Płyta główna ASUS PRIME B860M-K (90MB1JT0-M0EAY0)
- Gniazdo procesora: LGA 1851 (Socket V1)
- Procesor: Intel Core Ultra (Series 2)
- Format płyty głównej: Micro ATX
- Rodzina płyt z chipsetami: Intel
Możesz być zainteresowany również:
-
Procesor AMD Ryzen 7 7700 Tray
753,90 zł -
Procesor AMD Ryzen 7 7800X3D Tray
1 197,90 zł -
Procesor AMD Ryzen 5 5500 Tray
299,90 zł -
Dysk twardy HDD WD Red Pro 26TB 3,5" SATA WD260KFGX
4 212,00 zł -
Dysk twardy HDD WD Red Pro 4TB 3,5" SATA WD4005FFBX
918,00 zł -
Dysk HDD 6TB 3,5" SATA III 5400RPM Synology HAT3300-6T
1 441,00 zł
Opis
Zasilacz ASUS Prime 850W Gold (90YE00U0-B0NA00)
Płyty główne z serii ASUS PRIME zostały zaprojektowane przez ekspertów w celu uwolnienia pełnego potencjału najnowszego procesora Intel Core®™ Ultra (Seria 2). Płyta główna PRIME B860M-K (90MB1JT0-M0EAY0) może pochwalić się solidną konstrukcją zasilania, zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie chłodzenia oraz inteligentnymi opcjami dostrajania, dzięki czemu zapewnia użytkownikom i osobom samodzielnie składającym komputery szereg optymalizacji wydajności za pośrednictwem intuicyjnych funkcji oprogramowania i firmware'u. Został zaprojektowany tak, aby był gotowy do pracy z zaawansowanymi komputerami AI, oferując moc i łączność potrzebne do wymagających aplikacji AI.
Rozwiązania AI
Rozwiązania ASUS oparte na sztucznej inteligencji obejmują AI Advisor jako eksperta technicznego posiadającego doświadczenie w zakresie wydajności komputera.
Doradca ds. sztucznej inteligencji
ASUS AI Advisor pozwala użytkownikom w prosty i nieskomplikowany sposób zapoznać się z funkcjonalnością i zaawansowanymi funkcjami płyt głównych ASUS.
Cyfrowy układ zasilania
Stabilne zasilanie ma kluczowe znaczenie dla maksymalizacji wydajności procesora Intel® Core™ Ultra (seria 2). Płyta główna PRIME B860M-K posiada konstrukcję 6+1+1+1 fazową z dyskretnymi tranzystorami MOSFET, co gwarantuje wydajne i stabilne zasilanie procesorów Intel oraz stałą wydajność w codziennym użytkowaniu.
Złącze ProCool
Opatentowane złącze zwiększa połączenie płyty głównej z zasilaczem za pomocą 8-pinowego złącza, które przekazuje 12 woltów mocy bezpośrednio do procesorów. To złącze ma solidne piny, które mogą obsłużyć większy prąd niż złącza z pustymi pinami.
Sterowanie Digi+ VRM
Moduł regulatora napięcia (VRM) Digi+ zapewnia kontrolę spadku napięcia w czasie rzeczywistym, automatycznie przełączając ustawienia częstotliwości i wydajności energetycznej.
Oszczędzanie energii
Funkcja oszczędzania energii zawiera kilka ustawień, które łatwo optymalizują zużycie energii i maksymalizują oszczędności energii. Możesz włączyć limit mocy procesora, przyciemnić oświetlenie Aura i ustawić profil wentylatora w trybie oszczędzania energii. Można również przełączyć plan oszczędzania energii wbudowany w system Microsoft Windows.
Zwiększona wydajność pamięci operacyjnej i masowej
ASUS Enhanced Memory Profile III (AEMP III) to zaawansowana funkcja oprogramowania układowego, która umożliwia użytkownikom osiągnięcie niezrównanej wydajności pamięci dzięki najnowocześniejszej pamięci CUDIMM. Dzięki dwufazowemu, kompleksowemu procesowi dostrajania, AEMP III najpierw optymalizuje sterownik zegara, a następnie częstotliwość pamięci. Zapewnia to najlepszą równowagę między wydajnością a stabilnością, nawet przy najnowocześniejszych prędkościach DDR5-7600 lub wyższych.
