Jaki smartwatch do iPhone'a kupić?

Smartwatch bardzo często okazuje się niezwykle funkcjonalnym, a przy tym również pomocnym urządzeniem, które kryje w sobie szereg rozmaitych możliwości. Z tego względu sprzęty z tej kategorii cieszą się nie tylko dużym zainteresowaniem, ale i uznaniem wśród użytkowników. 

W trakcie podejmowania decyzji, a także dokonywania wyboru możliwie najlepszego smartwatcha, nieraz pojawiają się jednak wątpliwości dotyczące tego, jak dany model będzie współpracował z posiadanym smartfonem – w szczególności od Apple. Warto więc wspomnieć, że smartwatchów kompatybilnych z iPhone'ami zdecydowanie nie brakuje. Kwestią okazują się więc jedynie takie aspekty, jak indywidualne preferencje i potrzeby, a także posiadany budżet.

Zobacz również: Jaki smartwatch wybrać? Wskazówki i porady

Czy do iPhone'a trzeba kupić Apple Watch?

Mogłoby się wydawać, że zakup Apple Watch'a jest w pewnym stopniu naturalnym wyborem posiadaczy iPhone'ów. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż wszystkie urządzenia Apple są ze sobą doskonale zgrane, tym samym tworząc niejako spójny ekosystem. W praktyce jednak Apple Watch nie jest jedyną możliwością dla osób, które pragną posiadać kompatybilny ze smartfonem zegarek, a wręcz przeciwnie – mogą oni wybierać spośród wielu rozmaitych urządzeń stworzonych przez różnych producentów. Oznacza to, że każdy posiadacz iPhone'a może postawić na tańsze rozwiązanie, które jednocześnie będzie posiadało wszelkie oczekiwane funkcje i udogodnienia. Kluczowym okazuje się jednak dokładne sprawdzenie, czy wybrany smartwatch współpracuje z systemem operacyjnym iOS. Można tego dokonać chociażby na stronie producenta, ale również w specyfikacji technicznej danego sprzętu, instrukcji, a także recenzjach dostępnych online. W przeciwnym razie bowiem użytkownicy mogą utracić możliwość korzystania z danych funkcji, takich jak chociażby odczytywanie wiadomości i powiadomień z telefonu. 

Na co zwrócić uwagę wybierając smartwatch do iPhone'a?

Pierwszą, a zarazem najważniejszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę decydując się na zakup smartwatcha do iPhone'a, jest jego kompatybilność z systemem operacyjnym iOS. Bez tego użytkownicy nie będą bowiem w stanie sparować ze sobą urządzeń, co ograniczy możliwości zegarka. Wśród istotnych parametrów i cech zaznacza się jednak również:

  • Ekran – powinien on cechować się wytrzymałością, a przy tym jednocześnie być odporny na zarysowania.
  • Pasek – element ten musi być przede wszystkim trwały, aby nie uległ on uszkodzeniu lub przetarciu. Ponadto warto również stawiać na oddychające paski, które zapewniają użytkownikom wygodę i komfort w trakcie noszenia. 
  • Budowa – aspekt ten obejmuje zarówno jakość wykonania danego zegarka, jak i jego rozmiar, czy też kształt. Producenci smartwatchów oferują bowiem prostokątne i okrągłe tarcze, które cechują się odmiennymi przekątnymi. Każdy użytkownik powinien więc indywidualnie określić, jaki kształt i rozmiar będzie dla niego najbardziej odpowiedni. 
  • Czas pracy baterii – na rynku dostępne są zegarki o niezwykle zróżnicowanym czasie pracy na jednym ładowaniu, przez co wskazanym jest wybór takiego, który okaże się możliwie najlepiej dopasowany do danego trybu życia. Niektórzy użytkownicy nie mają bowiem trudności z codziennym ładowaniem zegarka, natomiast inni mogą oczekiwać dłuższego czasu pracy bez konieczności podłączania do zasilania.
  • Niezbędne funkcje – nie każdy smartwatch posiada szereg udogodnień, czy też wyjątkowych i nowoczesnych funkcji. Dotyczy to w szczególności tańszych modeli, które z założenia oferują jedynie podstawowe rozwiązania. Przed zakupem wybranego modelu z pewnością warto więc sprawdzić, jakie możliwości kryje w sobie dany sprzęt, co pozwoli na uniknięcie ewentualnego rozczarowania. 

Jaki smartwatch do iPhone'a wybrać? Ranking [TOP 5]

Garmin Forerunner 955

Smartwatch Garmin Forerunner 955 to jakościowy i wytrzymały zegarek, który współpracuje zarówno z systemem operacyjnym iOS, jak i Android. Co więcej, model ten kryje w sobie szereg wyjątkowych funkcji, tym samym sprawdzając się zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i przy okazji rozmaitych treningów - w tym także profesjonalnych. Sprzęt jest bowiem w stanie dokonywać niezwykle precyzyjnych pomiarów, przez co umożliwia bieżące śledzenie własnych osiągnięć oraz dokonywanych postępów.

Wśród zalet zegarka należy wyróżnić takie cechy, jak chociażby łatwa i intuicyjna obsługa, czy też jakościowe wykonanie, które stanowi połączenie elegancji oraz funkcjonalności. Ponadto sprzęt wyposażono również w czytelny wyświetlacz LCD o przekątnej 1,3" wzbogacony o wytrzymałe szkło Corning Gorilla Glass DX. Dodatkowym atutem okazuje się również niska waga sprzętu, a także wyjątkowo wytrzymała bateria. 

Smartwatch Garmin Venu Sq 2

Garmin Venu Sq 2 to nowoczesny i elegancki smartwatch, który cechuje się prostokątnym, dotykowym wyświetlaczem AMOLED o przekątnej 1,4". Co więcej, model ten wyposażono w funkcję Always-on display, dzięki której ekran nie wygasza się samoistnie, co ma miejsce w wielu innych zegarkach. 

Sprzęt współpracuje ze smartfonami wyposażonymi w takie systemy operacyjne, jak iOS oraz Android, dzięki czemu odnajdzie się zasadniczo w niemal każdym przypadku. Co więcej, smartwatch jest w stanie dokonywać precyzyjnych pomiarów zarówno w trakcie treningów, jak i podczas codziennego funkcjonowania. Ponadto oferuje on także funkcję analizy snu, monitorowania cyklu menstruacyjnego, a także wszelkich najważniejszych parametrów życiowych. 

Dodatkowym atutem modelu Garmin Venu Sq 2 okazuje się łatwa obsługa oraz uniwersalny design. Ciekawym jest również fakt, iż sprzęt umożliwia nawet dokonywanie płatności zbliżeniowych, czy też odbieranie wiadomości i połączeń ze smartfonu. 

Oromed Oro-Active Pro2

Smartwatch Oromed Oro-Active Pro2 to propozycja funkcjonalnego i jakościowego zegarka, który sprawdzi się nie tylko podczas treningów i aktywności fizycznej, ale również przy okazji wykonywania wszelkich codziennych czynności. 

Model ten cechuje się wysoką jakością wykonania, a także przystępną ceną. Ponadto współpracuje on zarówno z systemem operacyjnym Android, jak i iOS, dzięki czemu sprawdzi się w wielu rozmaitych sytuacjach.

Wśród zalet sprzętu warto zaznaczyć takie cechy, jak chociażby czytelny i jasny wyświetlacz o przekątnej 1,09", pojemna bateria, wodoodporna konstrukcja, czy też moduł Bluetooth 5.0, który zapewnia płynne i stabilne połączenie. Atutem jest również intuicyjna i łatwa obsługa, dzięki której użytkowanie zegarka przebiega całkowicie bezproblemowo. 

Smartwatch Denver SW-165

Denver SW-165 to nowoczesny, a zarazem przystępny cenowo smartwatch, który kryje w sobie zarówno przydatne funkcje, jak i poszczególne udogodnienia. 

Model ten wyposażono w dotykowy wyświetlacz IPS o przekątnej 1,4", a także solidny i wygodny pasek. Dzięki temu użytkowanie sprzętu jest komfortowe i łatwe, a przy tym również satysfakcjonujące. Co więcej, urządzenie posiada wodo- i pyłoszczelną obudowę, przez co może być wykorzystywane nawet w niesprzyjających warunkach. 

Smartwatch Denver SW-165 posiada wszelkie niezbędne czujniki, które na bieżąco są w stanie dokonywać pomiarów najważniejszych parametrów życiowych użytkowników, aby mogli oni śledzić swoje postępy i najważniejsze osiągnięcia. 

Oromed Oro Fit Pro GT 

Smartwatch Oromed Oro Fit Pro GT to elegancki, a zarazem wysoce funkcjonalny zegarek, który doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku użytkowników smartfonów z systemem Android, jak i iOS. 

Model ten wyposażono w czytelny wyświetlacz AMOLED o przekątnej sięgającej aż 1,78". Takie rozwiązanie sprawia, że sprzęt odnajdzie się u wielu użytkowników, a jego obsługa będzie łatwa oraz całkowicie bezproblemowa. Co więcej, urządzenie cechuje się wodoodporną konstrukcją, przez co może być użytkowane nawet podczas niesprzyjających warunków. Dodatkowym atutem zegarka okazuje się jednocześnie wytrzymały akumulator, którego naładowanie umożliwia korzystanie ze smartwatcha nawet przez wiele dni z rzędu.

Oromed Oro Fit Pro GT jest w stanie dokonywać precyzyjnych pomiarów najważniejszych parametrów życiowych, a przy tym oferuje on także dostęp do licznych funkcji, udogodnień, oraz trybów sportowych. Z pewnością jest to więc model godny uwagi, szczególnie w przypadku użytkowników iPhone'ów, którzy nie chcą przepłacać za dobry smartwatch.