy w obsłudze, a użytkownicy mają możliwość bezproblemowego kontrolowania poziomu wody z wykorzystaniem czytelnego wskaźnika. Na uwagę zasługuje również fakt, iż czajnik ADLER AD 1277 posiada zabezpieczenie przed włączeniem na sucho, a dodatkowo został on wyposażono w filtr antywapienny poprawiający smak przygotowywanych napojów.