Ranking lodówek do 2000 zł - TOP 10 najlepszych modeli

Najlepsze lodówki można kupić nawet za prawie 6000 zł. Jednak nie każdy potrzebuje wszystkich najnowszych funkcji i technologii dostępnych na rynku. Jak wybrać dobry model w tym segmencie cenowym? Na co zwrócić uwagę przy zakupie, żeby móc cieszyć się funkcjonalnym sprzętem? Podpowiadamy.

Ranking lodówek do 2000 zł - TOP 10 najlepszych modeli

Amica FK2995.2FTH

Amica FK2995.2FTH to numer jeden w naszym rankingu lodówek do 2000 zł. Posiada wszystko, co powinny oferować dobre lodówki do 2000 zł. Niezawodny system Air Flow oraz Total No Frost, który zapewnia brak szronu zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce. Ponadto do dyspozycji użytkownika jest dedykowany pojemnik na warzywa i owoce VitControl z suwakiem regulacji wilgotności, a także funkcja super chłodzenia i super mrożenia

Elastyczny system FlexiShelf pozwala łatwo zaaranżować wnętrze lodówki. Co ciekawe, jest to model Slim Size, a więc zmieści się nawet do małego pomieszczenia. Mimo swoich wąskich gabarytów, oferuje całkiem sporą pojemność - 180 litrów dla chłodziarki oraz 70 litrów dla zamrażarki. Komfortu użytkowania tego modelu dopełnia intuicyjne sterowanie elektroniczne - Simple InsideControl.

MPM-357-FF-49

MPM-357-FF-49 to kolejny model, który wyróżnia się w rankingu lodówek do 2000 zł. Wyposażony w pełny No Frost, nowoczesny kompresor inwerterowy, a nawet takie funkcje jak: super mrożenie, funkcja ECO oraz funkcja Wakacje.

Pośród dobrych lodówek do 2000 zł MPM-357-FF-49 odróżnia się także bardzo dużą pojemnością. Pojemność w części chłodniczej wynosi bowiem aż 219 litrów, z kolei w części zamrażarki do dyspozycji mamy 104 litry. W tej lodówce zmieścisz więc spore zapasy, nawet dla większej rodziny.

Wewnętrzna aranżacja lodówki obejmuje: pojemnik na owoce i warzywa, komorę świeżości (z regulacją temperatury od 0 ºC do 5 ºC), a także metalową półkę na butelki. Co więcej, jest to model wyjątkowo elegancki, o nowoczesnym designie, dzięki czemu będzie stanowił ozdobę każdej kuchni.

MPM-348-FF-39

MPM-348-FF-39, w eleganckim białym kolorze, oferuje nie tylko nowoczesny design, ale - podobnie jak model MPM-357-FF-49 - także wysoką funkcjonalność. To jedno z ciekawszych rozwiązań pośród lodówek do 2000 zł, oferujące technologię Total No Frost, która opiera się na wprowadzaniu do wnętrza urządzenia suchego powietrza poprzez specjalne kanały.

W części chłodziarki znajdują się 3 półki o regulowanej wysokości oraz dodatkowa półka nad szufladami. Na drzwiach są 3 balkoniki,  a dodatkowo w wyposażeniu jest też stojak na butelki i pojemnik na jajka. Nie brakuje oczywiście komory specjalnej wilgotności i pojemnika świeżości, czyli miejsc dedykowanych do przechowywania warzyw i owoców oraz mięsa i ryb. Żarówki LED oświetlają każdy zakamarek lodówki zapewniając jednocześnie najwyższy poziom energooszczędności.

Zamrażarka jest z kolei wyposażona w 3 wygodne przedziały i dodatkowy pojemnik do lodu kostkowego. Regulacja temperatury w części zamrażarki obejmuje 3 poziomy mrożenia, w tym także tryb Super, który sprawdza się szczególnie wtedy, gdy potrzebujemy ekspresowego mrożenia albo lodu kostkowego.

Możliwość montażu drzwi lewo/prawo pozwala dopasować ustawienie lodówki do aranżacji przestrzeni kuchni. Warto zauważyć, że MPM-348-FF-39 jest jednym z najbardziej pojemnych modeli w naszym rankingu lodówek do 2000 zł - pojemność użytkowa chłodziarki wynosi 243 litry, z kolei zamrażarki - 83 litry.

