Jaki power bank kupić?

Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez urządzeń mobilnych. Smartfon czy tablet znacznie ułatwiają wykonywanie wielu czynności, zastępują przy tym mnóstwo innych akcesoriów. Ich ograniczenie stanowi jednak zasilanie. Nawet najbardziej pojemna bateria w końcu się wyczerpuje, a przecież nie zawsze mamy dostęp do gniazdka elektrycznego. Wówczas najlepszym rozwiązaniem okaże się power bank, czyli przenośny bank energii służący do ładowania urządzeń mobilnych przy pomocy portu USB. Jak go wybrać?

Powerbank do czego służy?

Power bank przeznaczony jest do utrzymania zasilania w wybranych urządzeniach. Przy jego użyciu możemy naładować smartfon, tablet, czytnik e-booków, aparat cyfrowy, kamerę, nawigację samochodową, smartwatcha, a także laptop. Z tego też względu najważniejszy parametr, to faktyczna pojemność baterii naszego banku energii. Warto wiedzieć, że poszczególne modele różnią się nie tylko wspomnianą pojemnością, ale również liczbą czy rodzajem złącz wykorzystywanych do przesyłania energii. Jak więc wybrać power bank, który spełni nasze oczekiwania?

W co powinien zostać wyposażony power bank?

Jeżeli przy pomocy power banku zamierzamy ładować więcej niż jedno urządzenie w tym samym czasie, to przyda nam się bank energii z przynajmniej dwoma wejściami ładowania, czyli dwoma gniazdami USB. W sklepach bez problemu znajdziemy przenośne baterie wyposażone nawet w trzy gniazdka. Musimy także sprawdzić, jakie jest natężenie prądu w każdym z gniazd. Dlaczego ma to znaczenie? Większe natężenie prądu umożliwia szybsze naładowanie urządzenia, które zostało do niego podłączone. Co więcej, złącze przekazujące większe natężenie lepiej wykorzystać do ładowania urządzenia o pojemniejszej baterii. W ten sposób do złącza o natężeniu 1A podłączyć należy smartfon zaś do drugiego o natężeniu 2A, chociażby laptopa. Wykorzystamy wówczas maksymalnie możliwości naszego power banku i w krótszym czasie naładujemy oba urządzenia. Istotna będzie także pojemność samego power banku. Sprawdźmy zatem jakie natężenie prądu może być przesyłane przez złącza jego ładowania (od tego zależy, jak szybko naładujemy power bank). Z pewnością praktyczną funkcją okaże się sygnalizacja poziomu naładowania. Najlepszy pod tym względem będzie wskaźnik procentowy.

Power bank dodatkowe funkcje

Liczba złącz czy natężenie prądu to najważniejsze parametry, na które musimy zwrócić uwagę. Niemniej, urządzenia przenośne mogą posiadać także dodatkowe udogodnienia. Należy do nich m.in. lampka LED, wbudowany przewód czy specjalny uchwyt, który można przypiąć np. do kluczy. Ciekawym rozwiązaniem jest power bank, który pełni jednocześnie funkcję ładowarki solarnej. Dzięki temu naładujemy go w dowolnym miejscu. Zwróćmy uwagę również na rodzaj wyświetlacza, polecane są zwłaszcza ekrany LCD.

Jaki power bank wybrać?

Powerbanki dostępne w sklepie Sferis Wybór produktów tego typu jest niezwykle różnorodny. Polecamy szczególnie Power Bank ADATA AP20100-5V-CBKRD. Przy jego użyciu można naładować smartfon ponad 8 razy. Wszystko to dzięki imponującej pojemności ładowania. Co więcej, urządzenie wyposażone zostało w praktyczną latarkę LED. Równie interesującą propozycję stanowi bank energii Trust Urban Primo 21689, wyposażony w dwa gniazda USB o zróżnicowanym natężeniu prądu: 2.1A i 1.0A. Pozwala zatem naładować dwa urządzenia jednocześnie. Ponadto, o jego stanie naładowania informują aż cztery diody LED. Osoby, które doceniają ciekawy i modny design, powinny postawić na power bank Manta MPB912RG. To urządzenie w atrakcyjnej cenie o przyzwoitej baterii z wejściem micro USB. Do poręcznych modeli zaliczany jest za to model BlitzWolf BW-P6. Zmieścimy go nawet w niewielkiej kieszeni, dzięki czemu możemy go mieć zawsze przy sobie.