Darmowa dostawa Paczkomatem od 599 zł lub Orlen Paczka za 9,90 zł przy zamówieniach do 599 zł! Sprawdź szczegóły >>>

Sferis - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Telefony i Tablety
Komputery
Gaming
RTV
AGD
Hobby
Dom i Biuro
Zdrowie i Uroda
Sferis Komputery Peryferia Koparki kryptowalut
Aktywne filtry

Koparki kryptowalut

(0)
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

Activejet AMD Brother Epson Gigabyte HP Intel Lenovo MSI

Koparki kryptowalut - co musisz wiedzieć

Koparki kryptowalut – sprzęt o dużej mocy obliczeniowej

Kopanie kryptowalut może być pomysłem na biznes lub patentem na to, aby podreperować swój domowy budżet. Aby przygotować się do takiego przedsięwzięcia, należy zainwestować w specjalny sprzęt. Służą do tego koparki coinów – wirtualnej waluty, którą można wymieniać na prawdziwe pieniądze.

Koparki te to nowoczesne, wydajne i szybkie komputery zbudowane z podzespołów o wyśrubowanych parametrach – takie części komputerowe znajdziesz także w naszym sklepie. Przy ich pomocy skonstruujesz komputer, dzięki któremu usprawnisz zdobywanie nowych coinów.

Czym jest koparka kryptowalut?

Do tego, aby stworzyć i wykorzystywać koparkę kryptowaluty jest potrzeby jedynie dobry sprzęt komputerowy oraz dostęp do Internetu i prądu. Może ona znajdować się w każdym domu i generować zyski – w postaci coinów, które wymienia się na realną walutę.

Koparkę walut mógł niegdyś stanowić zwykły komputer stacjonarny. Dzisiaj, aby kopanie kryptowaluty miało sens i przynosiło zyski, należy wykorzystywać urządzenia z podzespołami o dużej mocy obliczeniowej. Koparki powstają z komputerów, w których:

  • znajduje się nowoczesna płyta główna z wieloma portami PCI-E
  • pod płytę główną są podpięte szybkie, zaawansowane technologicznie karty graficzne oraz procesory.

Obecnie, aby na większą skalę kopać wirtualną walutę, potrzebnych jest kilka lub kilkanaście kart graficznych. Do stworzenia koparki można wykorzystać między innymi modele z serii NVIDIA GeForce czy AMD Radeon.

Decydując się na wykorzystanie tak wielu podzespołów, należy też zadbać o odpowiednią wentylację komputera – aby jego mechanizm nie przegrzał się i nie odmówił posłuszeństwa. W związku z tym konieczny jest wybór nowoczesnych, maksymalnie efektywnych wentylatorów lub obudowy z już zamontowanym wentylatorem. Koparki działają też często przez całą dobę, dlatego konieczne jest zastosowanie w nich wysokiej klasy zasilacza.

Czym są koparki CPU?

Kopanie kryptowalut polega na udostępnianiu mocy obliczeniowej do sieci Ethernet. „Wynagrodzeniem” są właśnie wirtualne pieniądze. Aby móc realizować ten proces, można wykorzystać moc samego procesora – mówi się wtedy o kopaniu CPU.

Koparka CPU jakiś czas temu straciła na popularności, jednak obecnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wykorzystanie tej technologii to łatwo dostępny sposób na zdobywanie kryptowaluty. Aby kopać tą metodą wirtualne pieniądze, należy dysponować sprzętem z wydajnym procesorem – np. AMD. Powinien on wyróżniać się dużą pojemnością pamięci podręcznej trzeciego poziomu.

Koparka GPU – co to takiego?

Koparki GPU to komputery, które umożliwiają kopanie kryptowaluty przy pomocy mocy obliczeniowej kart graficznych. Taki sprzęt jest w stanie przetwarzać nawet setki tysięcy wątków jednocześnie. Oznacza to zwiększenie możliwości koparki i większe wydobycie wirtualnej waluty. Obecnie tą technologię wykorzystuje się do kopania Ethereum.

Czym wyróżnia się technologia ASIC?

Koparka ASIC to układ scalony, które jest zaprogramowany w ten sposób, aby wykonywać tylko jedno zadanie – w tym przypadku kopać kryptowalutę. Ma on bardzo dużą moc obliczeniową oraz jest przeznaczony do wydobywania takich walut jak litecoin, zcash, dash, bitcoin cash. Koparki ASIC generują spore zyski, ale zakup takiego urządzenia to zwykle poważniejszy wydatek.

W naszej ofercie znajdziesz płyty główne, procesory oraz zaawansowane karty graficzne, przy pomocy których stworzysz własną koparkę kryptowalut. Taki sprzęt umożliwi Ci inwestowanie w pieniądze przyszłości – dlatego wybierz innowacyjne, wysokiej klasy podzespoły z asortymentu naszego sklepu!

Sortuj