Whirlpool WFNF 81E OX 1

Whirlpool WFNF 81E OX 1 także zasługuje na wysokie miejsce w rankingu lodówek do 2000 zł.  Dzięki obudowie ze stali kwasoodpornej Optic Inox, odpornej na ślady palców, prezentuje się niezwykle dobrze. Szklane półki zapewniają elegancję, ale i - przede wszystkim - solidność oraz higienę.

Lodówka posiada wbudowany Dual No Frost, zapobiegający gromadzeniu się szronu w zamrażarce i lodówce, a także wygodny i intuicyjny panel sterowania oraz sensowny rozkład wnętrza. Nie brakuje tu Fresh Boxa, który pozwala dostosowywać temperaturę do rodzaju przechowywanej żywności, ani szuflady Easy Access w zamrażarce, dzięki której łatwo wyciągniesz i schowasz delikatne produkty.

Warto podkreślić, że to, co wyróżnia ten model pośród innych lodówek do 2000 zł to 15 lat gwarancji na kompresor, który uzyskuje się w momencie rejestracji lodówki. Spora pojemność to kolejna zaleta modelu - w części lodówki mamy bowiem do dyspozycji 223 litry pojemności, a w części zamrażarki - 97 litrów.

Amica FK2695.2FTX

Amica FK2695.2FTX to prosta i tania chłodziarko-zamrażarka, która sprawdzi się w każdym domu. Jak wszystkie najlepsze modele z tego rankingu lodówek do 2000 zł, ten także posiada pełny No Frost, który jest gwarantem najwyższej wygody użytkowania - bez ręcznego rozmrażania.

Elektroniczny panel kontrolny Simple InsideControl, wyjątkowo łatwy w obsłudze, jest umiejscowiony wewnątrz urządzenia. Przestrzeń wewnętrzna także jest bardzo dobrze zorganizowana - jest oddzielny pojemnik na warzywa i owoce, podstawka na jajka i wygodne balkoniki na konfitury i butelki.

Drzwi, dzięki otworom montażowym z obu stron, mogą otwierać się w prawo lub w lewo, zależnie od Twoich preferencji i aranżacji kuchni. Jednym z ciekawszych udogodnień, jakie mamy do dyspozycji w tej chłodziarko-zamrażarce jest funkcja super chłodzenia. Pojemność wynosi 161 litrów dla chłodziarki oraz 70 litrów dla zamrażarki.

Amica FK 2695.2FT

Pośród dobrych lodówek do 2000 zł Amica FK 2695.2FT wyróżnia się wyjątkowo dobrą ceną i wąskimi wymiarami (SlimSize). Co więcej, niska cena nie wiąże z kompromisami. Użytkownik ma do dyspozycji Total No Frost, który zwalnia go z konieczności rozmrażania, utrzymując stałą temperaturę zarówno w zamrażarce, jak i lodówce. 

Jest też pojemnik VitControl Plus ze specjalnym suwakiem regulacji wilgotności. Dzięki nim stworzysz perfekcyjne warunki do przechowywania ulubionych warzyw i owoców. Co więcej, taca FreshPad sprawi, że produkty nigdy nie będą przywierały do dna szuflady.

Amica FK 2695.2FT to dobra lodówka z funkcją cichej pracy, wewnętrznym panelem sterującym Simple InsideControl i funkcją super chłodzenia. System FlexiShelf pozwala ustawiać półki tak, jak Ci wygodnie, a ich wykonanie z hartowanego szkła sprawia, że nie musisz martwić się o ich trwałość. Sumarycznie do dyspozycji masz 161 litrów pojemności w chłodziarce oraz 70 litrów w zamrażarce.

Whirlpool W7X 81I W

Na miejsce w rankingu lodówek do 2000 zł zasługuje jeszcze jeden model marki Whirlpool, a mianowicie W7X 81I W. Funkcja 6. Zmysł dba o idealne warunki przechowywania żywności regulując wahania temperatury, a Total No Frost zapewnia wygodę, płynącą z braku konieczności rozmrażania zamrażarki i lodówki. Dodatkowo technologia Cool Breeze odpowiada za utrzymywanie stabilnej temperatury i równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza po całej komorze, co ma przełożenie na dłuższe utrzymywanie świeżości przechowywanych produktów.

