Najlepsze odkurzacze Karcher do domu

#ArtykułSponsorowany

Odkurzacze Karcher cieszą się dużą popularnością i uznaniem użytkowników. W kategorii odkurzaczy przemysłowych stanowią wręcz swojego rodzaju legendę. Wiele osób korzysta z modeli warsztatowych również w domu - z uwagi na ich wysoką skuteczność i niezawodność. Warto jednak wiedzieć, że marka oferuje także odkurzacze pionowe oraz bezworkowe, przeznaczone stricte do zastosowań domowych.

Jaki model będzie najlepszy dla Ciebie? Sprawdź.

Czy odkurzacze Karcher są dobre?

Odkurzacze Karcher do domu to według wielu użytkowników najlepszy wybór. Szczególnie nowsze modele wzbudzają uznanie z uwagi na jeszcze bardziej funkcjonalną konstrukcję i jeszcze większą siłę ssącą. Choć starsze modele, takie jak choćby WD3, stale cieszą się popularnością i zbierają pozytywne opinie (niezależnie od tego, czy są używane w domu czy na budowie), producent nie spoczywa na laurach i wciąż potrafi zaskoczyć ulepszając swoje produkty.

Modele cieszą się pozytywnymi opiniami z uwagi na wysokiej jakości, trwałą budowę, wysoką efektywność i energooszczędność. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że są to urządzenia niezwykle wszechstronne, które często stanowią nieocenioną pomoc także w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach.

Najlepsze odkurzacze Karcher do domu - Ranking

Najlepsze odkurzacze Karcher do domu - Ranking

Szeroka oferta producenta sprawia, że wybór najlepszego urządzenia dla siebie może wymagać pewnego rozeznania. Zdając sobie sprawę z tego, że nie każdy ma czas na analizowanie parametrów pracy i różnic pomiędzy poszczególnymi modelami,  prezentujemy najlepsze odkurzacze Karcher do domu. Poniższe zestawienie pomoże Ci dobrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie.

Większość modeli w zestawieniu to wielofunkcyjne odkurzacze uniwersalne z serii WD. Wszystkie z nich nadają się zarówno do czyszczenia na sucho, jak i mokro, dzięki czemu usuwają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Charakteryzują się wysoką mocą ssącą, wytrzymałą konstrukcją i solidnymi, niezawodnymi silnikami. Nie straszne im sprzątanie garażu czy mieszkania po gipsowaniu.

Na szczególną uwagę zasługują także modele z serii VC 3, czyli odkurzacze wyposażone w technologię multicyklonową oraz najskuteczniejszą filtrację HEPA. Oferują one doskonałe rezultaty sprzątania także w najwęższych szczelinach, a jednocześnie zapewniają czyste powietrze - wolne od pyłków i alergenów. Wszystkie zanieczyszczenia trafiają bowiem do przezroczystego zbiornika.

Czy odkurzacze Karcher są dobre

Karcher WD 5 V-25/­5/­22

Karcher WD 5 V-25/­5/­22 to jeden z najlepszych odkurzaczy półprzemysłowych. Udoskonalony filtr, który można łatwo oczyścić pod wodą albo odessać z brudu, bardzo wysoka siła ssąca i niezawodność - nawet w przypadku mocno zapylonych pomieszczeń - to tylko kilka zalet tego modelu.

Według opinii użytkowników WD 5 V-25/­5/­22 okazuje się nieocenioną pomocą nie tylko przy remoncie, gipsowaniu i gruntownym sprzątaniu, ale nawet i w przypadku tak niefartownych sytuacji jak zalana piwnica. Odkurzanie na mokro jest bowiem równie efektywne jak na sucho, a co więcej - nie trzeba przy tym nawet wymieniać filtra.

To wszechstronne urządzenie sprawdzi się w każdym domu, także u właścicieli dużych długowłosych psów, ponieważ bez problemu radzi sobie z dużą ilością sierści. Solidny, 25-litrowy pojemnik na brud gwarantuje długi czas pracy bez konieczności oczyszczania urządzenia.

Na wygodę użytkowania wpływa także 5-metrowy przewód i wąż ssący o długości 2,2 metra z wypinanym kolankiem z zabezpieczeniem elektrostatycznym. Wąż można bezpiecznie przechowywać na głowicy odkurzacza. Co istotne, mechanizm zabezpieczający jest dostosowany zarówno do użytkowników praworęcznych, jak i leworęcznych. 

Fajną funkcją jest też przycisk automatycznego oczyszczania filtra uruchamiający strumień zwrotnego powietrza, który przedmuchuje filtr, przywracając jednocześnie pełną moc ssącą urządzenia.

