Smartfony z dobrym aparatem - polecane modele

Przy zakupie nowego telefonu często bierzemy pod uwagę jego fotograficzne możliwości. Producenci z miesiąca na miesiąc prześcigają się w tworzeniu coraz lepszych aparatów. Nieustanny rozwój technologii sprawił, że aktualnie dostępne na rynku smartfony są w stanie zastąpić nam cyfrówkę. Najnowsze modele posiadają wbudowane - podwójne, a nawet potrójne obiektywy, które robią zdjęcia o bardzo dobrej jakości. Które smartfony z dobrym aparatem są godne polecenia? Przedstawiamy 10 flagowych telefonów z najlepszą optyką. 

Xiaomi Mi 9 

Model Xiaomi Mi 9 to pierwszy smartfon chińskiego potentata, który posiada wbudowany potrójny aparat fotograficzny. Główny obiektyw posiada 48 Mpix i jest wspierany przez teleobiektyw (12 Mpix) oraz moduł szerokokątny (16 Mpix). Powyższy zestaw umożliwia wykonywanie zdjęć o bardzo dobrej ekspozycji niemalże w każdych warunkach bez zauważalnych szumów. Dzięki wbudowanym obiektywom użytkownicy mogą wykonywać zdjęcia z efektem bokeh z dobrą izolacją obiektów oraz atrakcyjne ujęcia z wykorzystaniem zoomu, a także lampy błyskowej. 

Samsung Galaxy A70 

Smartfony z dobrym aparatem marki Samsung to jedne z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych modeli na rynku. Samsung Galaxy A70 to model ze średniej półki cenowej, jednak prezentuje się bardzo nowocześnie. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na potrójną optykę, która zawiera: aparat ultraszerokokątny wyposażony w 123-stopniowe pole widzenia, czyli takie jak ludzkie oko, a także 32 Mpix aparat zapewniający jasne i wyraźne zdjęcia przez cały dzień, oraz trzeci obiektyw 5 Mpix, który służy do regulacji głębi ostrości. Ultraszerokokątny obiektyw pozwoli umieścić na zdjęciu wszystko to, co zaplanowaliśmy. Ponadto, sztuczna inteligencja automatycznie dostosuje balans bieli, jasność i nasycenie pod kątem danej sceny. Dzięki temu wszystkie wykonane zdjęcia uzyskają profesjonalny wygląd. 

Huawei Honor View 20 

Smartphone Huawei Honor View 20 jest pierwszym modelem wyposażonym w aparat z otworem na wyświetlaczu oraz pierwszym telefonem z 48-megapikselowym aparatem. Przy pomocy tego aparatu możemy robić zdjęcia w trybie 48 Mpix Al Ultra Clarity lub zmniejszyć ich rozdzielczość do domyślnego 12 Mpix. Ogromna rozdzielczość wbudowanej optyki sprawia, że każdy szczegół,który uchwycimy na zdjęciu jest niezwykle wyraźny. Ten model wykonuje także świetne zdjęcia nocne ze stabilizacją obrazu, które są wspierane przez sztuczną inteligencję. 

LG Q60

Model LG Q60 to jedna z najnowszych propozycji producenta LG. Ten smartfon posiada potrójny aparat o następującej konfiguracji: aparat główny 16 Mpix oraz dwa dodatkowe obiektywy o rozdzielczości 5 Mpix (ultraszerokokątny) i 2 Mpix (do wykrywania głębi). Zdjęcia wykonane LG Q60 wyglądają naprawdę dobrze! Ponadto charakteryzują się naturalnymi kolorami, a kadry z efektem bokeh wyglądają niezwykle naturalnie. 

Samsung Galaxy S10e 

Kolejny model z rodziny Samsung, który zasługuje na naszą uwagę. Samsung Galaxy S10e posiada dwa aparaty tylne. Jeden z nich to podstawowy obiektyw (12 Mpix), drugi to dodatkowy obiektyw ultraszerokokątny (16 Mpix). Aparat przedni posiada 10 Mpix. Zdjęcia wykonane przy pomocy tego modelu smartfona firmy Samsung są bardzo szczegółowe z idealnie odwzorowanymi barwami. Warto dodać, że ten telefon nie posiada trybu nocnego. 

Samsung Galaxy A40 

Jak widać smartphony marki Samsung, nie mają sobie równych, jeżeli chodzi o optykę. Model Samsung Galaxy A40 jest wyposażony w podwójny aparat - 16 Mpix oraz ultraszerokokątny obiektyw 5 Mpix z 123-stopniowym polem widzenia. Przednia kamera z 25 Mpix i przysłoną f/2.0 sprawia, że zdjęcia, które wykonamy z jej pomocą będą jasne i bardzo dobrej jakości. Za pomocą tylnych aparatów bez problemu zrobimy zdjęcia grupowe oraz uwiecznimy piękne krajobrazy. 

iPhone XS

Najnowszy model iPhone’a posiada dwa obiektywy, w tym jeden standardowy, a drugi to teleobiektyw z 12 Mpix matrycami. Oba aparaty posiadają optyczną stabilizację obrazu, co ma ogromny wpływ na jakość zdjęć. Dzięki temu  iPhone XS wykonuje niezwykle ostre fotografie o naturalnych kolorach. Celny i niezawodny autofokus sprawia, że w każdym momencie jesteśmy w stanie uchwycić zmieniające się kadry. 

Motorola Moto G7 

Smartphone Motorola Moto G7 charakteryzuje się 8 Mpix przednim aparatem, a także tylną kamerą o rozdzielczości 12 Mpix. Dzięki wbudowanemu autofocusowi każdy użytkownik bez problemu uchwyci ruchomy obiekt w mgnieniu oka. Natomiast wykorzystanie zoomu o wysokiej rozdzielczości sprawia, że każdy szczegół na zdjęciu nie traci jakości przy powiększeniu.  Jeśli Twoim marzeniem jest wykonywanie profesjonalnych zdjęć, polecamy zaawansowane lustrzanki cyfrowe.