DIMM Fit / DIMM Fit Pro
DIMM Fit to ekskluzywna funkcja BIOS-u firmy ASUS, która precyzyjnie analizuje poszczególne moduły pamięci w celu optymalizacji wydajności i wskazania potencjalnych problemów. DIMM Fit Pro zapewnia zaawansowanym konstruktorom komputerów PC bardziej rozbudowane możliwości dostosowywania pamięci. Pozwala użytkownikom kontrolować do dwudziestu parametrów podkręcania, definiować zakresy testowe i nadawać priorytet stabilności lub wydajności, oferując bardziej elastyczne i szczegółowe podejście do optymalizacji pamięci.
Dwa gniazda M.2 (do 128 Gb/s)
Płyta główna PRIME B860M-K oferuje łącznie dwa gniazda M.2, w tym jedno obsługujące transfer danych z prędkością do 128 Gb/s przez PCIe 5.0, a drugie obsługujące 64 Gb/s przez PCIe 4.0. Umożliwia to szybsze uruchamianie i ładowanie aplikacji na dyskach systemu operacyjnego lub aplikacji.
Chłodzenie
Płyta główna PRIME B860M-K została wyposażona w kilka zintegrowanych radiatorów oraz szereg hybrydowych gniazd na wentylatory, dzięki czemu Twój system pozostaje chłodny i stabilny nawet przy intensywnym obciążeniu.
ASUS Fan Xpert 2+
Oprogramowanie ASUS Fan Xpert 2+ zapewnia pełną kontrolę nad wentylatorami. Tryb Auto-Tuning inteligentnie konfiguruje wszystkie parametry za pomocą jednego kliknięcia. Dostępny jest również tryb Extreme Quiet, który zmniejsza prędkość wentylatora obudowy poniżej domyślnego minimum, aby system był cichy podczas wykonywania lekkich zadań. Wentylatorami można również sterować za pomocą UEFI BIOS.
Zwiększanie możliwości połączeń
Ta płyta główna oferuje wszechstronny zakres połączeń, w tym obsługę gniazd PCIe 5.0 M.2, PCIe 4.0 oraz arsenał portów USB, w tym złącze Type-C.
Realtek 2.5Gb Ethernet
Karta sieciowa Realtek 2,5 Gb/s zmniejsza obciążenie procesora i oferuje wyjątkowo wysoką przepustowość TCP i UDP, co przekłada się na szybszy i płynniejszy transfer danych.
USB 5Gbps Type-C®
Szereg portów USB obsługuje wysokiej klasy platformy wyposażone w urządzenia peryferyjne, w tym przednie złącze USB Type-C z ultraszybkim portem USB 5 Gb/s dla prędkości transmisji do 5 Gb/s.
Personalizacja
Płyta główna PRIME B860M-K poprawia komfort użytkowania we wszystkich aspektach, począwszy od uproszczenia ustawień BIOS-u, a skończywszy na oferowaniu konfigurowalnych elementów sterujących podświetleniem RGB, co zapewnia wyjątkowo osobistą estetykę systemu.
UEFI BIOS
Interfejs UEFI zapewnia łatwe w użyciu opcje konfiguracji dla początkujących użytkowników komputerów PC i zaawansowane funkcje dla weteranów.
ASUS DriverHub
Uprość zarządzanie sterownikami dzięki automatycznemu wykrywaniu, instalacji i aktualizacji jednym kliknięciem, aby zapewnić płynną i wydajną pracę systemu.