Ta chłodziarko-zamrażarka posiada także ceniony przez użytkowników, praktyczny pojemnik na warzywa i owoce. Fresh Box+ oferuje regulację wilgotności dla jak najdłuższej świeżości owoców i warzyw. W zamrażarce znajdziesz z kolei funkcjonalną szufladę szybkiego dostępu dla wygodnego przechowywania mniejszych napojów i żywności. 

Whirlpool W7X 81I W to jednocześnie propozycja dla tych, którzy potrzebują dużej ilości miejsca do przechowywania. Pojemność lodówki wynosi bowiem aż 231 litrów, z kolei w zamrażarce zmieszczą się 104 litry.

Whirlpool W5 821E OX 2

Podobną jakość i funkcjonalność co w modelu WFNF 81E OX 1, znajdziemy w chłodziarko-zamrażarce Whirlpool W5 821E OX 2. Co oferuje ten model? Technologię, która ekspresowo przywraca odpowiednią temperaturę w przypadku jakichkolwiek zmian (np. przy otwarciu drzwi), dwustronnie otwierane drzwi, wygodne elektroniczne sterowanie oraz energooszczędne oświetlenie LED. 

Jak we wszystkich dobrych lodówkach do 2000 zł, jest też szuflada Fresh Box do przechowywania owoców i warzyw, a także technologia LessFrost w formie parownika umieszczonego wokół komory zamrażalnika. Dzięki niemu lód nie gromadzi się między szufladami i zawsze można je łatwo otwierać i zamykać. 

Pojemność jest bardzo sensowna, ponieważ wynosi 228 litrów w części chłodzącej oraz aż 111 litrów w części zamrażarki. Świeże zakupy łatwo rozpakujesz dzięki funkcji szybkiego chłodzenia.

Whirlpool ART 66122

Jeżeli rozważasz zakup lodówki do zabudowy, w segmencie do 2000 zł znajdziesz także model Whirlpool ART 66122. To bardzo dobry wybór - klasa energetyczna lodówki to E, ponadto model posiada wszelkie najważniejsze technologie i jest wykonany w bardzo dobrej jakości.

6. Zmysł Sense Control odpowiada za stałą kontrolę temperatury i natychmiastowe przywracanie jej do optymalnego poziomu, jeśli pojawią się jakiekolwiek wahania. Less Frost zapobiega gromadzeniu się lodu w szufladach (zbiera się on wyłącznie na ściankach, co skraca czas rozmrażania).

Jest także specjalna półka na butelki, nabiał i szuflada Maxi Crisper, która pozwala przechowywać surowce w temperaturze około 5°C, co jest idealną wartością dla warzyw i owoców. System sterowania elektronicznego sprawia, że regulacja parametrów pracy urządzenia jest łatwa i przyjemna, a oświetlenie LED dostarcza odpowiedniej ilości światła przy jednoczesnej oszczędności energii.

Pojemność lodówki wynosi 194 litrów, z kolej w części dolnej, czyli zamrażarce mieści się 79 litrów.

Sprawdź również: Ranking lodówek do zabudowy - TOP 10 najlepszych modeli

Whirlpool ART 6510 SF1

Jeszcze taniej kupisz inną lodówkę do zabudowy - Whirlpool ART 6510 SF1. To bardzo dobra propozycja, zapewniająca wygodę, optymalną przestrzeń i wszechstronność. O dobrej jakości wykonania świadczą szklane półki z profilami, które oferują solidność, elegancję i bezpieczeństwo. Wentylator zapewnia niezawodną pracę - płynny i równomierny przepływ powietrza w całym wnętrzu urządzenia.

Funkcja Stop Frost w zamrażarce ułatwia wyjmowanie żywności z szuflad, podobnie jak w modelu ART 66122. Cechą wspólną tych dwóch modeli jest także szuflada Maxi Crisper, czyli idealne miejsce do przechowywania owoców i warzyw. a także wygodny, metalowy stojak na butelki (choć w modelu ART 6510 SF1 ma on nieco inną konstrukcję). Lodówka mieści 194 litry w części chłodziarki oraz 79 litrów w zamrażarce.

Ciekawostką jest fakt, że ta chłodziarko-zamrażarka może stać bezpośrednio przy ścianie, bez zachowania konkretnej odległości.

MPM-357-FF-49

Lodówki do 2000 zł - na co zwracać uwagę?

