Ranking lodówek – TOP 15 najlepszych modeli

Jak wybrać lodówkę energooszczędną, pojemną, wyposażoną w system No Frost i oferującą bezawaryjną pracę, podczas gdy rynek oferuje tak wiele rozwiązań? Poniższy ranking lodówek pomoże Ci dobrać urządzenie najbardziej odpowiednie dla Twoich potrzeb.

Czytaj także: Lodówka- jaką kupić? Porady, które ułatwią wybór

Ranking lodówek – TOP 15 najlepszych modeli

ranking lodówek

Bosch KGN 39AIBT

Bosch KGN 39AIBT to zdecydowanie jedna z najlepszych lodówek na rynku. Wyróżnia ją precyzyjnie zaplanowany rozkład wnętrza uwzględniający komorę z temperaturą bliską 0°C, pakowną szufladę VitaFresh XXL, a nawet dedykowaną półkę do przechowywania butelek. Oczywiście dzięki Flex Interior wnętrze lodówki można dowolnie dopasować do swoich indywidualnych potrzeb.

Model oferuje także wysoką kulturę pracy – generuje 33 dB, co jest jednym z najlepszych wyników na rynku. Potwierdzeniem dbałości o jakość wykonania i maksymalną funkcjonalność jest także metaliczna ściana. Ten element charakteryzuje najlepsze lodówki, będąc najskuteczniejszym rozwiązaniem, zapewniającym równomierne rozprowadzanie powietrza na wszystkich poziomach chłodziarki. Metal Backwall wpływa także na energooszczędność, która w tym modelu i tak jest bardzo wysoka – klasa energetyczna tej lodówki to B.

Technologia NoFrost obejmuje zarówno zamrażarkę, jak i chłodziarkę, dzięki czemu możesz na dobre zapomnieć o konieczności rozmrażania lodówki. Na wygodę zdecydowanie wpływa także fakt, że model możesz ustawić bezpośrednio w ciągu mebli albo przy ścianie bocznej – nie musisz zachowywać żadnego odstępu bezpieczeństwa. 

Pojemność tego modelu to 260 litrów dla chłodziarki i 103 litrów dla zamrażarki.

Ranking lodówek – TOP 15

Electrolux LNT7ME36G2

W rankingu lodówek nie mogło zabraknąć modelu Electrolux LNT7ME36G2. Wnętrze ze stali nierdzewnej oraz technologia Cooling 360° zapewniają równomierne i stabilne warunki temperaturowe oraz wilgotność w każdym miejscu chłodziarki. Te dwa czynniki są najważniejsze dla zachowania świeżości produktów, a także zawartych w nich witamin i składników odżywczych.

Dodatkowo wspomniane wyżej systemy, wraz z oddzielnymi systemami chłodzenia dla zamrażarki i chłodziarki, pozwalają oszczędzać energię. Energooszczędne jest także nowoczesne oświetlenie LED.

W modelu Electrolux LNT7ME36G2 nie brakuje szuflady ExtraChill, która chroni świeżość, smak i jakość serów, mięs oraz wędlin. To miejsce posiada aktywną cyrkulację powietrza i panuje w nim niższa temperatura niż w pozostałych częściach lodówki.

Ponadto użytkownik ma do dyspozycji funkcję Intensive Cooling, która przydaje się choćby podczas długotrwałego otwarcia drzwi lodówki w gorące dnie, a także system FastFreeze, który pozwala na szybkie zamrażanie produktów świeżo włożonych do zamrażarki. Szybkie zamrażanie lepiej zachowuje witaminy, konsystencję oraz smak surowców.

Co ważne, model dysponuje pełnym systemem No Frost, co oznacza, że możesz zapomnieć o rozmrażaniu zamrażarki oraz chłodziarki. Do dyspozycji masz 265 litrów pojemności w lodówce oraz 101 litrów pojemności w zamrażarce.

Ranking lodówek – TOP 15 najlepszych modeli

Bosch KGN492IDF

Słynąca z niezawodności i bezawaryjności marka Bosch w segmencie wyższej klasy oferuje jeszcze jeden ciekawy produkt. Jest to model KGN492IDF. W rankingu lodówek produkt wyróżnia się funkcjonalnie zagospodarowanym wnętrzem, wzbogaconym energooszczędnym oświetleniem LED i naprawdę sporą pojemnością 440 litrów (netto). 