Specyfikacja
| Producent procesora | Intel |
| Gniazdo procesora | LGA 1851 (Socket V1) |
| Procesor | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Obsługiwane gniazda procesora | LGA 1851 |
| Obsługiwane rodzaje pamięci | DDR5-SDRAM |
| Ilość gniazd pamięci | 2 |
| Typ slotów pamięci | DIMM |
| Obsługa kanałów pamięci | Dwukanałowy |
| Kompatybilność ECC | Non-ECC |
| Maksymalna pojemność pamięci | 128 GB |
| Pamięć niebuforowana | Tak |
| Obsługiwane rodzaje dysków | HDD & SSD |
| Wspierane interfejsy dysków twardych | M.2, SATA III |
| Liczba obsługiwanych HDD | 4 |
| Ilość obsługiwanych rozmiarów dysków pamięci | 6 |
| Usługa RAID | Tak |
| Poziomy RAID | 0, 1, 5, 10 |
| Liczba gniazd M.2 (M) | 2 |
| Obsługa przetwarzania równoległego | Nieobsługiwany |
| Ilość gniazd USB 2.0 | 2 |
| Gniazda USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) | 2 |
| Ilość złączy SATA III | 4 |
| Gniazdo S/PDIF | Tak |
| Złącze audio na przednim panelu | Tak |
| Złącze na panelu przednim | Tak |
| Gniazdo zasilania ATX (24-pin) | Tak |
| Złącze wentylatora procesora | Tak |
| Liczba złączy wentylatorów obudowy | 2 |
| Ilość gniazd COM | 1 |
| Złącze TPM | Tak |
| Złącze zasilania 12V | Tak |
| LED RGB | Tak |
| Liczba portów USB 2.0 | 3 |
| Ilość portów USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typu-A | 2 |
| Ilość portów USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Typu-A | 1 |
| Ilość portów Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Liczba portów PS/2 | 1 |
| Ilość portów HDMI | 1 |
| Ilość DisplayPort | 1 |
| Ilość złączy Audio jack | 3 |
| Przewodowa sieć LAN | Tak |
| Rodzaj interfejsu sieci Ethernet | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | Nie |
| Układ płyty głównej | Intel B860 |
| Kanały wyjścia audio | 7.1 kan. |
| Format płyty głównej | Micro ATX |
| Rodzina płyt z chipsetami | Intel |
| Obsługiwane systemy operacyjne Windows | Windows 10 x64, Windows 11 |
| Gniazda PCI Express x1 (Gen 4.x) | 2 |
| Gniazda PCI Express x16 (Gen 4.x) | 1 |
| Liczba gniazd M.2 (M) | 2 |
| 1. największy rozmiar klucza M.2 | 2280 |
| 1. M.2 najwyższa generacja PCI Express | 5.0 |
| 2. największy rozmiar klucza M.2 | 2280 |
| 2. M.2 najwyższa generacja PCI Express | 4.0 |
| Typ BIOS | UEFI AMI |
| Szerokość produktu | 244 mm |
| Głębokość produktu | 222 mm |
| Przewody w zestawie | SATA III 2 szt. |
| Ostrzeżenia | Nie otwieraj ani nie modyfikuj płyty głównej, aby zapobiec uszkodzeniom., W przypadku problemów z instalacją, skontaktuj się z wykwalifikowanym serwisem., Przy utylizacji produktu, postępuj zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi recyklingu elektroniki. |
| Gwarancja | Gwarancja Sklepu 36 miesięcy |
| Stan produktu | Nowy |
| Nazwa | ASUSTeK Computer Inc. |
| Kraj | Tajwan |
| Adres | 1F.,No.15,Llde Rd. |
| Kod pocztowy | 112 |
| Miasto | Beitou Dist,Taipei City |
| https://www.asus.com/support/Product/ContactUs/Services/questionform/?lang=en&utm_source=asus-qr&utm_medium=referral&utm_campaign=7513-20240529 |
| Nazwa | ASUS COMPUTER GmbH |
| Kraj | Niemcy |
| Adres | Harkort Str. 21-23 |
| Kod pocztowy | 40880 |
| Miasto | Ratingen |
| https://www.asus.com/support/Product/ContactUs/Services/questionform/?lang=en&utm_source=asus-qr&utm_medium=referral&utm_campaign=7513-20240529 |