Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm - TOP 10 najlepszych modeli

Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm to zestawienie najlepszych urządzeń, jakie aktualnie możesz znaleźć na rynku. Nie musisz już rezygnować z topowych parametrów pracy i najnowszych udogodnień technologicznych. Do porównania wybieraliśmy produkty według kryteriów najważniejszych dla komfortu codziennego użytkowania sprzętu. 

Znajdziesz tu modele z podłogowym wyświetlaczem czasu, sensorem załadunku czy zdalną obsługą, a każdy z nich bez problemu zmieści się nawet w najmniejszej przestrzeni kuchennej. Sprawdź nasz ranking i wybierz urządzenie, które oferuje dokładnie to, czego potrzebujesz.

Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm - TOP 10 najlepszych modeli

Bosch SPI6EMS23E

Bosch SPI6EMS23E to model o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości, a zarazem propozycja dla entuzjastów najnowszych technologii. Oferuje bowiem zdalne sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej Home Connect. Jak przystało na jedną z najnowocześniejszych zmywarek, posiada także funkcję EfficientDry, która odpowiada za automatyczne otwieranie drzwi.

Ten model to jednak nie tylko technologiczna ciekawostka. W pełni zasługuje na wysokie miejsce w rankingu zmywarek do zabudowy 45 cm. Dzięki dopracowanym, niezawodnym technologiom, takim jak ActiveWater, zmywarka ma wysoką wydajność, a nawet oferuje ekologiczne płukanie ze świetnymi rezultatami.

Na minimalizację zużycia wody i energii wpływa specjalnie zaprojektowany system ukierunkowanego rozprowadzania wody, zoptymalizowana technologia filtrów i wysoka wydajność pompy. To właśnie te czynniki mają spory wpływ na wysoką klasę energetyczną modelu (D) i optymalny pobór wody na cykl (9,5 l).

Ponadto Bosch SPI6EMS23E oferuje funkcję Strefy Intensywnej dla najskuteczniejszego mycia garnków i patelni, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa szkła i porcelany w innej strefie. Nie brakuje nawet dedykowanej technologii GlassProtect, która odpowiednio reguluje stopień twardości wody, by zabezpieczać najbardziej kruche i cenne naczynia.

Innymi słowy, ten model to jedna z najlepszych zmywarek do zabudowy 45 cm. Cicha (dzięki silnikowi EcoSilenceDrive), łatwa w obsłudze (szczególnie dzięki funkcji EasyStart w aplikacji, która ułatwia dobór odpowiedniego programu) i - co najważniejsze - wyjątkowo skuteczna. 

Bosch SPI6YMS14E

W rankingu zmywarek do zabudowy 45 cm musiał znaleźć się także o model o najwyższej klasie energetycznej (B) i niskim poborze wody. Bosch SPI6YMS14E to rozwiązanie dla każdego, kto ma na względzie ekologię, a zarazem oszczędności na rachunkach za wodę i prąd. Zmywarka mieści 10 kompletów naczyń, a podczas cyklu pracy zużywa 8,5 litra wody.

Jak przystało na droższy model, zmywarka jest łatwa w sterowaniu, także poprzez dedykowaną aplikację Home Connect. W tym modelu także mamy do czynienia z cichym i niezawodnym silnikiem EcoSilenceDrive, ActiveWater czy systemem AquaStop, chroniącym przed wyciekiem wody.

Bosch SPI6YMS14E posiada szufladę na sztućce, która oferuje naprawdę sporo miejsca. Vario3 Pro zmieści nawet tak duże akcesoria jak łyżki wazowe. Co więcej, boczną stronę szuflady można regulować, co pozwala wygodnie umieścić na niej na przykład filiżanki. Wszelkie miejsca, w których szuflady są regulowane, są dla ułatwienia oznaczone czerwonym kolorem.

Model dysponuje programem Cichy 50°C, który minimalizuje emisję hałasu do tego stopnia, że można przy nim spokojnie pracować czy nawet usypiać dziecko. Co więcej, opcja Favourite pozwala zapisać ulubioną kombinację programów i funkcji dodatkowych, dzięki czemu codzienne użytkowanie urządzenia staje się jeszcze wygodniejsze.

Bosch SPV6EMX05E

Pomiędzy jednym z najdroższych modeli marki Bosch (wspomnianym wyżej SPI6YMS14E), a popularnym modelem ze świetnym stosunkiem ceny do oferowanej jakości i wydajności (SPI6EMS23E) jest jeszcze jeden model szczególnie wart uwagi. Bosch SPV6EMX05E także jest zmywarką Smart, sterowaną zdalnie za pomocą aplikacji Home Connect. 