Chłodziarka oferuje 311 litrów pojemności, z kolei w zamrażarce mieści się 129 litrów. System MultiAirflow na bieżąco dba o maksymalnie długie utrzymywanie świeżości przechowywanej żywności, a dodatkowo o wzroście temperatury w zamrażarce informuje alarm optyczny i dźwiękowy.

Ścianę tylną tworzy High-Glossy Backwall, czyli błyszcząca ścianka z Multi Airflow. Wpływa ona na równomierne rozprowadzanie temperatury i wilgotności po całym wnętrzu chłodziarki - dla najlepszej ochrony smaku i trwałości przechowywanych surowców oraz potraw.

Bosch KGN492IDF, podobnie jak inne najlepsze lodówki tej marki, może być ustawiona bezpośrednio przy ścianach bocznych oraz meblach. Na komfort użytkowania niebagatelny wpływ ma także pełny No Frost

Ranking lodówek – najlepsze modele

Samsung RB 38T776CB1

Pośród najlepszych lodówek nie mogło zabraknąć marki Samsung. Stylowy design modelu RB 38T776CB1 skrywa sporą pojemność (276 litrów w chłodziarce i 114 litrów w zamrażarce) oraz niezawodne systemy chłodzenia (All-Around Cooling), które zapewniają stabilną temperaturę na każdym poziomie. Wpływ na równomierne rozprowadzanie i zatrzymywanie chłodu ma także umieszczony w ściankach lodówki panel próżniowy z włókna szklanego oraz umieszczony na tylnej ścianie panel Metal Cooling.

Komora zero Optimal Fresh+ jest dzielona na pół, dzięki czemu po jednej stronie można przechowywać mięsa, a po drugiej warzywa i owoce. Każdy surowiec będzie miał idealne warunki temperaturowe. Humidity Fresh+ to z kolei szuflada z kontrolą wilgotności, w której można regulować poziom wilgotności do idealnego przechowywania owoców (70%) oraz warzyw (80%). 

Co ważne, przestrzeń lodówki można modyfikować tak, by zmieściły się w niej nawet największe garnki i brytfanki. Znaczącym udogodnieniem jest także pełny No Frost, funkcja Power Cool oraz Power Freeze.

najlepsze lodówki

Samsung RB34T672EBN

Dobrym wyborem tej samej marki jest model Samsung RB34T672EBN. Jest tańszy, a jednak oferuje wysoką funkcjonalność oraz niezawodność. Co więcej, to jeden z najbardziej estetycznych modeli w naszym rankingu lodówek, pracujący cicho (generuje 35 dB) i efektywnie.

Dzięki przemyślanemu zagospodarowaniu przestrzeni wewnętrznej, możliwe jest łatwe przechowywanie wszelkiego rodzaju naczyń, w tym dużych garnków. Zaawansowany panel próżniowy z włókna szklanego zapewnia dobrą izolację termiczną, podczas gdy niezawodny system All-Around Cooling odpowiada za równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza.

W lodówce dostępne jest szybkie chłodzenie i szybkie mrożenie, a także – co wyjątkowo istotne - pełny No Frost. Ciekawym rozwiązaniem jest półka na wino o nowym kształcie, który umożliwia przechowywanie na niej także innych przedmiotów niż butelki. Pojemność netto to 230 litrów w chłodziarce oraz 114 litrów w zamrażarce.

najlepsze lodówki TOP 15

LG GBB62BLGGC

W tym rankingu lodówek umieszczamy wszystkie najlepsze i najbardziej niezawodne marki. Dlatego też w zestawieniu znalazł się model LG GBB62BLGGC. Wysoka jakość i wydajność energetyczna (klasa energetyczna D) idzie tu w parze z bardzo przyzwoitą pojemnością (277 litrów dla chłodziarki oraz 107 litrów dla zamrażarki).

W modelu nie zabrakło funkcjonalnej szuflady FRESH Converter, która pozwala wybrać odpowiednią temperaturę dla mięs, ryb oraz warzyw. Jest też półka na wino, umożliwiająca komfortowe przechowywanie butelek bez zajmowania miejsca na półkach.

