Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm - TOP 10 najlepszych modeli

Ci, którzy z uwagi na większą przestrzeń kuchenną mogą pozwolić sobie na zakup zmywarki 60 cm, mają do wyboru ogromną ilość produktów na rynku. Zmywarek 45 cm jest znacznie mniej i choć oferują sporo technologicznych i funkcjonalnych udogodnień, nie dorównają tak łatwo modelom, które już na wstępie oferują większą pojemność. 

Poniższy ranking zmywarek do zabudowy 60 cm powstał po to, by pomóc Ci wybrać najlepszy model dla siebie pośród wielu urządzeń o różnorodnych funkcjonalnościach. Wskażemy na co warto zwracać szczególną uwagę przy zakupie oraz czym dokładnie charakteryzują się najlepsze zmywarki do zabudowy.

Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm - TOP 10 najlepszych modeli

Bosch SMV4EVX10E

Bosch SMV4EVX10E to jeden z najchętniej wybieranych modeli. Nie ma się zresztą czemu dziwić, bo prezentuje naprawdę dobry stosunek ceny do jakości. Zoptymalizowane i niezawodne rozwiązania, takie jak wydajna pompa, system ukierunkowanego rozprowadzania wody i udoskonalona technologia filtrów, przekładają się na oszczędność wody i energii. Klasa wydajności energetycznej w tym modelu to C, a pobór wody na cykl wynosi 9,5 litra przy pakowności 13 kompletów naczyń.

Model znalazł się jednak w rankingu zmywarek do zabudowy 60 cm nie tylko z uwagi na dobrze dopracowane technologie. Oferuje on także wysoką kulturę pracy i najpopularniejsze udogodnienia dla użytkownika. Dzięki funkcji EfficientDry drzwi otwierają się automatycznie po zakończeniu programu, więc ustawiając program zmywania możesz równie dobrze pójść na spacer. Do dyspozycji mamy także funkcję opóźnienia czasu startu o 3, 6 lub nawet 9 godzin.

Ponadto Asystent Dozowania dba o to, żeby w dozowniku nie pozostawały żadne resztki tabletki do zmywarki. Bardzo wygodna w użytkowaniu jest także szuflada Vario3, która pozwala zmieścić nawet większe akcesoria kuchenne, takie jak trzepaczki, łyżki wazowe, a nawet filiżanki do espresso.

Program automatyczny samodzielnie dba o najlepszą wydajność zmywania dopasowując za pomocą czujników ilość wody i jej temperaturę. Pośród dodatkowych funkcji w aplikacji znajdziesz też funkcję "Silence on demand", która wyciszy pracę zmywarki do maksymalnie 30 minut. Co więcej, możesz tworzyć własne połączenia funkcji i programów dzięki opcji Favourite.

Bosch SMI6TCS00E

Bosch SMI6TCS00E to z kolei propozycja dla użytkowników świadomych i wymagających, którzy chcą mieć urządzenie najlepsze i najbardziej wydajne pod względem zużycia energii i wody. To jeden z niewielu modeli, który może pochwalić się klasą energetyczną A i poborem wody na cykl wynoszącym 9,5 litra przy pakowności 14 kompletów naczyń. Ta zmywarka oferuje nie tylko najnowsze technologie i inteligentne rozwiązania, ale także solidność, funkcjonalność i wysoką kulturę pracy.

Łatwy załadunek wszelkiego rodzaju naczyń jest możliwy dzięki koszom z elastyczną regulacją. Nie brakuje też pojemniej szuflady na sztućce i akcesoria - Vario3. Dodatkowo na wygodę codziennego użytkowania urządzenia ma wpływ aplikacja Home Connect. Pozwala ona nie tylko sterować pracą i ustawieniami zmywarki z dowolnego miejsca, ale też korzystać z dodatkowych funkcji, takich jak na przykład możliwość wyciszenia sprzętu na pół godziny w trakcie trwania dowolnego programu (funkcja "Silence on demand"). Dzięki aplikacji możesz też korzystać z ulubionych, spersonalizowanych ustawień w ramach programu Favourite.

