Sferis - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Telefony i Tablety
Komputery
Gaming
RTV
Hobby
AGD
Dom i Biuro
Zdrowie i Uroda

Alternatywne źródła energii

Alternatywne źródła energii to niezależność energetyczna.

Energia słoneczna należy do tych najbardziej popularnych. Wybierając alternatywne źródła energii możesz obniżyć rachunki za prąd oraz zadbać o środowisko.

Oszczędzanie prądu

Oszczędzanie prądu

Czasem by oszczędzić prąd warto zacząć od drobnych rzeczy jak np. stosowanie listew z wyłącznikiem prądu i wyłączać je gdy nie korzystamy z podłączonych do nich sprzętów czy zastosować inteligentne gniazdka. Pozwalają one na zdalną kontrolę oświetlenia, wentylacji, sprzętu komputerowego czy kamer i włączenia i wyłączenia ich o właściwej porze. Ponadto poprzez podłączenie do telefonu można śledzić bieżące zużycie energii przez podłączone urządzenia i umożliwia ograniczenie kosztów. Warto pomyśleć o oszczędności energii kupując energooszczędne AGD czy RTV. Lodówka jest w każdym domu i pracuje całą dobę. Z tego powodu tak istotne jest wybranie tej najbardziej oszczędnej. Bardzo oszczędna lodówka pobiera tylko do 300 kWh! Suszarki elektryczne to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie w małych mieszkaniach czy w okresie jesienno-zimowym. Wybierając konkretny model warto zwrócić uwagę na ich pobór prądu. Najlepiej wybierać te oszczędne, które rocznie zużywają mniej niż 200 kW. Wybierając telewizor czy monitor także warto zwrócić uwagę na to by miały niskie zużycie energii elektrycznej.

Oszczędzanie wody

Oszczędzanie wody

Jak oszczędzić na rachunkach za wodę? Wybierając oszczędną pralkę czy zmywarkę masz podwójne oszczędności: oszczędzasz i prąd i wodę. Warto więc patrzeć dwutorowo: zarówno na pobór prądu jak i na zużycie wody na cykl. Ciekawą opcją jest też funkcja EKO. Najbardziej ekonomiczne zmywarki zużywają jedynie 7-8l wody na cały cykl mycia. Warto zwrócić także uwagę na krany z regulacją strumienia wody lub wbudowanym ogranicznikiem jej przepływu a także perlatory, które mieszają powietrze ze strumieniem wody. Połącz ekologię z ekonomią.

Oszczędne oświetlenie

Oszczędne oświetlenie

Właściwie dobrane energooszczędne źródło światła skutecznie zredukuje rachunki za energię elektryczną. Doskonałym wyborem są żarówki LED czyli energooszczędne zamienniki klasycznych żarówek. Do oświetlenia zewnętrznego warto zastosować oświetlenie solarne, które czerpie energię bezpośrednio ze słońca. Dobrą opcją jest także zamontowanie lamp zewnętrznych reagujących na ruch albo czujników ruchu czy światła, czyli włączających się tylko wtedy kiedy faktycznie jest to potrzebne.

Oszczędne ogrzewanie

Oszczędne ogrzewanie

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Zainwestuj w zawory termostatyczne, dzięki którym zmniejszysz rachunki dostosowując odpowiednio temperaturę. Ciekawą opcją są oszczędne grzejniki. Oszczędne czyli jakie? Promienniki czyli grzejniki na podczerwień nagrzewają pomieszczenie zdecydowanie szybciej i bardziej równomiernie. Mają zdecydowanie wyższą wydajność promieniowania niż klasyczne grzejniki elektryczne. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się klimatyzatory, czyli urządzenia, które latem chłodzą, a zimą grzeją. Jeden wydatek dwie funkcje.

Newsletter

Zapisz się na newsletter

i odbierz kod rabatowy na zakupy o wartości 10 lub 50 zł!

Wymagane
* Kod rabatowy 50 zł do wykorzystania przy zakupach za min. 2000 zł / Kod rabatowy 10 zł do wykorzystania przy zakupach za min. 200 zł