Prócz tego nie brakuje funkcji szybkiego zamrażania, alarmu otwartych drzwi, pełnego systemu No Frost ani wysoce wydajnego Systemu Multi-Airflow. Co istotne, sprężarka liniowa z inwerterem marki LG jest objęta 10-letnią gwarancją. To wszystko czyni ten model jedną z najlepszych lodówek dostępnych w korzystnej cenie. 

najlepsze lodówki ranking

LG GBB71PZDMN

Inny model spod szyldu LG, równie godny polecenia, to LG GBB71PZDMN. Jest dostępny w niskiej cenie, a mimo to oferuje wiele udogodnień, które standardowo dostępne są wyłącznie w droższych modelach.

Nowoczesny i intuicyjny panel sterujący, znajdujący się na drzwiach lodówki, jest doskonałym uzupełnieniem eleganckiej konstrukcji premium. We wnętrzu urządzenia znajdziesz z kolei wszystko to, co powinno znajdować się w najlepszych lodówkach, włącznie z półką na wino.

W modelu mamy do czynienia z technologią NatureFRESH™ opracowaną przez LG. Obejmuje ona trzy funkcje, które mają za zadanie przedłużać trwałość pożywienia: FRESH Balancer, FRESH Converter i NatureFRESH Cooling. Technologia Linear Cooling pozwala stworzyć idealne warunki do przechowywania mięs, ryb oraz warzyw i owoców już za pomocą jednego suwaka.

Pojemność lodówki wynosi 234 litrów dla chłodziarki oraz 107 litrów dla zamrażarki, a dodatkowo do dyspozycji użytkownika jest pełny No Frost, Szybkie chłodzenie, Szybkie zamrażanie, a nawet sterowanie smartfonem.

najlepsze lodówki jak wybrać

Whirlpool WB70E 972 X

Whirlpool WB70E 972 X to propozycja dla tych, którzy szukają pojemnej i nie za drogiej chłodziarko-zamrażarki. Ten model, pośród wszystkich propozycji z rankingu lodówek, wyróżnia się bowiem świetnym stosunkiem ceny do pojemności i funkcjonalności.

Rozplanowanie wnętrza w tym modelu jest bardzo precyzyjne. Nie brakuje tu najpopularniejszych i najbardziej cenionych przez użytkowników rozwiązań, w tym nawet stelażu na butelki czy pojemnika na lód

Technologia Activ 0° stwarza idealne warunki przechowywania mięsa i ryb, utrzymując stały poziom temperatury i zachowując tym samym pełnię smaku, wygląd i wartości odżywcze surowców. Fresh Box+ z suwakiem wilgotności pozwala z kolei zapewnić optymalny poziom wilgotności dla warzyw i owoców.

O stabilność temperatury i wyrównywanie wszelkich jej wahań dba Technologia 6. Zmysł, a pełny No Frost zwalnia użytkownika z konieczności rozmrażania. Funkcjonalność uzupełnia Szybkie zamrażanie.

najlepsze lodówki w niskiej cenie

Whirlpool W7X 93A W

Whirlpool W7X 93A W jest jeszcze tańszym modelem niż WB70E 972 X. Estetyczna obudowa wykonana ze stali kwasoodpornej Optic Inox jest odporna na ślady palców, a Total No Frost zapewnia idealną cyrkulację powietrza, zapobiegającą skraplaniu wody i tworzeniu się szronu.

Dzięki Flexi Shelf+ użytkownik ma możliwość łatwego przechowywania nawet dużych naczyń -  półki można bowiem dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Stały przepływ powietrza (technologia Cool Breeze) zapewnia zawsze jednorodną i stabilną temperaturę na wszystkich półkach, niezależnie od ich ustawienia.

We wnętrzu znajduje się wygodny uchwyt na butelki, szuflada FreshBox+ z regulacją wilgotności za pomocą suwaka oraz FreshBox 0° dedykowana do przechowywania świeżego mięsa i ryb. Prócz tego, użytkownik może skorzystać z opcji Fast cooling i Fast freezing. Do dyspozycji ma łącznie 263 litrów pojemności w chłodziarce oraz 104 litrów w zamrażarce.

