Mysz gamingowa do 200 zł - jaki model warto wybrać?

Dobra myszka to absolutna podstawa naszego sukcesu w grach komputerowych. Podpowiadamy więc jaka mysz gamingowa do 200 zł będzie najlepszym wyborem.

Mysz gamingowa – na jakie parametry zwrócić uwagę?

 

mysz gamingowa do 200 zł
 

Ciężko nie zauważyć, że mysz komputerowa to po prostu przedłużenie ręki gracza i jeden z najważniejszych elementów naszego całego zestawu gamingowego. To właśnie od jej jakości zależy nasz refleks i czas reakcji w grach. Bardzo ważne jest zatem to, aby dobrać najlepszy możliwy model. Na jakie parametry warto więc szczególnie zwrócić uwagę?

Na samym początku zwróćmy więc uwagę na DPI. Pod tym parametrem kryje się to, jaką długość na ekranie pokona kursor myszki po przesunięciu jej o jeden cal. Oczywiście, im większe DPI tym mysz będzie po prostu czulsza. Najlepsze modele powinny pozwolić nam na bardzo szeroką regulację tego parametru. Niektórzy gracze preferują około 800 DPI a jeszcze inni czują się najlepiej przy 20000.

Sprawdź: Jakie chłodzenie CPU warto wybrać?

Kolejno, zwróćmy uwagę na liczbę przycisków. Zdecydowanie chcielibyśmy mieć przecież kilka dodatkowych, w pełni programowalnych przycisków funkcyjnych. Dla miłośników gier typu FPS doskonałym dodatkiem będzie też podwójny spust przy lewym przycisku.

Kwestia połączenie jest nieco bardziej otwarta. Niektórzy wciąż uznają, że mysz gamingowa musi być przewodowa, ze względu na brak opóźnień. Technologia poszła jednak na tyle do przodu, że nie jest to już wymóg konieczny. Modele bezprzewodowe sprawdzą się równie dobrze. Niemniej, będą z pewnością nieco droższe.

Skoro wiecie już na jakie parametry warto zwrócić uwagę to zobaczcie nasz ranking – mysz gamingowa do 200 zł.

Mysz gamingowa do 200 zł – najlepsze modele

200 złotych to bardzo dobry budżet na mysz gamingową. W tej cenie znajdziemy produkty być może nie dla absolutnych profesjonalistów, ale z pewnością odpowiednie dla bardzo wymagających graczy.

MSI Clutch GM11

 

MSI Clutch
 

Marki MSI nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Od dawna udowadniają oni, że potrafią tworzyć rewelacyjny i absolutnie bezkompromisowy sprzęt gamingowy wysokiej jakości. W dodatku, dbają też dość dobrze o nasze portfele. Clutch GM11 to wręcz wzorowa mysz gamingowa do 200 zł.

Przede wszystkim, firma postawiła tutaj na prostotę. Model jest lekki, opływowy i aerodynamiczny. Mamy jednak dostęp do dwóch przycisków funkcyjnych pod kciukiem. Warto zwrócić również uwagę na żywotność – przełączniki OMRON wystarczą na ponad 10 milionów kliknięć.

MSI Clutch GM11 jest przy tym naprawdę lekka. Całość waży tylko 89 gramów. Do tego, nadaje się zarówno dla osób lewo jak i prawo ręcznych. Kupimy ją już za 175 złotych.

Zobacz: Słuchawki gamingowe - najlepsze modele

Genesis Xenon 800

 

Genesis Xenon 800
 

Genesis Xenon 800 to sprzęt niemalże dla zawodowców. Przede wszystkim, mamy tutaj wzorową wręcz specyfikację. Możemy osiągnąć aż do 16000 DPI, a akceleracja przekracza 50 G. Dodatkowo, prędkość śledzenia wynosi aż do 400 IPS. To niesamowicie precyzyjny i szybki model.

