Dokąd na wakacje w Polsce? Nietypowe kierunki

Wakacje już tuż tuż i powoli zaczynamy myśleć o planowaniu urlopu. Wiele osób myśli o wyjazdach zagranicznych, ale obecnie nadal stoją pod znakiem zapytania. Sporo opcji cudownych wakacji daje nam nasz kraj, tak różnorodny i piękny. Przedstawimy Wam kilka miejsc w  Polsce, gdzie możecie spędzić długo wyczekiwany urlop. Tak we dwoje, jak i z całą rodziną lub samemu.    

  • Ustrzyki Dolne

 

Ceriew-w-Ustrzykach-Dolnych

Miasteczko, które jest sercem Bieszczad. Dla wielu ukochany cel wyjazdów urlopowych. Znajdziemy tu liczne zabudowania sakralne, muzea i całą masę innych ciekawostek. Idealny cel na wypady w niskie góry. Cudowne widoki, piękno natury, kwitnąca w tym okresie flora! Nic nie może się równać z Bieszczadami. W Ustrzykach znajdziemy też basen, dla spragnionych ochłody w upalne dni. Miejscowość posiada bogatą bazę noclegową, gdzie można znaleźć pokoje w naprawdę atrakcyjnych cenach. Pamiętajmy, żeby w czasie pieszych wycieczek zawsze mieć ze sobą nóż, który przydaje się w bardzo wielu przypadkach. Polecam model M21-04G amerykańskiej firmy CRKT. Jest to nóż wszechstronny (EDC), z wytrzymałej stali nierdzewnej 8Cr14 i okładzinami z kompozytu G10.     

  • Orzechowo

 

Orzechowo-Morskie.

Mała miejscowość niedaleko nadmorskiej Ustki. Jest tu niezatłoczona plaża z 25-cio metrowym klifem, nad którym góruje bukowy las. Teren możemy zwiedzać piękną ścieżką dydaktyczną “Orzechowska Wydma” lub z wieży widokowej (48m). Na takie wypady warto zabrać dobrą lornetkę. W obu przypadkach sprawdzi się model Aculon A211 firmy Nikon, ze zmiennym parametrem przybliżenia.    

  • Trójmiasto

 

Gdańsk

Gdańsk,Sopot i Gdynia. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które się tu znajdują. Kilka ciekawszych to zabytkowy żuraw portowy w Gdańsku, piękne molo w sopocie, akwarium Gdyńskie, ratusz w Gdańsku i okręt ORP orzeł. W trójmieście powinniśmy zatrzymać się na dłużej, ponieważ zwiedzanie zajmie nam mnóstwo czasu. Niedaleko stąd też do Malborka, gdzie główną atrakcją jest potężny zamek Krzyżacki.  Dostępność bazy noclegowej i restauracji jest ogromna. Łatwo tu znaleźć dobre oferty. Podczas zwiedzania, tam gdzie jest taka możliwość, powinniśmy uwieczniać nasze wspomnienia. Najlepszym urządzeniem do tego stworzonym są kamery sportowe. Obraz w wysokiej rozdzielczości, ze stabilizacją i wspomnienia staną się wieczne.    

  • Dolina Biebrzy

 

dolina biebrzy

Największy obszar bagienny naszego kraju, gdzie bardzo łatwo spotkać na przykład ogromnego łosia. Flora i fauna są tu wolne, nie ograniczane zbytnio przez człowieka. Po Biebrzy możemy spłynąć kajakiem lub tratwą flisacką. W okolicy znajdują się liczne jeziora i rzeczki. Jednym słowem cud natury! Są też wieże widokowe, które rozszerzają nasze pole widzenia. Dzięki profesjonalnemu dronowi będziemy mogli dotrzeć w najbardziej urokliwe części niedostępnych bagien. Można też zwiedzać liczne bunkry i fortyfikacje z czasów obydwu wojen światowych. A w niedalekiej miejscowości Prostki zobaczyć można stary słup graniczny między Polską, a Prusami.    

  • Pińczów

 

pińczów

Mało znane miasteczko w województwie świętokrzyskim. Mamy tu sporo zabytków sakralnych, piękną rzekę Nidę, zalew, w którym w lecie można znaleźć ochłodę. Muzeum regionalne ma sporo wystaw. Niedaleko znajduje się Kozubowski Park Krajobrazowy, w którym znajdziemy takie perełki flory, jak osiemsił, czy obuwik. Jest tu cicho i spokojnie. Wiele pięknych fotografii można tu zrobić. Jeżeli nie mamy odpowiedniego sprzętu, mogę polecić znakomite lustrzanki firmy Nikon. Baza noclegowa jest dość bogata. Od agroturystyki, przez domki letniskowe, po hotele. Gorąco polecam. Warto! Wybrać to doskonałe miejsce, w którym spędzimy czas wolny, nie jest wcale łatwo. Musimy zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujemy podczas wypoczynku. Pamiętajmy, że wakacje na świeżym powietrzu dają zawsze najwięcej korzyści. I o tym, że Polska jest piękna!