Jak wybrać najlepszą drukarkę dla studenta?

Czas studiów, to czas częstego drukowania. Podpowiadamy, jak kupić najlepszą drukarkę, żeby drukowanie stało się tanie, szybkie i bezproblemowe.

1. Niski koszt wydruku

Punkty ksero kasują za drukowanie wcale nie tak mało, a profesjonalne urządzenia są po prostu drogie. Postarajcie się więc znaleźć urządzenie, które będzie w stanie wydrukować dużo materiałów, niskim nakładem tuszu lub tonera. Najlepszą opcją dla studenta są drukarki laserowe monochromatyczne, ponieważ druk pojedynczej strony jest najtańszy, a drukarka sama drukarka również nie jest droga. Jeżeli potrzebujcie drukarki kolorowej, warto rozważyć zakup urządzenia atramentowego z opcją uzupełniania tuszu.

2. Druk dwustronny

Warto też zwrócić uwagę na koszt użytego papieru. Dzięki opcji druku dwustronnego, zaoszczędzimy sporo na papierze. Pomaga to również w utrzymaniu porządku w notatkach. Lepiej przegląda się uporządkowane wydruki dwustronne, niż dziesiątki kartek zapełnionych tylko z jednej strony.

3. Szybkość drukowania

Możecie zaoszczędzić sporo czasu, dzięki zakupowi szybkiej drukarki. Szukajmy urządzeń, które mogą wydrukować powyżej 20 stron na minutę w monochromie. Za bardzo szybkie można uznać urządzenia, które są w stanie wydrukować 30 i więcej stron na minutę. Każda chwila jest cenna. Po co marnować czas na długie oczekiwanie na wydruk?

4. Drukowanie z urządzeń mobilnych

W świecie social media, coraz częściej notatki przesyłane są komunikatorami. Urządzenie mogące drukować prosto z telefonu, laptopa, czy tabletu, będzie ogromnym ułatwieniem i oszczędnością (wciąż brakującego) czasu.

5. Łączność bezprzewodowa

Posiadając komputer stacjonarny i laptop lub mieszkając z osobą bez własnej drukarki, a użyczając czasem swojego urządzenia, bez sensu będzie stałe przepinanie kabla. Szukajcie drukarki wyposażonej w WiFi, dzięki któremu połączycie się z wybranym komputerem bez kombinowania z kablami, których i tak jest zawsze zbyt dużo.

6.  Łatwość obsługi

Postarajcie się wybrać model z ekranem LCD, który znacząco ułatwia obsługę drukarki, szczególnie we współpracy z urządzeniami mobilnymi. Nie zapomnijcie o wyborze urządzenia w którym w łatwy i szybki sposób wymienimy zużyty kartridż lub toner na nowy.

Szukając odpowiedniego modelu dla siebie zajrzyjcie do Sferis, gdzie znajdziecie całą bogatą ofertę drukarek laserowych i atramentowych. Wszystkie urządzenia dostępne są od ręki, w dogodnych ratach (nawet 0%), bezpieczną dostawą do domu i możliwością wykupienia dodatkowej gwarancji.