Jaki blender sportowy kupić?

Blender sportowy to funkcjonalny gadżet, dzięki któremu z łatwością przygotujemy owocowe koktajle, warzywne kremy czy mrożone smoothie. Wbrew swojej nazwie urządzenie nie jest przeznaczone wyłącznie dla sportowców. To wygodne rozwiązanie do codziennego stosowania w kuchni, dzięki któremu możemy zaoszczędzić więcej czasu. W dzisiejszym wpisie doradzamy na jakie parametry zwrócić uwagę, aby blender, który wybierzemy był funkcjonalny i służył nam długi czas.

Blender sportowy - na co zwrócić uwagę?

Kielich blendera/bidon

Bidon to najważniejszy element, z którego składa się blender sportowy. Decydując się na zakup tego urządzenia należy przede wszystkim zastanowić się nad wielkością naczynia, tak aby odpowiadało naszym indywidualnym wymaganiom. Warto również, aby kielich blendera wykonany był z bezpiecznego nietoksycznego tworzywa, które będzie odporne zarówno na wysokie jak i niskie temperatury. Standardowe bidony w blenderach sportowych mają pojemność 0,6 litra, jednak znajdziemy również modele mniejsze i większe, które będziemy mogli zabrać na siłownię, wykłady czy do pracy. Praktycznym rozwiązaniem będą również butelki z miarką, dzięki którym będziemy mogli odmierzyć porcję poszczególnych składników. Dokonując wyboru blendera sportowego zwróćmy uwagę również na jego kształt i ergonomię. Kielich, który będzie pełnił również funkcję bidonu musi dobrze leżeć w dłoni i być poręczny. Inne cechy, które ułatwią korzystanie z niego to antypoślizgowa podstawa czy systemy bezpieczeństwa, chroniące przed przypadkowym uruchomieniem. Niektóre modele bidonów sportowych, które znajdziemy w sklepach wyposażone są w specjalne etui lub uchwyty, które pozwalają łatwiej korzystać z nich w różnych okolicznościach. Osobom aktywnym, będącym w ciągłym ruchu polecić można modele z zamykanym wieczkiem, które będą zapobiegać wylewaniu się zawartości w trakcie jej spożywania. Jest to rozwiązanie  "non drip" podobne do tego, które stosuje się w dziecięcych kubkach - niekapkach.

Moc / Liczba obrotów

Kolejnym bardzo ważnym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na zakup blendera jest jego moc lub prędkość obrotowa. Im jest ona większa, tym urządzenie ma większe możliwości robocze. Blendery sportowe dostępne na rynku posiadają moc od 250 do 1500 W. Modele o niskiej mocy z łatwością umożliwią nam przygotowanie koktajli z warzyw i owoców, jednak nie zdołają pokruszyć lodu, mrożonek, orzechów czy innych twardych składników. Wybierając blender sportowy zwróćmy uwagę również na prędkość obrotową konkretnego modelu. Im większa liczba obrotów na minutę, tym gładsze i bardziej aksamitne koktajle otrzymamy. Dobrze będzie jeśli urządzenie będzie posiadało również regulację obrotów, dzięki której będziemy mogli zmienić prędkość na określoną wartość. Inną wartą uwagi funkcjonalnością tego urządzenia jest pulsacyjny tryb pracy, który stopniowo rozdrabnia składniki. Z kolei z pomocą funkcji turbo, maksymalne obroty blendera będą uruchamiane natychmiastowo. Warto również zwrócić uwagę na kulturę pracy, tak aby w czasie swojej pracy urządzenie wytwarzało jak najmniejszy hałas.

Dodatkowe funkcje

Jeśli chcemy wykorzystać blender w większym zakresie, powinniśmy wybrać model wyposażony w dodatkowe akcesoria. Praktycznym dodatkiem, który okaże się nieoceniony w okresie lata jest np. wkład chłodzący, który umieszczony w bidonie pomaga zachować na dłużej świeżość zblendowanej zawartości. Innym gadżetem jest młynek, który pozwoli nam rozdrobnić lód do orzeźwiającego smoothie, sproszkować orzechy czy zmielić kawę. Blendery sportowe z wyższej półki umożliwiają również blendowanie w próżni, dzięki czemu miksowane owoce, warzywa zatrzymują więcej składników odżywczych niż w przypadku standardowych modeli. Proces ten pozwala usunąć nadmiar powietrza, przez co przygotowywany shake czy krem ma intensywniejszy smak, zapach czy kolor. Blender sportowy to świetne rozwiązanie dla fanów nowinek technologicznych i domowych gospodyń. Urządzenie miesza, blenduje, miksuje i dlatego może okazać się niezastąpionym kompanem w codziennym gotowaniu.

Blendery dostępne do kupienia w sklepie Sferis:

Braun MQ 9087X Philips HR3652 Zelmer ZHB1304B Blender kielichowy GOTIE GBS-2500 Blender stojący Philips HR7627