Technologia ZenInverter gwarantuje wysoką efektywność chłodzenia, a jednocześnie ciche działanie urządzenia (34 dB). Dodatkowo producent oferuje 15 lat gwarancji na kompresor

najlepsze lodówki - topowe modele

Amica FK3356.4GBDF

Amica FK3356.4GBDF to model nie tylko funkcjonalny, ale i wyjątkowo estetyczny. Sterowanie sensorowe z wyświetlaczem LED pozwala łatwo regulować temperaturę wewnątrz chłodziarki oraz zamrażarki, jak i korzystać z innych dodatkowych funkcji. 

Total NoFrost stale kontroluje poziom wilgotności zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce, co skutecznie przeciwdziała powstawaniu szronu. Pojemnik VitControl z suwakiem regulacji poziomu wilgotności pozwala z kolei stworzyć idealne warunki do przechowywania warzyw oraz owoców.

Pośród najważniejszych funkcjonalności nie zabrakło funkcji SuperCool i trybu ECO. Model oferuje pojemność 223 litrów dla chłodziarki oraz 94 litrów dla zamrażarki.

MPM-312-FF-48

MPM-312-FF-48

MPM-312-FF-48 to dowód na to, że nawet za około 2000 zł jesteśmy w stanie kupić model, który oferuje większość udogodnień najlepszych lodówek. Do dyspozycji jest pełny No Frost, pojemnik na owoce i warzywa oraz metalowa półka na butelki.

Choć pojemność lodówki jest nieco niższa niż w standardowych modelach i wynosi 210 litrów dla chłodziarki oraz 83 litrów dla zamrażarki, dobre rozplanowanie półek i szuflad sprawia, że przechowywanie jest łatwe i wygodne.

Amica FK2995.2FTH

Amica FK2995.2FTH

Wysoką funkcjonalność oferuje także inny tani model. W kwocie niecałych 2 tysięcy złotych Amica FK2995.2FTH oferuje pełny No Frost, intuicyjne elektroniczne sterowanie Simple InsideControl, wysoce skuteczny system AirFlow oraz elastyczny system FlexiShelf.

Pojemnik VitControl z suwakiem regulacji wilgotności pozwala dopasowywać wilgotność dla owoców i dla warzyw. Z kolei dzięki funkcji Superchłodzenia i Supermrożenia można szybko schłodzić i zamrozić dużą ilość produktów jednocześnie. 

Amica FK2995.2FTH to jeden z unikalnych modeli w naszym rankingu lodówek, który ma rozmiar SlimSize. Zmieści się więc nawet w małej kuchni, a jednocześnie zapewni optymalną pojemność - 180 litrów dla chłodziarki oraz 70 litrów dla zamrażarki.

Siemens KG39NXLDF

Siemens KG39NXLDF

Marka Siemens należy do grona najbardziej zaufanych, ponieważ oferuje wysokiej jakości, niezawodne urządzenia, które mogą pochwalić się wieloletnią, bezawaryjną pracą. Podobnie jest w przypadku modelu KG39NXLDF, który znalazł się w rankingu lodówek jako idealny przykład dobrej i chłodziarko-zamrażarki dostępnej w niewygórowanej cenie.

Mniejsza komora HyperFresh gwarantuje, że ryby i mięso pozostają dłużej świeże dzięki niższej temperaturze bliskiej 0°C. Większa komora idealnie sprawdzi się do przechowywania owoców i warzyw. W aranżacji wnętrza nie zabrakło nawet stelaża na butelki.

High-gloss backwall z multiAirflow, czyli specjalnie opracowana tylna ściana chłodziarki o wysokim połysku, zapewnia równomierne rozprowadzanie powietrza na wszystkich poziomach. Z kolei technologia NoFrost odprowadza wilgoć z komory zamrażarki. Dodatkowo do dyspozycji jest wygodna funkcja Superchłodzenia i Supermrożenia.

Dzięki funkcji NoDistance, instalowanie tej chłodziarko-zamrażarki może odbywać się także przy ścianie bocznej lub w ciągu mebli kuchennych. Dzięki niskiej wartości generowanych decybeli (33 dB), gdziekolwiek jej nie postawisz, nie będzie przeszkadzała w codziennym życiu.

Na komfort użytkowania wpływa także wyświetlacz dotykowy indoorTouch po zewnętrznej stronie drzwi, a także optymalna pojemność - 260 litrów dla chłodziarki oraz 103 litrów dla zamrażarki.