Jak przystało na jeden z najlepszych modeli w rankingu zmywarek do zabudowy 60 cm, Bosch SMI6TCS00E posiada wbudowaną funkcję automatycznego otwierania drzwi pod koniec programu, co oszczędza energię i gwarantuje najlepsze efekty suszenia naczyń. Na te ostatnie niebagatelny wpływ ma też unikalna technologia stosowana przez markę - technologia Zeolith®. Wykorzystanie naturalnego minerału, jakim jest zeolit, pozwala łatwo przetwarzać wilgoć gromadzącą się w fazie mycia w gorące powietrze uwalniane w procesie suszenia.

W modelu nie zabrakło także takich funkcji jak Asystent Dozowania, AquaSensor czy AquaStop, a 6 automatycznych programów pozwala łatwo i szybko dopasować idealne parametry pracy urządzenia do każdego rodzaju załadunku. Programy obejmują: Eco 50°C, Godzinny 65°C, Auto 45°C-65°C, Garnki 70°C, Cichy 50°C, oraz - wspomniany już - program Favourite. Dodatkowo funkcja SpeedPerfect Plus umożliwia skrócenie czasu trwania programu nawet do 66%.

Electrolux KECB8300W

Pośród najlepszych modeli w rankingu zmywarek do zabudowy 60 cm musiał znaleźć się także model Electrolux KECB8300W. Seria 900 QuickSelect oferuje takie udogodnienia jak WiFi, system ComfortLift, funkcję ExtraHygiene oraz szufladę MaxiFlex.

Chcąc zaoferować użytkownikom najwyższy standard, producent zadbał o to, by załadunek nie wymagał wysiłku. Unikalny mechanizm ComfortLift polega na tym, że kosz sam unosi się na wygodną wysokość - wystarczy tylko lekko ścisnąć uchwyt.

Decydując się na ten model, użytkownik ma też możliwość korzystania z aplikacji MyElectroluxKitchen. Dzięki niej może zdalnie sterować zmywarką, otrzymywać informacje o konieczności przeprowadzenia konserwacji urządzenia, a nawet monitorować zużycie wody i energii. Sterowanie za pomocą wbudowanego panelu wydaje się jednak nawet ciekawsze niż za pomocą aplikacji. QuickSelect, już za jednym przesunięciem palca, dobiera czas trwania cyklu i odpowiedni program. 

W jednym z najlepszych modeli na rynku nie mogło zabraknąć pojemnej szuflady MaxiFlex i różnorodności automatycznych programów. Na panelu znajdziemy takie cykle jak: 160 minut, 60 minut, 90 minut, AUTO Sense, Eco, Machine Care, szybki 30 minut, płukanie i wstrzymanie. Dodatkowa funkcja ExtraHygiene eliminuje zarazki podnosząc temperaturę w zmywarce do 69°C.

AEG FSB53927Z

AEG FSB53927Z to kolejna bardzo dobra zmywarka do zabudowy 60 cm. Jako marka z tej samej grupy co Electrolux, AEG stosuje te same, sprawdzone i niezawodne technologie, takie jak QuickSelect, ramię spryskujące SatelliteClean® czy szuflada MaxiFlex, która mieści nawet większe przybory kuchenne.

Mimo faktu, że ten model jest tańszy niż wspomniany wyżej Electrolux KECB8300W, oferuje wiele udogodnień i dodatkowych funkcji. Do dyspozycji mamy na przykład system GlassCare, ze specjalnymi uchwytami SoftGrip i GlassHolder, które zapewniają skuteczną ochronę delikatnych szklanych naczyń.

System QuickSelect pozwala modyfikować czas trwania programu za pomocą suwaka, a także dobierać dodatkowe opcje. Nie brakuje także takich udogodnień jak automatyczne otwieranie drzwi na 10 cm, by naczynia mogłyby być od razu gotowe do użycia.