Dysponuje systemem aktywnego suszenia EfficientDry, a faza cyklu programu oraz czas pozostały do końca programu wyświetlany jest na podłodze dzięki funkcji TimeLight. To jeden z tych modeli, które podczas procesu suszenia korzystają ze specjalnie opracowanej przez markę technologii zeolitu. Użycie tego minerału pozwala pochłaniać wilgoć w fazie mycia i uwalniać ją w postaci suchego, ciepłego powietrza w fazie suszenia. Ten sam system suszenia jest dostępny w droższym modelu - Bosch SPI6YMS14E.

Dodatkowo użytkownik ma do dyspozycji opcję Favourite, która pozwala ustawić własne kombinacje programów i dodatkowych funkcji według preferencji, by potem dołączyć je bezpośrednio do panelu sterowania zmywarki. Można łączyć na przykład takie programy jak ExtraDry i Eco 50°. Pozostałe dostępne programy zmywania to: 1 godzina 65°C, Automatyczny 45-65°C, Cichy 50°C oraz Garnki 70°C.

Bosch SPV6EMX05E, podobnie jak pozostałe modele z serii 6, które znalazły się w tym rankingu zmywarek do zabudowy 45 cm, został wyposażony w najbardziej niezawodne technologie, takie jak rozbudowany system zraszania DuoPower, AquaStop oraz Silence plus.

Amica DIM44D6EBOqH

Kolejny bardzo dobry, a zarazem nie za drogi model, który musiał znaleźć się w rankingu zmywarek do zabudowy 45 cm to Amica DIM44D6EBOqH. Wysoka klasa energetyczna (D), niski pobór wody na cykl (8,5 litrów),  optymalne wykorzystanie przestrzeni i intuicyjny panel sterowania to tylko kilka pośród wielu zalet tego sprzętu.

Komora ze stali nierdzewnej - charakterystyczna cecha najlepszych zmywarek - zapewnia najwyższy poziom higieny, lepsze rezultaty mycia naczyń oraz ochronę przed korozją. Bezszczotkowemu silnikowi SilentDrive 2.0 zawdzięczamy z kolei cichą pracę urządzenia, a zarazem niskie zużycie energii.

Amica DIM44D6EBOqH ma jeszcze jedną istotną zaletę - funkcję OpenDry, która automatycznie uchyla drzwi podczas ostatniej fazy suszenia naczyń. Nie musisz już więc martwić się o wnętrze zmywarki, kiedy wychodzisz z domu. Nie musisz też martwić się o to, czy wydobywające się ze zmywarki wilgotne powietrze nie uszkodzi mebli - ma ono bowiem temperaturę sięgającą maksymalnie 40°C, dzięki czemu nie skrapla się na przedmiotach w otoczeniu urządzenia.

Ten model oferuje wygodę codziennego użytkowania, bardzo dobre efekty zmywania, które zawdzięcza m.in. technologii SteamPower (która polega na zastosowaniu gorącej pary pod koniec cyklu zmywania), a jednocześnie jest dostępny w naprawdę korzystnej cenie.

Dodatkowo, zastosowane zabezpieczenia sprawiają, że zmywarka automatycznie wznowi pracę w tej samej fazie cyklu, w której przerwała wskutek braku prądu.

Electrolux EEM23100L

Electrolux EEM23100L to jeden z tańszych modeli w naszym rankingu zmywarek do zabudowy 45 cm. Mimo niższej ceny oferuje jednak wszystko to, co powinny mieć dobre zmywarki, a nawet i więcej.

Szuflada MaxiFlex 700 pozwala zmieścić wszelkie sztućce i narzędzia używane na co dzień w kuchni, a wyświetlacz podłogowy w postaci kolorowej kropki bezgłośnie informuje o zakończonej pracy zmywarki. Technologia AirDry została zaprojektowana tak, by wykorzystywać naturalny przepływ powietrza w końcowej fazie suszenia i obejmuje także automatyczne uchylanie drzwi po zakończeniu cyklu.

Zraszacz sufitowy Waterfall, zastosowany w tym modelu, zapewnia wysoką efektywność w połączeniu z dwoma rotacyjnymi ramionami spryskującymi DualSpray. Program Auto, dysponujący inteligentnym czujnikiem, oferuje automatyczne dostosowanie zużycia wody i energii zależnie od wielkości wsadu i stopnia zabrudzenia naczyń. Poza nim do wyboru jest także program szybki 30 minut, program 90 minut, ECO, Machine Care i Płukanie i wstrzymanie. W opcji jest także opóźnienie startu.

Electrolux EEM23100L to jednocześnie jedna z łatwiejszych w instalacji zmywarek. Posiada ona bowiem przesuwne zawiasy PerfectFit, które pozwalają na dopasowanie do dowolnej wysokości wnęki bez konieczności przycinania cokołu. Model mieści (standardowo) 10 kompletów naczyń, a podczas cyklu zmywania zużywa 9,9 litrów wody. 

