Telefon dla dziecka - jak wybrać najlepszy smartfon?

Telefon dla dziecka powinien przede wszystkim umożliwiać najmłodszym komunikację z rodzicami. Oswajanie ich z technologią z pewnością jest bardzo ważne, jednak proces ten należy przeprowadzać stopniowo. Zakup drogiego smartfona dla kilkuletniego dziecka nie jest raczej dobrym pomysłem. Wystarczy model wyposażony w podstawowe funkcje. Czym powinien charakteryzować się telefon dla dziecka i na które propozycje warto zwrócić uwagę?

Telefon dla dziecka - najważniejsze cechy

Podczas wyboru smartfona dla dziecka, należy skupić się na kilku, podstawowych cechach. Bardzo ważny jest wytrzymały wyświetlacz, odporny na uszkodzenia. Telefon powinien posiadać także lokalizator GPS oraz funkcję Wi-Fi. Nie bez znaczenia będzie również pojemny akumulator oraz mocny procesor. Większość obecnych modeli smartfonów posiada wyświetlacz dotykowy, dla młodszych dzieci (do 8 roku życia) lepszym wyborem okaże się jednak telefon z klasycznymi przyciskami, ponieważ zapewnia łatwiejszą obsługę. Warto przyjrzeć się bliżej poszczególnym elementom, aby wiedzieć jakie parametry można uznać za zadowalające.

Wzmocniony wyświetlacz

Wybrany model telefonu dla dziecka powinien posiadać wytrzymały wyświetlacz. Współczesne smartfony posiadają duże ekrany, które łatwo uszkodzić. Ich naprawa jest zazwyczaj dość kosztowna, dlatego najlepiej szukać smartfonów wyposażonych w szkło Gorilla Glass. Dobrze także dodatkowo zadbać o jego zabezpieczenie. Do telefonu trzeba więc dokupić szkło hartowane bądź etui.

Lokalizator GPS

Telefon dla dziecka powinien zostać wyposażony w lokalizator GPS. Starsze modele mogą być go pozbawione, dlatego lepiej je odrzucić. Lokalizator umożliwia szybkie namierzenie pozycji, w której znajduje się użytkownik smartfona, co z pewnością docenią wszyscy rodzice. Przy zastosowaniu odpowiednich aplikacji, mogą na bieżąco sprawdzać, gdzie znajduje się ich dziecko.

Wi-Fi

Wykorzystanie transferu danych wiąże się z dodatkowymi kosztami. Zniwelować pozwoli je funkcja Wi-Fi. Dzieci przebywając w domu mogą przecież korzystać z internetu domowego. Podobnie, kiedy znajdują się w miejscach publicznych.

Wydajny akumulator

Gry i aplikacje zużywają dużo energii, co może powodować szybkie rozładowanie telefonu. Dzieciom często zdarza się zapomnieć o jego naładowaniu, dlatego warto wybierać modele wyposażone w pojemny akumulator. Zyskamy wówczas pewność, że skontaktujemy się z dzieckiem w dowolnej chwili. Dobrym wyborem będą zatem telefony z akumulatorem o pojemności przynajmniej 4000 mAh.

Procesor

Telefon dla dziecka powinien posiadać mocny procesor. Dzieci często pobierają gry oraz aplikacje, których później nie usuwają, przez co szybko zapełniają pamięć smartfona. Ponadto, gry wymagają wydajnej pracy telefonu. Z tego też względu sprawdźmy dokładnie, ile wynosi pamięć RAM w danym modelu i jak prezentuje się parametr CPU.

Smartfon dla dziecka - interesujące propozycje

Skoro wiemy już, na co zwrócić uwagę, wybierając telefon dla dziecka, możemy przyjrzeć się bliżej poszczególnym modelom. Niektóre ze smartfonów sprawdzą się w tej roli bardzo dobrze. Rozsądnym wyborem będą szczególnie telefony oparte o system Android, ponieważ jest on intuicyjny i prosty w obsłudze. Wiele zależy od przedziału cenowego, który nas interesuje, niemniej jednak telefon dla dziecka nie powinien być przesadnie drogi. Zaawansowane funkcje nie będą obowiązkowe, a w większości przypadków nie zostaną nawet wykorzystane. Poniżej prezentujemy modele w różnych wersjach cenowych.

Telefon do 300 złotych - Smartfon Blaupunkt SL 04

Telefon dla dziecka Smartfon Blaupunkt SL 04

  To ciekawa propozycja w naprawdę atrakcyjnej cenie. Telefon okaże się idealny dla najmłodszych, ponieważ wyróżnia go niewielki rozmiar (4,7 - 5,2 cala) i spokojnie zmieści się w dziecięcej dłoni. Na uwagę zasługuje także 4-rdzeniowy procesor. Słabszy punkt może stanowić pamięć RAM na poziomie 1 GB, wynagradza ją jednak niska cena urządzenia.

Telefon do 500 złotych - Smartfon Samsung Galaxy J3

Telefon dla dziecka Smartfon Samsung Galaxy J3

Samsung Galaxy J3 również jest stosunkowo niewielki i może pochwalić się nieco lepszą pamięcią RAM, której wartość wynosi 1.5 GB. Ponadto, dużą zaletę tego smartfona stanowi dobry aparat, zarówno przedni, jak i tylni. Wyposażony został także w przyzwoitą baterię. Na uwagę zasługuje jego ciekawy kształt, z charakterystycznymi, zaokrąglonymi kątami. Dostępny w kilku wersjach kolorystycznych.

Telefon do 1000 złotych - Smartfon Samsung Galaxy A6

Telefon dla dziecka Smartfon Samsung Galaxy A6

Ten smartfon posiada większy, bo aż 6-calowy ekran, dlatego dedykowany jest dla starszych dzieci. Idealny do korzystania z licznych aplikacji oraz gier. Jego mocnym punktem jest 8-rdzeniowy procesor i pamięć RAM, która wynosi aż 3 GB. Posiada także świetny aparat 24 Mpix. To telefon dla osób nieco bardziej wymagających, które chcą korzystać z pełnej funkcjonalności smartfona.

Telefon do 1500 złotych - Smartfon Sony Xperia X

Telefon dla dziecka Smartfon Sony Xperia X

Wysokiej jakości smartfon o przekątnej ekranu 5 cali. Jego pamięć Ram to 3 GB. Wyposażony został w najnowocześniejsze rozwiązania, czyli m.in. czytnik linii papilarnych. Czas pracy na baterii to nawet do 36 h. To z pewnością jeden z najciekawszych wyborów w tym przedziale cenowym.