Karcher WD 4 V-20/­5/­22

Karcher WD 4 V-20/­5/­22

Karcher WD 4 V-20/­5/­22 to kolejny model, który - mimo, że jest przemysłowy - jest często wybierany do domu. Użytkownicy cenią go przede wszystkim ze względu na mocne ssanie, ale i łatwe przemieszczanie dzięki temu, że kółka lekko się toczą.

Podobnie jak model WD 5, WD 4 także dysponuje komfortowym w użytkowaniu 5-metrowym kablem zasilającym, 2,2-metrowym wężem ssącym oraz doskonale dopasowaną ssawką podłogową. Usuwanie mokrych, suchych, drobnych, jak i dużych zanieczyszczeń jest możliwe bez przerw w pracy i wymiany filtra.

Na głowicy urządzenia można przechowywać nie tylko wąż ssący oraz kabel, ale i małe akcesoria, jeśli jest taka potrzeba. Funkcjonalna konstrukcja obejmuje także system zamykania „Pull & Push”, dzięki któremu łatwo otworzysz i zamkniesz 20-litrowy zbiornik.

W kompletnym zestawie akcesoriów, prócz ssawki podłogowej, węża i filtra, znajdziesz dodatkowo ssawkę szczelinową, 2 rury ssące 0.5 m i 35 mm, listwę odbojową, wypinane kolanko (które umożliwia wpinanie ssawek bezpośrednio do węża) oraz torebkę filtracyjną.

odkurzacz Karcher z gniazdem do elektronarzędzi

Karcher WD 3 P V-17/­4/­20

Co ma do zaoferowania Karcher WD 3 P V-17/­4/­20? To uniwersalny model, kolejny pośród najlepszych odkurzaczy Karcher do domu. 17-litrowy zbiornik, 4-metrowy kabel i 2-metrowy wąż ssący sprawiają, że jest to urządzenie bardziej kompaktowe niż omawiane wyżej WD 4 oraz WD 5. Jednocześnie w dalszym ciągu oferuje długi czas pracy bez konieczności opróżniania zbiornika.

WD 3 P V-17/­4/­20 dysponuje jednoczęściowym filtrem kartridżowym, a także - co ciekawe - gniazdem do elektronarzędzi, dzięki któremu można podłączyć piłę czy szlifierkę. To model idealny dla majsterkowiczów, a zarazem wszechstronny, mocny i energooszczędny odkurzacz do domu.

Inna przydatna funkcja, którą mamy tu do dyspozycji to funkcja wydmuchu. Może okazać się przydatna choćby do czyszczenia trudno dostępnych miejsc, takich jak stanowiska montażowe czy do odgarniania liści. Podobnie jak w przypadku innych odkurzaczy z serii WD, tu także mamy do dyspozycji wygodny system zamykania „Pull & Push”, a także demontowane kolanko, które pozwala podłączać akcesoria bezpośrednio do węża, by ułatwić sobie pracę. 

Karcher WD 3 S V-17/­4/­20

Karcher WD 3 S V-17/­4/­20

Jeśli nie potrzebujesz gniazda do elektronarzędzi, możesz zdecydować się na model Karcher WD 3 S V-17/­4/­20. Oferuje on bowiem te same zalety w nieco niższej cenie. Dzięki jednoczęściowemu filtrowi kartridżowemu możliwe jest odkurzanie na mokro i na sucho bez wymiany filtra, z kolei spora pojemność zbiornika (17 litrów) sprawia, że jego oczyszczanie nie odbywa się zbyt często.

Ten uniwersalny odkurzacz dysponuje 4-metrowym kablem zasilającym, 2-metrowym wężem ssącym oraz wygodnym systemem ich przechowywania na głowicy. Jest mocny, skuteczny i energooszczędny, a dodatkowo ma funkcję wydmuchu, system zamykania zbiornika typu „Pull & Push” oraz demontowane kolanko.

Zestaw akcesoriów obejmuje: 2 rury ssące (0.5 m i 35 mm), ssawkę szczelinową oraz podłogową, torebkę filtracyjną z fizeliny, filtr kartridżowy, a także składany uchwyt, uchwyt na kolanko na głowicy, hak na przewód i listwę odbojową.

Karcher WD 3 P V-17/­4/­20

Karcher WD 3 P V-17/­4/­20

Lekki, poręczny i prosty w obsłudze, a zarazem mocny i niezawodny - taki jest Karcher WD 3 P V-17/­4/­20 w opiniach użytkowników, którzy się na niego zdecydowali. Dostępny w atrakcyjnej cenie, oferuje większość korzyści, jakie znajdziemy w droższych modelach. 