Electrolux EES848200L

Jednym z najpopularniejszych i najlepszych modeli ze średniego segmentu cenowego jest Electrolux EES848200L. Dysponuje on pojemną szufladą MaxiFlex 700 z ruchomymi przegródkami, łatwym i przyjemnym w obsłudze systemem QuickSelect, a także sprawdzoną technologią AirDry, której elementem jest funkcja automatycznego otwierania drzwi.

Mimo niższej ceny, ten model jest wyposażony w tą samą skuteczną technologię SatelliteClean, która gwarantuje najwyższą skuteczność mycia naczyń. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja Ecometer, która wskazuje najbardziej zrównoważony sposób na oszczędzanie energii i wody podczas wyboru programu i jego czasu trwania.

Electrolux EES848200L znalazł się na wysokim miejscu rankingu zmywarek do zabudowy 60 cm nie tylko ze względu na niezłe specyfikacje, ale i z uwagi na pozytywne opinie użytkowników. Często wskazują one na solidność wykonana i wysoką kulturę pracy - model pracuje naprawdę cicho.

Bosch SMV4HVX31E

Bezpośrednią konkurencją dla Electrolux EES848200L może być Bosch SMV4HVX31E. Wysoka jakość wykonania i rozwiązania technologiczne, zapewniające doskonałe efekty zmywania to cechy, które łączą oba modele.

Bezszczotkowy silnik EcoSilence Drive minimalizuje emisję hałasu, a wymienniki ciepła zapewniają wyjątkowo delikatne mycie kieliszków i porcelany. Na wygodę codziennego użytkowania zmywarki wpływa także aplikacja Home Connect, która pomaga wybrać właściwy program mycia naczyń. Dzięki funkcji EasyStart wystarczy, że opiszesz stopień zabrudzenia, rodzaj i ilość naczyń, a aplikacja zarekomenduje Ci najlepszy cykl, po czym będziesz mógł uruchomić go z poziomu telefonu. 

Wszystkie programy automatyczne mają za zadanie optymalizować wydajność zmywania dostosowując zużycie wody, jej temperaturę oraz czas płukania do poziomu zabrudzenia naczyń. Na panelu znajdziesz takie cykle jak: Eco 50 °C, Godzinny 65 °C, Auto 45-65 °C, Cichy 50 °C, Garnki 70 °C oraz Favourite, który jest indywidualnie ustawionym połączeniem programów i dodatkowych funkcji. Jedną z takich dodatkowych funkcji jest Suszenie Extra, która podnosi temperaturę pod koniec płukania i wydłuża czas suszenia, dzięki czemu nawet plastikowe naczynia będą suche przy wyciąganiu. 

Whirlpool WIO 3O26 PL

Ciekawym modelem, zdecydowanie zasługującym na wzmiankę w rankingu zmywarek do zabudowy 60 cm jest Whirlpool WIO 3O26 PL. Jeśli szukasz sprzętu, który jest tani i dobry, to może być odpowiedź na Twoje potrzeby.

Sprzęt, mimo niskiej ceny, bardzo dobrze radzi sobie z pozbywaniem się nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Dba o to system PowerClean Pro, generujący mocne strumienie wody z tylnej części zmywarki. Pracę usprawniają inteligentne czujniki, które monitorują stopień zabrudzenia i dobierają odpowiednie ciśnienie wody.

Co istotne, po zakończonym cyklu mycia, drzwi otwierają się automatycznie. To spore udogodnienie, nie zawsze spotykane w przypadku tańszych modeli. Podobnie jest w przypadku szuflady na sztućce, na szczęście w tym modelu producent zadbał o ten wygodny aspekt. Co więcej, użytkownik ma możliwość zmywania wyłącznie w górnym lub dolnym koszu, więc nie trzeba czekać, aż zmywarka się zapełni.

8 dostępnych programów, włącznie z wariantem intensywnego mycia w 65 stopniach, pozwala łatwo i szybko ustawić idealny cykl, niezależnie od rodzaju i zabrudzenia naczyń. Nie brakuje też trybu cichego ani szybkiego.

