Słuchawki gamingowe - ranking najlepszych modeli

Wzrok to nie jedyny zmysł, z którego korzystają gracze komputerowi. Dobre słuchawki gamingowe to absolutna podstawa naszego sukcesu. Podpowiadamy więc jak wybrać najlepszy model.

Jak wybrać dobre słuchawki gamingowe?  

 

 

 

Słuchawki gamingowe różnią się nieco od modeli, które chcielibyśmy wykorzystywać do noszenia muzyki. Rzadko kiedy zabierzemy je przecież na wycieczkę – to sprzęt, który trzymamy tylko i wyłącznie w domu. W dodatku, nie zależy nam wcale na jakości muzyki, a na nieco innych parametrach.

Zacznijmy więc od bardzo popularnego pytania: czy lepiej sprawdzi się model douszny czy nauszny? Odpowiedź jest tutaj banalnie prosta – interesują nas tylko i wyłącznie modele nauszne. Nie tylko są znacznie wygodniejsze, ale również jakość dźwięku jest po prostu lepsza. W dodatku, długotrwałe noszenie słuchawek dousznych niekorzystnie wpływa na nasz słuch.

Kolejna rzecz to kwestia przewodu. Pomimo tego, że słuchawki bezprzewodowe wydają się wygodniejsze, to do gier komputerowych znacznie lepiej postawić na model przewodowy. Dzięki temu, zminimalizujemy ewentualne opóźnienia do poziomu poniżej ludzkiej percepcji. Liczy się przecież błyskawiczny refleks, prawda?

We wszystkich grach drużynowych kluczową rolę odgrywa również komunikacja. Dobre słuchawki gamingowe powinny być zatem wyposażone w mikrofon wysokiej jakości. Warto spojrzeć również na specyfikację samych słuchawek i zadbać o właściwe pasmo przenoszenia. Ludzkie ucho wychwytuje dźwięki od 20 do 20 000 Hz i właśnie takie liczby uznajmy tutaj za absolutnie minimum.

Słuchawki gamingowe – ranking najlepszych modeli

W poniższym rankingu przedstawimy wam kilka interesujących modeli, na które z pewnością warto zwrócić uwagę. Zadbamy też o to, aby były one w różnych przedziałach cenowych. Z tego powodu, miejsca przydzielone są po prostu losowo. Nie sposób porównać przecież uczciwie model za 200 i 1000 złotych.

Patriot Viper V380

 

słuchawki gamingowe patriot viper

 

 

Słuchawki Patriot Viper V380 to bardzo niedroga, ale przy tym solidna propozycja do rozważenia. Producent postawił tutaj na bardzo agresywny i typowo gamingowy design. Jeśli lubicie taką stylistykę, to z pewnością będziecie zachwyceni. W innym wypadku raczej ich wam nie polecimy.

Sama specyfikacja jest po prostu wyjątkowo solidna. Nie znajdziemy tutaj absolutnie żadnych niespodzianek – zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Pasmo przenoszenia jest na idealnym poziomie 20 Hz – 20 kHz a czułość i impedancja wynoszą kolejno 106 dB i 32 Om. Do tego mamy też 2,1 metrowy kabel, który z pewnością wystarczy do każdego zestawu gamingowego.

Bardzo dobrze prezentuje się również pełne wsparcie dla dźwięku przestrzennego 7.1. Słuchawki Patriot Viper V380 kupimy już za 184 złote.

Specyfikacja:
Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 Hz – 20 kHz
Impedancja: 64 Om
Czułość: 106 dB
Kabel: 2,1 m, nieodpinany
Pasmo przenoszenia mikrofonu: 10 Hz – 12 kHz

Cooler Master MH752 Virtual 7.1

 

Cooler Master MH752 Virtual 7.1

 

 

Cooler Master MH752 Virtual 7.1 to zdecydowanie słuchawki, których nie powstydziliby się nawet profesjonalni gracze. To doskonały i bardzo estetyczny model. Możecie zabrać je nawet do biura nie wzbudzając uśmiechów politowania u swoich kolegów. Do tego, mamy tutaj neodymowe przetworniki 40 mm gwarantujące nam doskonały dźwięk.