Samsung DW50R4050BB

Samsung DW50R4050BB to propozycja marki, która - podobnie jak Bosch - słynie z wysokiej jakości wykonania i niezawodnych technologii. To zmywarka cicha, funkcjonalna, oferująca wysoką elastyczność załadunku, wykończona wewnątrz stalą nierdzewną

Regulowana wysokość kosza pozwala zmieścić różnorodnej wielkości naczynia, podobnie jak duża szuflada na sztućce - pomieści ona praktycznie wszelkiego rodzaju akcesoria kuchenne. To, co jednak najbardziej wyróżnia ten model pośród innych produktów z tego rankingu zmywarek do zabudowy 45, to fakt, że umożliwia on ustawienie połowy załadunku. Ten cykl pozwala oszczędzić zarówno wodę, prąd, jak i czas.

6 dostępnych programów pozwala dopasować tryb pracy do praktycznie każdej sytuacji. Program Ekspresowy umyje naczynia już w 38 minut, Normalny sprawdzi się w przypadku średnio i mocno zabrudzonych naczyń, a Intensywny poradzi sobie z uporczywymi zabrudzeniami. Do dyspozycji jest także program Eco, który pozwala oszczędzać wodę i energię, program Delikatny, dzięki któremu łatwo i sprawnie umyjesz najbardziej delikatną zastawę - porcelanę, kryształy czy finezyjne szkło, a także program szybki, który myje naczynia w godzinę. Po wybraniu odpowiedniego cyklu wyświetlacz wskaże czas programu.

Wielu użytkowników skorzysta także z dodatkowej funkcji dezynfekcji - podgrzana do 70°C woda sterylizuje naczynia, zwalczając tym samym szkodliwe drobnoustroje.

Electrolux EEA12100L

Pośród tańszych, a bardzo dobrych zmywarek na uwagę zasługuje także model Electrolux EEA12100L. Podobnie jak Beko DIS 35026, ta zmywarka nie ma szuflady na sztućce, a wyłącznie koszyk. Oferuje jednak w zamian bardzo dobrą jakość wykonania i zapewnia nienaganne rezultaty mycia naczyń, między innymi dzięki niezawodnym rotacyjnym ramionom Dual Spray Arm.

Electrolux EEA12100L wyposażono w unowocześnioną technologię AirDry, która bazuje na naturalnym przepływie powietrza w końcowej fazie suszenia. Ten system obejmuje także automatyczne otwieranie drzwi na szerokość 10 cm, co znacząco wpływa na codzienną wygodę użytkowania sprzętu.

Użytkownik ma do dyspozycji funkcjonalne programy, w tym krótki, 30-minutowy program dla lekko zabrudzonych naczyń czy tryb Płukanie i zatrzymanie, czyli wstępne zmywanie. W tym modelu także zastosowano przesuwne zawiasy PerfectFit, które znacząco ułatwiają instalację zmywarki. 

Amica DIM41E5qO

Do tańszych modeli należy także Amica DIM41E5qO. Podobnie jak produkty z wyższego segmentu tej marki, model ma wnętrze wykonane ze stali nierdzewnej, co jest najlepszym rozwiązaniem pośród wszystkich stosowanych w zmywarkach.

Powstawanie nieprzyjemnych zapachów niweluje nie tylko materiał wykonania, ale i nowoczesny, antybakteryjny filtr, którego zadaniem jest eliminowanie osadzających się na nim patogenów, ale i zapobieganie ich namnażaniu we wnętrzu zmywarki.

Mimo braku szuflady na sztućce wykorzystanie przestrzeni jest całkiem optymalne. Dwa kosze umożliwiają rozłożenie 9 kompletów naczyń. Dodatkowo użytkownik ma do dyspozycji funkcję OptiTime, która pozwala dostosować czas zmywania do indywidualnych potrzeb. Możliwe jest dowolne skracanie cyklów zmywania oraz ich wydłużanie -na przykład w przypadku bardziej zabrudzonych naczyń.

Amica DIM41E5qO dysponuje sprawdzonymi technologiami, w tym funkcją SteamPower, która uwalnia gorącą parę pod koniec zmywania, a także zabezpieczeniem AntiFlood, który zapobiega zalaniu mieszkania.

Bosch SPI2HKS59E

Jeżeli zależy Ci na najwyższej jakości wykonania i niezawodności technologii marki Bosch, ale już na szufladzie na sztućce niekoniecznie - model SPI2HKS59E może być odpowiedzią na Twoje potrzeby. To jedna z najtańszych zmywarek spod szyldu Bosch.

Co ciekawe, podobnie jak modele najdroższe, także oferuje zdalne sterowanie. Opcja sterowania głosowego jest dostępna w połączeniu z Alexa i Google Asystentem, a dodatkowo możemy skorzystać z aplikacji Home Connect, która - jeśli chcemy - będzie dostarczać nam powiadomienia push.