Siemens SN 615X00AE

Choć zmywarka Siemens SN 615X00AE nie dysponuje przestronną szufladą na sztućce, to jeden z modeli, który oferuje wysoką jakość wykonania w stosunkowo niskiej cenie. Mieści 13 kompletów naczyń, jest wyposażony w program Szkło 40°C, który ostrożnie, a zarazem dokładnie czyści kieliszki, a także ma wbudowaną funkcję Suszenia Extra, która doskonale radzi sobie z osuszaniem trudnych naczyń, na przykład z plastiku.

Łatwa regulacja kosza umożliwia elastyczny załadunek, a ukryty panel sterowania pozwala zachować spójny design kuchni. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest także program Auto, który - dzięki czujnikowi aquaSensor - samodzielnie dobiera pobór świeżej wody oraz ustawia jej temperaturę dla najlepszych efektów zmywania.

Użytkownik ma do dyspozycji także funkcję opóźnionego startu, która pozwala planować pracę nawet do 24 godzin w przód. Pośród dodatkowych opcji warta uwagi jest także funkcja varioSpeed, skracająca czas zmywania nawet do 50% w prawie każdym programie.

Bosch SMV 24AX00E

Jednym z najtańszych modeli w tym rankingu zmywarek do zabudowy 60 cm jest Bosch SMV 24AX00E. Podobnie jak Siemens SN 615X00AE nie ma szuflady na sztućce, ale nadrabia solidnym, wysokiej jakości wykonaniem, niezawodnym działaniem i funkcjonalnością.

Wbudowany sensor załadunku pozwala na oszczędność wody i energii w przypadku mniejszej ilości naczyń, a Asystent Dozowania dba o to, by tabletka została wykorzystana maksymalnie efektywnie i pozostawiła po sobie żadnych resztek w dozowniku.

Dzięki sprawdzonemu silnikowi EcoSilence Drive model pracuje cicho. Dodatkowo producent zadbał o zabezpieczenie przed zalaniem stosując system AquaStop i dał 10-lat gwarancji na zabezpieczenie wnętrza zmywarki przed przerdzewieniem.

Dostępne programy obejmują: Eco, Garnki, Płukanie wstępne i program Szybki.  Zmywarka zmieści maksymalnie 12 kompletów naczyń.

Electrolux EEA17110L

Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm zamyka jeden z tańszych modeli spod szyldu Electrolux - EEA17110L. Co ciekawe, w zmywarce AirDry 300 drzwi otwierają się automatycznie, co sprawia, że naczynia są suche szybciej i bez naszej ingerencji. To jedna z większych zalet tego modelu, ale nie jedyna.

Electrolux EEA17110L został wyposażony w przesuwne zawiasy PerfectFit, które znacznie ułatwiają instalację zmywarki i pozwalają na dostosowanie jej do dowolnej wysokości wnęki.

5 automatycznych programów zmywarki obejmuje: cykl 160 minut, 90 minut, Eco, płukanie i wstrzymanie, a także krótki, 30-minutowy program, który idealnie sprawdza się w przypadku lekko zabrudzonego wsadu. Dodatkowo do dyspozycji jest opóźnienie startu do 3 godzin, dodatkowe płukanie i faza suszenia.

Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm - podsumowanie

Wybierając najlepszą zmywarkę z kategorii 60 cm, kieruj się kwestiami, które mają dla Ciebie największe znaczenie. Nasz ranking powstał z uwzględnieniem najważniejszych według nas kryteriów, wpływających na codzienną wygodę użytkowania sprzętu.

Wśród nich znalazły się takie kwestie jak: szuflada na sztućce, automatyczne otwieranie drzwi, wysoka klasa energetyczna oraz niskie zużycie wody. Równie istotne mogą jednak być także takie cechy urządzenia jak: duża pojemność, wiele programów automatycznych do wyboru, a także cicha praca oraz dodatkowe funkcje. Cykle dedykowane trudnym garnkom albo delikatnym naczyniom szklanym niektórym przydadzą się bardziej, innym mniej. Wiele zależy zatem od Twoich indywidualnych preferencji.

Czytaj także: Jak wybrać najlepszą zmywarkę do zabudowy?