Jak sama nazwa wskazuje, Cooler Master MH752 Virtual 7.1 wspierają dźwięk przestrzenny w formacie 7.1. To szczególnie ważne dla graczy – będziecie wiedzieli bardzo dokładnie skąd nadciągają do was kroki. Oprócz tego, mamy też w pełni regulowany i odczepiany mikrofon rewelacyjnej jakości. Słuchawki gamingowe Cooler Master MH752 Virtual 7.1 kupimy już za 412 złotych.

Specyfikacja:
Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 Hz – 20 kHz
Impedancja: 26 Om
Czułość: 97 dB
Kabel: 1,5 m, nieodpinany
Pasmo przenoszenia mikrofonu: 10 Hz – 10 kHz

JBL QUANTUM 200

 

słuchawki gamingowe JBL Quantum 200

 

 

Marki JBL nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Od dawna produkują oni sprzęt muzyczny bardzo wysokiej jakości, a ich głośniki oraz słuchawki sprzedają się po prostu rewelacyjnie. Quantum 200 to model typowo gamingowy, bardzo pozytywnie zaskakujący nas swoją specyfikacją. Szczególnie polecamy go, jeśli zależy wam również na słuchaniu muzyki.

Przede wszystkim, mamy tutaj bardzo potężne, 50-mm przetworniki zapewniające naprawdę dobrą jakość dźwięku. Do tego, jest też mikrofon z funkcją voice focus i w pełni regulowanym wysięgnikiem. Pozwala on również na automatyczne wyciszanie naszego głosu, jeśli akurat nic nie mówimy. Słuchawki wspierają też dźwięk przestrzenny Windows Sonic, a kupimy je już za jedne 218 złotych. Jedynym minusem może być względnie krótki kabel.

Specyfikacja:
Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 Hz – 20 kHz
Impedancja: 32 Om
Czułość: 100 dB
Kabel: 1,2 m, nieodpinany
Pasmo przenoszenia mikrofonu: 10 Hz – 10 kHz

MSI Immerse GH30 V2

 

Immerse GH30 V2

 

 

Marki MSI nie trzeba chyba zbytni przedstawiać graczom. Ich produkty od dawna zajmują wysokie miejsca we wszystkich rankingach akcesoriów gamingowych. Słuchawki Immerse GH30 V2 to idealny dowód na to, że jest to w pełni zasłużone!

Przede wszystkim, są to słuchawki ze średniej półki cenowej, mimo to ich specyfikacja jest naprawdę świetna. Mamy tutaj duże, 40-mm, przetworniki o doskonałym paśmie przenoszenia, oddające głębokie i czyste basy. Doskonale prezentują się również miękkie i dopasowane do uszu nauszniki. Ciekawym atutem jest też odłączany mikrofon. Dzięki temu, słuchawki gamingowe Immerse GH30 V2 możemy zabrać ze sobą w podróż jako sprzęt czysto do słuchania muzyki. Kupimy je już za 184 złote.

Specyfikacja:
Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 Hz – 20 kHz
Impedancja: 32 Om
Czułość: 96 dB
Kabel: 1,5 m, nieodpinany
Pasmo przenoszenia mikrofonu: 10 Hz – 12 kHz

Savio Vertigo

 

Savio Vertigo

 

 

Słuchawki Savio Vertigo zdecydowanie nie czarują nas swoimi parametrami. Niemniej, to model, który kupimy za jedyne 106 złotych. Stosunek jakości do ceny jest więc tutaj po prostu rewelacyjny. W dodatku, zdecydowana większość parametrów jest tutaj na bardzo wysokim poziomie.

Zacznijmy jednak od wad. Producent nie zastosował tutaj materiałów najlepszej jakości. Możemy więc spodziewać się, że z czasem pałąk po prostu pęknie, albo któryś ze styków przestanie działać. To naturalne w nieco tańszej elektronice.

Sama specyfikacja jest jednak bardzo poprawna, a średnica przetworników to dość imponujące 50 mm. Do tego mamy bardzo wygodny mikrofon pozwalający na schowanie go do obudowy słuchawki.

Specyfikacja:
Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 Hz – 20 kHz
Impedancja: 32 Om
Czułość: 116 dB
Kabel: 2,4 m, nieodpinany
Pasmo przenoszenia mikrofonu: 30 Hz – 16 kHz