Najlepsze fotele dla graczy

Gry komputerowe to źródło doskonałej rozrywki dla osób w każdym wieku. Przy ulubionych tytułach prawdziwi fani spędzają długie godziny i dlatego powinni zadbać o postawę z pomocą odpowiedniego siedzenia. Fotel gamingowy na dobre wpisał się w wystrój pokoju gracza, zapewniając przy tym odpowiednie podparcie pleców oraz komfort podczas gry. Poszczególne fotele dla graczy różnią się między sobą designem, funkcjami, ale i materiałami użytymi do ich produkcji. Jaki fotel okaże się najlepszy? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy na co zwrócić uwagę decydując się na jego zakup.

Czym fotele gamingowe różnią się od zwykłych krzeseł biurowych?

Fotele dla graczy różnią się od biurowych modeli przede wszystkim budową. Ich konstrukcja kubełkowa posiada odpowiednie podparcie pleców i karku, co gwarantuje wygodę siedzenia i dobre samopoczucie w czasie wielogodzinnej gry. Większość modeli gamingowych posiada ponadto szerokie, regulowane siedziska, regulowane w kilku osiach podłokietniki oraz wysoki zagłówek dla zachowania odpowiedniej ergonomii. Fotele dla graczy posiadają ponadto mechanizm TILT umożliwiający bujanie. Dobry fotel gamingowy charakteryzuje się również regulowanym kątem pochylenia, poduszkami pod plecy i kark oraz elementami poprawiającymi przepływ powietrza. To, co odróżnia fotele gamingowe od modeli biurowych to specyficzny, dynamiczny design, podobny do tego jaki stosuje się w samochodach wyścigowych.

Jak wybrać fotel gamingowy? Na co zwrócić uwagę przy zakupie krzesła dla gracza?

  • Konstrukcja

Konstrukcja to kluczowy element krzesła dedykowanego dla fanów gier komputerowych. W fotelach gamingowych stosuje się konstrukcję kubełkową, która utrzymuje sylwetkę gracza na miejscu i zapewnia wygodę w trakcie wielogodzinnej gry. Szkielet fotela gamingowego powinien być wykonany z solidnego materiału np. ze stali, dzięki czemu będzie wytrzymały i posłuży dłuższy czas.
  • Materiał wykończenia

Im więcej pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup fotela, tym trwalszego obicia możemy się spodziewać. W obiciach foteli z wyższej półki wykorzystuje się skórę naturalną i ekologiczną. Z kolei w tańszych modelach znajdziemy poliester, materiał tekstylny, alcantarę czy materiał skóropodobny. W wybranym modelu warto sprawdzić również rodzaj wypełnienia. Najlepiej sprawdza się tzw. zimna pianka, która nie odkształca się z biegiem czasu i dlatego fotel zapewnia tę samą ergonomię przez cały czas użytkowania.
  • Design

Fotele dla graczy przykuwają wzrok oryginalnym, sportowym wręcz agresywnym designem. Stylizowane są na fotele z samochodów sportowych, oferując podobny kształt i podobne rozwiązania konstrukcyjne. Mają kubełkowy kształt, boczne wypustki, często też otwory na wysokości głowy.
  • Wysokość i kształt oparcia

Decydując się na zakup fotela gamingowego, rozważmy model ze stałą wypukłością w okolicy lędźwiowej lub z regulowaną poduszką, którą możemy usytuować na wybranej wysokości kręgosłupa. Bardzo ważny jest kształt oparcia i poduszki do podparcia kręgosłupa, a także zagłówek, o który będzie można się oprzeć. Wysocy gracze powinni zdecydować się na model fotela o możliwie najwyższym oparciu. Wybierając fotel gamingowy wybierzmy takie wyprofilowanie, by móc siedzieć na nim zachowując naturalne wygięcie kręgosłupa.
  • Podłokietniki

Fotel gamingowy powinien posiadać regulowane podłokietniki w stopniu 2D, 3D lub 4D.
  • Zastosowane funkcje i mechanizmy

Fotele dla graczy to krzesła obrotowe na kółkach, wyposażone w podłokietniki, odchylane oparcie i zagłówek, regulowane podłokietniki oraz funkcję TILT. Ta ostatnia doskonale odpręża, zwłaszcza po emocjonujących pojedynkach, pozwalając odetchnąć, zebrać myśli i wrócić do walki.
  • Regulacja odchylenia

Producenci foteli gamingowych proponują modele z regulacją odchylenia, dzięki której będziemy mogli ustawić odpowiednie ustawienie na czas kilkugodzinnego pojedynku czy seansu filmowego.

Fotele dla graczy polecane przez sklep Sferis:

Fotel gamingowy PLAYSEAT Evolution Red Bull GRC RRC.00152 Fotel gamingowy PLAYSEAT F1 RF.00024 Fotel gamingowy WARRIOR CHAIRS Sport Extreme Fotel gamingowy WARRIOR CHAIRS Sword 5903293761090 Fotel gamingowy IBOX AURORA GT2 Fotel gamingowy IBOX Aurora GT1 Fotel TRUST GXT 705 Ryon Fotel gamingowy Trust GXT 702 Ryon 22876