Tablet dla dziecka do nauki angielskiego - jaki wybrać?

Urządzenia elektroniczne całkowicie zmieniły codzienną rozrywkę, ale również edukację. Wiele z nich może wspierać naukę i sprawiać, że stanie się bardziej przyjemna oraz efektywna. Do tego celu wykorzystać można m.in. tablet. Z obsługą tego rodzaju sprzętu bez problemu poradzą sobie dzieci w wieku szkolnym. Warto wykorzystać go w procesie nauki, zwłaszcza języków obcych. Który tablet dla dziecka najlepiej sprawdzi się do języka angielskiego?

Jak wykorzystać tablet dla dziecka do nauki języka?

Tablet oferuje wiele możliwości nauki. Podstawa to różnego rodzaju aplikacje oraz gry edukacyjne, dzięki którym ćwiczyć można słówka, wymowę, gramatykę, a nawet konwersację. Nierzadko mają one system premiowy bądź oferuje pewne nagrody za zdobywanie kolejnych umiejętności, co sprawia, że wzrasta motywacja. Na tablecie przechowywać można również książki oraz inne materiały edukacyjne w formie elektronicznej. To duża wygoda, ponieważ nie zabiera on wiele miejsca i mało waży. Plecaki szkolne często są zbyt przeładowane, a tablet pomieści przecież setki książek, nie zmieniając przy tym swojej wagi. Można zrealizować na nim wszystkie ćwiczenia, które dostępne są także na komputerze: wypełnianie testów, odsłuchiwanie nagrań, rozwiązywanie łamigłówek językowych, itd. To oznacza wysoki komfort i funkcjonalność w jednym.

Na co zwrócić uwagę kupując tablet dla dziecka?

Wybierając urządzenie mobilne, jakim jest tablet, warto sprawdzić kilka parametrów, które sprawią, że korzystanie z niego stanie się przyjemniejsze i łatwiejsze. Co do nich należy?
  • Przekątna ekranu - tablety dostępne na rynku posiadają od 8 do 11 cali. Do nauki lepiej sprawdzą się modele o większym rozmiarze, ponieważ pozwalają na szybkie dostrzeżenie wszystkich detali. Wypełnianie na nich testów będzie o wiele prostsze. Nie należy jednak przesadzać, ponieważ zbyt duże urządzenie okaże się nieporęczne. Istotna będzie przy tym rozdzielczość, do nauki wystarczająca okaże się rozdzielczość 1024 x 768 pikseli.
  • Pojemność dysku - to jedna z najważniejszych kwestii. Im większa pojemność, tym więcej materiałów edukacyjnych i nie tylko może się jednocześnie znajdować na dysku. Dobrym rozwiązaniem może być również dołączenie dodatkowej karty pamięci. Podstawowe modele mają zazwyczaj wbudowaną pamięć flash 4GB, w niektórych przypadkach warto pokusić się o wybór pojemniejszego dysku.
  • Oprogramowanie - najpopularniejszy wybór to system Android (ten sam, który spotkać możemy w smartfonach). Tablet z tym oprogramowaniem będzie znacznie tańszy niż z systemem IOS, który występuje w iPadach.
  • Bateria - pojemna bateria będzie nieoceniona w podróży. Standardowe tablety pracują ok 8 godzin na jednym ładowaniu, chociaż dostępne są również modele, które wytrzymają nawet do 16 godzin ciągłej pracy.
  • Słownik - wbudowany słowik może okazać się niezwykle przydatny podczas nauki języka angielskiego. Jeżeli go jednak nie będzie, to trzeba się zorientować, czy istnieje możliwość zainstalowania rozbudowanego słownika.
  • Łączność bezprzewodowa - komunikacja tego rodzaju wyróżnia wszystkie obecne tablety. Przydatne będzie Wi-Fi, Bluetooth, wejście USB, slot kart pamięci czy gniazdo mini-jack. Niektóre modele wyposażone są w wbudowany GPS.

Co jeszcze może okazać się przydatne?

Tablety dedykowane dzieciom powinny podlegać kontroli rodzicielskiej. W praktyce oznacza to możliwość blokowania dostępu do wybranych aplikacji. W ten sposób dziecko może także korzystać swobodnie z przeglądarki internetowej. Jakie tablety warto wybierać? Z pewnością w naszym sklepie znajdzie się wiele, ciekawych propozycji. Wystarczy zwrócić uwagę m.in. na: