Klimator, klimatyzator czy wentylator? Co wybrać?

Zima przeszła, co prawda bez większych mrozów, wiosna za pasem, zaczyna się robić pięknie i zielono. Już niedługo zacznie się lato i upały. A może gorąco będzie już wiosną? Powinniśmy zacząć już myśleć, co zrobić, żeby ograniczyć uciążliwe ciepło, którego dostarczy nam słońce. Rynek obfituje w oferty urządzeń pomagających nam przetrwać upalne dni. Wybór jest ogromny, ale czy wiesz jakie urządzenie zaspokoi potrzebę chłodzenia w twoim domu? Sprawdźmy dostępne opcje.

Klimatory

klimator

 Są to urządzenia, które do chłodzenia wykorzystują wodę, więc są ekologiczne. Woda odparowywana jest ze specjalnych wkładów, przez ciepło przechodzące przez nie, dzięki wbudowanemu wentylatorowi. Skuteczniejsze są w otwartych, oraz dużych pomieszczeniach. Ich skuteczność rośnie, wraz ze wzrostem temperatury. Dzięki zastosowaniu wody do chłodzenia, nawilżają powietrze. Nie możemy tu ustawić żądanej temperatury. Świetnym przykładem będzie wydajny klimator firmy Ravanson.

Klimatyzatory przenośne

klimatyzator przenośny

Urządzenia te chłodzą powietrze dzięki sprężonemu freonowi. Schładzają, ale też wysuszają powietrze wewnątrz pomieszczenia. Bardzo skuteczne w pomieszczeniach do 50 m2. Możemy ustawiać temperaturę chłodzenia, lub temperaturę wewnątrz pomieszczenia. Potrzeba tu rury odpływowej do gorącego powietrza, a bez wentylacji w pomieszczeniu, specjalnego kołnierza uszczelniającego do okna. Firma Whirlpool ma w swojej ofercie odpowiedni model, który w chłodniejsze dni, może zagrzać nasze pomieszczenie.

Wentylatory

wentylator

Cały proces chłodzenia przebiega tu bardzo prosto. Ciepłe powietrze jest zasysane przez łopatki wentylatora i wprawiane w ruch, dzięki czemu powstaje efekt chłodzenia. Zużywają stosunkowo najmniej energii elektrycznej. Mają różne wydajności, ale skutecznie chłodzą. Są też modele biurkowe, zasilane z sieci energetycznej lub z gniazda USB. Model FN-121056 firmy Emerio sprosta naszym wymaganiom. A do pracy biurowej polecam dobrze oceniany Xstream Breeze od Trusta. Każde z tych urządzeń nada się do chłodzenia w upały. Szerszą ofertę zobaczycie w naszym sklepie tutaj i tu. Miłych zakupów i samych schłodzonych dni!Przejdź do sklepu i wybierz swój nowy klimatyzator!

 

 

 

Przejdź do sklepu i wybierz swój nowy wentylator!