Pośród programów do wyboru jest znajdziemy wyjątkowo funkcjonalny program Cichy, który generuje co najmniej 1,5 mniej decybeli niż standardowy tryb, np. Eco. Producent zadbał także o możliwość personalizacji własnego, ulubionego programu dodając funkcję Favourite.

Zmywarka oferuje także wyjątkowo skuteczne suszenie, nawet w przypadku plastikowych pojemników, które co do zasady suszą się trudniej. Umożliwia to funkcja suszenia ExtraDry. 

7-segmentowy, zewnętrzny wyświetlacz informuje jaki czas pozostał do zakończenia wybranego cyklu, a także przypomina o braku nabłyszczacza albo soli.

Beko DIS 35026

Beko DIS 35026 to najtańszy model w naszym rankingu zmywarek do zabudowy 45 cm. Choć nie dysponuje szufladą na sztućce, do której w tym zestawieniu przywiązywaliśmy dość dużą uwagę, jest to urządzenie oferujące bardzo dobre efekty zmywania.

Zmywarka jest łatwa w obsłudze dzięki czytelnemu systemowi sterowania Direct Access. Posiada też dobrze dopracowany system suszenia gorącym powietrzem - Hot Air, który wykorzystuje gorące powietrze po zmywaniu, żeby dokładniej suszyć wsad. Choć nie ma tu funkcji automatycznego otwierania drzwi, po ich ręcznym otwarciu i pozostawieniu naczyń na jakiś czas po zakończeniu cyklu, możesz liczyć na to, że będą suche i gotowe do włożenia do szafek.

Mimo swojej niskiej ceny, zmywarka Beko DIS 35026 została wyposażona w dno ze stali nierdzewnej, które zapewnia większą trwałość i wyższy poziom higieny. Dzięki niemu urządzenie nie gromadzi brzydkich zapachów.

Indesit DSIE 2B19

Jak powstał ranking zmywarek do zabudowy 45 cm? Najważniejsze kryteria

Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm powstał w oparciu o cechy, które są w naszej opinii najważniejsze przy wyborze tego typu sprzętu. Pod uwagę braliśmy przede wszystkim poniższe kryteria.

  • Ilość koszy - najlepsze zmywarki posiadają trzy kosze, co jest gwarantem najwyższej elastyczności załadunku. Oddzielna szuflada na sztućce zapewnia wyższą skuteczność mycia niż mały dołączany koszyk, dlatego jest ona standardem w droższych modelach.
  • Klasa energetyczna - jak w przypadku każdego AGD, ma ona przełożenie na zużycie prądu, a co za tym idzie - także na rachunki. Najwyższą energooszczędność zapewnia klasa A, bardzo dobrą efektywność oferują klasy B-D, z kolei klasa F jest klasą najniższą.
  • Stopień zużycia wody - najlepsze zmywarki 45 cm, mieszczące około 10 kompletów naczyń, pobierają na cykl około 8-8,5 litra wody. Zużycie wody ma nie tylko niebagatelny wpływ na środowisko, ale i na nasze rachunki.
  • Automatyczne otwieranie drzwi - choć może nie jest aż tak istotne jak zużycie prądu czy wody, jest naprawdę sporym udogodnieniem. Ta funkcja pozwala włączyć zmywarkę pod naszą nieobecność i nie martwić się, co się stanie z naczyniami wewnątrz po zakończonej pracy zmywarki.

Wyżej wymienione cechy powinna mieć każda dobra zmywarka do zabudowy. Poza nimi można uwzględnić także bardziej indywidualne preferencje, które mogą wpływać na wygodę codziennego korzystania z urządzenia:

  • programy pracy - standardem są 3, maksymalnie 5 programów pracy. Zazwyczaj mamy do dyspozycji program ECO, skrócony i zwykły jednak, jeśli mamy szczególne potrzeby, możemy szukać zmywarek oferujących znacznie więcej. Przykładowo zmywarki Bosch mają zaprogramowane na przykład cykle dedykowane trudnym garnkom albo przydatny tryb cichy,
  • specjalne funkcje - wyświetlacz podłogowy to miły dodatek, który dla wielu użytkowników może okazać się wyjątkowo przydatny, jednak pośród dodatkowych funkcji można szukać wielu innych, jeszcze bardziej funkcjonalnych rozwiązań, takich jak ochrona delikatnego szkła, możliwość uruchomienia sprzętu z niepełnym załadunkiem czy opcja ustawienia własnego, idealnego programu,
  • generowany hałas - choć nowoczesne modele nie różnią się zanadto pod względem generowanych decybeli, tańsze modele mogą być głośniejsze, jeśli więc potrzebujesz w domu ciszy, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na ten parametr.

Czytaj także: Jak wybrać najlepszą zmywarkę do zabudowy?