Ilość miejsca oraz ilość domowników - to dwie pierwsze wytyczne, które będą determinowały wybór konkretnego modelu lodówki. W dalszej kolejności warto skupić się na technologiach, które mają za zadanie zapewnić równomierny obieg powietrza oraz utrzymanie stabilnej temperatury w obu komorach chłodziarko-zamrażarki. Te dwie kwestie mają bowiem bezpośrednie przełożenie na to, jak długo przechowywana żywność zachowa świeżość, smak i wartości odżywcze. 

Jeszcze ważniejszy może okazać się system No Frost. Jeżeli obejmuje zarówno zamrażarkę, jak i lodówkę, jesteśmy zwolnieni z konieczności ręcznego rozmrażania tych komór. Zamiast planować rozmrażanie, które często jest kłopotliwe i zajmujące wiele czasu, warto wyposażyć się w technologię, która automatycznie zapobiega powstawaniu szronu i lodu w chłodziarko - zamrażarkach.

Sprawdź: No Frost – co to jest, jak działa?

Pośród najbardziej przydatnych funkcjonalności nowoczesnych modeli, które spotkamy także w wielu lodówkach do 2000 zł, należy wymienić także komory świeżości. Specjalne szuflady, dedykowane do przechowywania mięs, ryb, owoców czy warzyw, umożliwiają regulację temperatury, a często także i wilgotności. Dzięki temu najbardziej wrażliwe składniki mogą utrzymywać swoją świeżość znacznie dłużej.

Czego jeszcze możemy oczekiwać od lodówek do 2000 zł? Modele z tego segmentu często oferują także funkcję szybkiego chłodzenia oraz szybkiego mrożenia. Dzięki nim możemy w ekspresowym tempie obniżyć temperaturę w danej komorze, żeby rozpakować zakupy albo schłodzić napoje.

Wiele modeli, które znalazły się w naszym rankingu lodówek do 2000 zł posiada także takie zabezpieczenia jak alarm niedomkniętych drzwi czy blokada panelu sterowania. Dzięki tym przydatnym automatycznym funkcjom ryzyko niepoprawnego przechowywania produktów jest zminimalizowane.

Ranking lodówek do 2000 zł - podsumowanie

Powyższy ranking lodówek do 2000 zł udowadnia, że nie trzeba wydawać majątku, by kupić porządny, funkcjonalny i pojemny sprzęt. Na szczególne wyróżnienie w tym segmencie cenowym zasługuje marka Amica, produkująca dobrej jakości lodówki o bogatej funkcjonalności. W tych chłodziarko-zamrażarkach możesz liczyć na pełny No Frost, który wiąże się z najwyższym komfortem użytkowania, często także masz do dyspozycji funkcję super chłodzenia i super mrożenia.

Na wyróżnienie zasługuje także marka Whirlpool. W asortymencie tego producenta znajdziesz sporo dobrych lodówek do 2000 zł, w tym nawet modele przeznaczone do zabudowy. Wiele z nich oferuje pełny No Frost, a praktycznie wszystkie gwarantują wygodne rozmieszczenie półek i komory świeżości. Marka wyróżnia się na tle konkurencji 15 letnią gwarancją na kompresor.

W rankingu lodówek do 2000 zł znalazły się też propozycje marki MPM. Estetyka wykonania to jeden z głównych wyróżników tych chłodziarko-zamrażarek, co jednak nie oznacza, że pod względem pojemności czy funkcjonalności pozostaje w tyle za konkurentami. W asortymencie MPM znajdziemy co najmniej kilka modeli szczególnie wartych uwagi.

Szukając dla siebie modelu z tego segmentu cenowego, warto zwrócić uwagę również na ofertę takich marek jak Beko, Indesit czy Gorenje. Niezależnie od tego, na jaką markę się zdecydujesz, pamiętaj, by uwzględnić przede wszystkim optymalną pojemność lodówki - z uwzględnieniem wszystkich domowników - oraz odpowiednią szerokość urządzenia, dopasowaną do ilości miejsca w kuchni. Są to bowiem najważniejsze kwestie, podczas gdy pozostałe kwestie, takie jak technologie, funkcjonalność czy design, mogą być już kwestią indywidualnych preferencji.

Czytaj więcej: Jak wybrać lodówkę? Kompleksowy poradnik