Bosch KIN86ADD0

Bosch KIN86ADD0

Bosch KIN86ADD0 to model równie godny polecenia, a zarazem jedna z najlepszych lodówek. Doskonale dopracowana technologia inwerterowa zapewnia wysoką wydajność chłodzenia przy wysokiej energooszczędności. 

Nie brakuje tu funkcjonalnej strefy VitaFresh XXL, w której panuje 0°C, co stwarza idealne warunki do przechowywania świeżych surowców, w tym mięs i ryb. Metalową ścianę zastępuje w tym modelu równie godna uwagi technologia Eco Airflow. 

Klasa energetyczna tego modelu to D, co jest bardzo przyzwoitym wynikiem. Na uwagę zasługuje także dobrze doświetlone wnętrze zamrażarki, jak i fakt, że ten model dysponuje dwoma odrębnymi obiegami chłodzenia dla chłodziarki oraz zamrażarki. 

Warto korzystać z funkcji Superchłodzenia przed wyjściem na zakupy, a także planując zapełnić zamrażarkę po brzegi. W zamrażarce mamy także do dyspozycji system No Frost. Pojemność dla zamrażarki wynosi 76 litrów, z kolei dla chłodziarki jest to 184 litrów.  

Bosch KGE49EICP

Bosch KGE49EICP

Bosch KGE49EICP także oferuje wszystko, co powinny oferować najlepsze lodówki, by użytkownik mógł cieszyć się najwyższym komfortem użytkowania i bezawaryjną pracą urządzenia. 

Komora VitaFresh utrzymuje produkty świeże przez znacznie dłuższy czas, między innymi dlatego, że dzieli się na dwie różne strefy. Górna, sucha strefa o niskiej, regulowanej suwakiem temperaturze (z możliwością ustawienia 0°C) służy przechowywaniu mięs oraz ryb. Z kolei większa, dolna szuflada jest dedykowana do przechowywania owoców i warzyw, ponieważ oferuje regulację poziomu wilgotności.

Tych, którzy często mrożą sporej wielkości produkty, na przykład wysokie torty, ucieszy szuflada BigBox w zamrażarce. O precyzyjnym rozplanowaniu rozkładu lodówki świadczą także wysuwane, nietłukące szklane półki w lodówce. 

Jeśli chodzi o rozmrażanie, mamy tu do czynienia z systemem LowFrost, który zmniejsza ilość lodu w zamrażarce, eliminując tym samym potrzebę częstego rozmrażania. Dostępna jest także funkcja Supermrożenia, która gwarantuje szybkie zamrażanie dokładanych produktów, zapobiegając jednocześnie rozmrażaniu pozostałej zawartości zamrażarki. 

Dwa oddzielne obiegi chłodzenia wpływają na oszczędność energii i to między innymi dlatego ten model może pochwalić się wysoką klasą energetyczną C. Szereg zalet zamyka spora pojemność chłodziarki (302 litrów) oraz zamrażarki (117 litrów), a także powłoka Anti-Fingerprint na drzwiach lodówki. 

Najlepsze lodówki – co je wyróżnia

MPM-312-FF-48

Najlepsze lodówki – co je wyróżnia?

Jak możesz zauważyć w naszym rankingu lodówek, dobry model, który przyzwoicie chłodzi i mrozi możesz kupić już za około 2000 zł. Czym zatem wyróżniają się najlepsze lodówki i kiedy warto do nich dołożyć? 

Lodówki z segmentu powyżej 3000 zł oferują przede wszystkim większą pojemność, cichszą pracę, ale i wyższą klasę energetyczną, dzięki której generują niższe rachunki za prąd. Ponadto często są lepiej zorganizowane, przez co użytkownik ma większą elastyczność pod względem układu półek i produktów.

Najlepsze lodówki potrafią być wyposażone w odrębne obiegi powietrza dla każdego poziomu i posiadać na przykład 20 letnią gwarancję na kompresor. Decydując się na droższe urządzenie stawiasz więc na jakość, długowieczność i wysoką kulturę pracy, a dodatkowo możesz zapomnieć o ręcznym rozmrażaniu urządzenia.

Sprawdź wszystkie lodówki wolnostojące w naszym sklepie i wybierz swój model.

Czytaj również: Jak wybrać najlepszą zamrażarkę do mrożenia owoców i warzyw?