Pośród nich można wymienić spory zbiornik na zanieczyszczenia (17 litrów pojemności) z systemem otwierania i zamykania „Pull & Push”, jednoczęściowy filtr kartridżowy, który umożliwia wygodne sprzątanie na sucho, jak i na mokro, a także demontowane kolanko odkurzacza, zapewniające najwyższą elastyczność pracy.

Choć jest jednym z tańszych modeli, doskonale radzi sobie ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, w tym z liśćmi, pyłami oraz błotem. Dzięki specjalnemu uchwytowi oraz łatwo sunącym kółkom, z łatwością przemieścisz go wszędzie tam, gdzie będzie potrzebny.

Karcher VC 3

Karcher VC 3

Ostatni w zestawieniu, ale wcale nie najmniej ciekawy - VC 3 to jeden z najpopularniejszych odkurzaczy Karcher do domu. Ten bezworkowy model - w opiniach użytkowników - jest praktyczny, poręczny, wyjątkowo mocny, a zarazem zaskakująco cichy. A to nie wszystkie jego zalety.

Dzięki zastosowanej technologii multicyklonowej zbiornik może być łatwo czyszczony pod bieżącą wodą. Co ciekawe, moc ssania jest stale tak samo wysoka - niezależnie od tego, w jakim stopniu zbiornik jest zapełniony. Mamy tu także do czynienia z niezawodnym filtrem HEPA H12, dzięki któremu wszelkie zebrane pyły i alergeny są skutecznie neutralizowane i nie wydostają się do powietrza. Karcher VC 3 sprawdzi się zatem nawet u alergików.

Na uznanie zasługuje również przemyślana konstrukcja. Miękkie, gumowane kółka gwarantują, że nawet delikatny parkiet nie ucierpi przy sprzątaniu. Automatycznie zwijany kabel jest długi (7,5-metrowy), dzięki czemu mamy duży zasięg, a przechowywanie jest bardzo wygodne dzięki pozycji parking. Nawet włącznik jest umieszczony wyjątkowo sensownie, więc nie trzeba się schylać, żeby włączyć albo wyłączyć urządzenie.

Jako urządzenie wielofunkcyjne Karcher VC 3 przychodzi w zestawie z sensowną gamą akcesoriów. Możemy łatwo zdjąć ssawkę podłogową i zastąpić ją ssawką szczelinową, małą szczotką albo ssawko-szczotką z przełącznikiem parkiet-dywan. Długa i elastyczna końcówka pozwala z kolei sięgać w najtrudniej dostępne miejsca - za grzejnikami czy pod szafkami.

Odkurzacz Karcher - który wybrać

Odkurzacz Karcher - który wybrać?

Często jest tak, że użytkownicy, którzy - szukając odpowiedniego sprzętu na budowę - zdecydowali się na któryś z odkurzaczy przemysłowych z serii WD, chcą mieć równie niezawodny i mocny model do zastosowań domowych. Inni decydują się na tą serię chcąc po prostu posiadać maksymalnie wielofunkcyjne urządzenie - do domowych porządków, a zarazem do sprzątania garażu, auta czy warsztatu. 

Odkurzacze z serii WD wychodzą naprzeciw bardzo różnorodnym potrzebom. Modele takie jak WD 5 V-25/­5/­22 czy WD 4 V-20/­5/­22 oferują największą pojemność, moc i skuteczność, dzięki czemu sprawdzą się na budowie i poradzą sobie z najgorszymi zadaniami.

Seria WD 3, która obejmuje między innymi modele WD 3 S V-17/­4/­20 i WD 3 P V-17/­4/­20, to urządzenia bardziej kompaktowe - jeszcze łatwiejsze do przenoszenia tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Jedną z najciekawszych wersji z tej serii jest WD 3 P V-17/­4/­20 z gniazdem do elektronarzędzi. To perfekcyjna propozycja dla majsterkowiczów, która sprawi, że realizacja hobby będzie jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza.

Karcher VC 3, choć ma mniejszy zbiornik, wywołuje emocje jak żaden inny model. W opinii wielu użytkowników jest po prostu ideałem pośród wszystkich odkurzaczy Karcher do domu. Łączy w sobie wysoką skuteczność z cichą pracą, co charakteryzuje wyłącznie najlepsze urządzenia na rynku. Technologia multicyklonowa niesie ze sobą wiele dodatkowych zalet, podobnie jak filtracja HEPA, sensowna konstrukcja oraz dodatki.

Który odkurzacz Karcher Ty wybierzesz?