Z pewnością na uwagę zasługuje też niecodzienny design z otwartą konstrukcją. Pozytywnie wpływa to też na wagę samej myszki, to tylko 58 gramów. Lżej się chyba już nie dało. To produkt idealny do wymagających strzelanek i gier typowo e-sportowych.

Oczywiście, myszka ma również w pełni regulowane podświetlenie LED. Nie mogło przecież zabraknąć takiego gadżetu w szanującym się sprzęcie gamingowym. Kupimy ją już za 192 złote.

Logitech G203 Lightsync

 

mysz gamingowa do 200 zl logitech lightsync
 

Logitech to marka, które absolutnie niczego nie musi już udowadniać. Ich słuchawki czy myszki od dawna zajmują czołowe miejsca w wielu rankingach sprzętu. G203 Ligthsync to doskonała i przy tym naprawdę budżetowa mysz gamingowa, która zaskakuje swoimi parametrami.

Przede wszystkim, całość jest naprawdę lekka i niewielka. Mysz z łatwością mieści się dłoni, a waży przy tym jedynie 85 gramów. Nie jest to wynik idealny, ale zdecydowanie bardzo dobry. Mamy też 2 programowane przyciski i możliwość regulacji DPI aż do 8 tysięcy.

Na osobną uwagę zasługuje też oprogramowanie Logitech G-Hub. Możemy w nim tworzyć specjalne profile z ustawieniami i zmieniać je jednym kliknięciem zależnie od potrzeb. Za mysz gamingową logitech 203 Lightsync zapłacimy 140 złotych.

Sprawdź: Monitor do 1000 zł - najlepsze modele

TRUST GXT 131 RANOO

 

RANOO
 

GTX 131 RANOO to jedyna mysz gamingowa do 200 zł w tym rankingu będąca w pełni bezprzewodowym modelem. Znika więc problem z poplątanym kablem – pamiętajcie za to o naładowaniu baterii. Sporym atutem jest tutaj aż 9 przycisków. To doskonały wybór do gier typu MOBA.

Największym minusem dla wielu graczy może być stosunkowo niewielkie maksymalne DPI – to tylko 2400. W pełni wystarczy to jednak do „przeciętnych” zastosowań. Jeśli lubicie jednak bardzo czułe myszki to omińcie ten produkt.

Oczywiście, Trust Ranoo ma też w pełni konfigurowalne światła LED. Idealnie dopasujemy ją więc do naszych potrzeb.

Patriot Viper V570 Blackout

 

 

Viper V570 Blackout to zdecydowanie mysz gamingowa, a jej wygląd nie pozostawia w tej kwestii żadnych wątpliwości. Mamy tutaj w pełni programowalne światła LED i aż 13 przycisków. Pod samym kciukiem będziemy mieli dostęp do 6 z nich. To doskonały produkt dla miłośników gier MOBA, strategii czy FPS.

Patriot Viper wyposażona jest w wysokiej jakości czujnik laserowy Xtreme, zapewniający maksymalne DPI na poziomie 12000. To świetny wybór, jeśli lubicie grać na bardzo wysokiej czułości myszy. Warto dodać, że model wyposażony jest również w przełączniki Omron, gwarantujące bardzo wysoką żywotność.

Mysz gamingową Patriot Viper V570 Blackout kupimy już za 181 złotych.

Mysz gamingowa do 200 zł - podsumowanie

Jak wyraźnie widzicie, za 200 złotych nie tylko znajdziemy dobrą mysz gamingową, ale mamy również w czym wybierać! Modeli jest dużo i każdy powinien znaleźć coś idealnie dopasowanego do swoich potrzeb.

Jeśli jesteście miłośnikami gier typu MOBA to zdecydowanie najciekawiej wypada tutaj model Patriot Viper V570 Blackout, głównie ze względu na obecność wielu programowalnych przycisków. Fanom gier FPS najmocniej polecimy jednak lekką jak piórko Genesis Xenon 800.

Zobacz też:
Jaki monitor do gier wybrać? Na co zwrócić uwagę?
Jak wybrać chłodzenie wodne do komputera?