Jaki czytnik e-booków kupić?

Chcąc kupić odpowiedni czytnik e-booków dla siebie, na przykład do zabierania ze sobą w drogę na uczelnię lub do pracy, musimy pamiętać o kilku parametrach. Dzięki temu czytanie e-booków będzie tak samo przyjemne, jak czytanie książki w wersji papierowej, a w wielu okolicznościach dużo wygodniejsze.

Typ wyświetlacza

Wiele osób zastanawia się, czemu nie używać do czytania zwykłego tabletu, który dzięki aplikacji może wyświetlać z powodzeniem e-booka. Tu właśnie najbardziej liczy się typ wyświetlacza. W tabletach znajdziemy wyświetlacze LCD (emitujący męczące oczy światło), a w dobrej jakości czytnikach, wyświetlacze E Ink. Jest to specjalna technologia, dzięki której chronimy wzrok podczas czytania.

Rodzaj obsługi czytnika

Obecnie w czytnikach dobrej klasy, standardem jest  ekran dotykowy. Jest to rozwiązanie nowocześniejsze i wygodniejsze od przycisków. Zarówno konfiguracja, jak i przewijanie stron, jest prostsze dzięki tej technologii.

Z poświetleniem czy bez?

czytnik e-booków

Nowoczesne czytniki, np. Kindle Oasis Grey 8 GB wyposażone są w poświetlenie ekranu, które pomaga w czytaniu przy słabym świetle. Dobrej klasy urządzenie posiada też regulację natężenia światła, a niektóre z nich funkcję automatycznej jego regulacji. Zawdzięczają to wbudowanemu czujnikowi. Automatyczne przyciemnianie i rozjaśnianie pomaga również w oszczędzaniu energii.

Rodzaj łączności

Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup czytnika z wbudowanym modułem WiFi. Pozwoli nam to na bieżące aktualizacje urządzenia, oraz na pobieranie e-booków prosto z sieci. Dodatkowo, jeżeli urządzenie będzie posiadać bluetooth, będziemy mogli szybko łączyć się z innymi urządzeniami tj. komputerem, albo tabletem.