Sprawdź co kupują inni! Bestsellery

Sferis - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Telefony i Tablety
Komputery
Gaming
RTV
Hobby
AGD
Dom i Biuro
Zdrowie i Uroda

Newsletter

Zapisz się na newsletter

i odbierz kod rabatowy na zakupy o wartości 10 lub 50 zł!

Wymagane
* Kod rabatowy 50 zł do wykorzystania przy zakupach za min. 2000 zł / Kod rabatowy 10 zł do wykorzystania przy zakupach za min. 200 zł

Prezenty na święta

4 najbardziej sztampowe prezenty, które odradzamy na święta Święta to okazja do spotkania z najbliższymi, ale też często niewypowiedziane zobowiązanie, żeby podarować prezent komuś z dalszej rodziny. Jeśli więc zastanawiasz się, co zrobić w takiej sytuacji i nie masz pomysłu, poszukaj ciekawych inspiracji zamiast stawiać na najbardziej sztampowe rozwiązania. Poniżej prezentujemy Ci 4 pozycje, które zdecydowanie odradzamy jako prezent na święta. Sprawdź, jaki produktów lepiej się wystrzegać.

Stylizowane kubki świąteczne Kubek zdobiony świątecznymi motywami to klasyka, ale ile można ich mieć? Dlatego warto przemyśleć kupno takiego prezentu. Nie jest on zbytnio praktyczny, ponieważ obdarowany z pewnością dysponuje w domu wystarczającą liczbą kubków. Poza tym kwestią bardzo sporną jest atrakcyjność wizualna takich podarków. Niektóre kubki prezentują się naprawdę cudacznie, więc mogą być nieużywane, a wylądują gdzieś na dnie szafki z zapomnianymi elementami stołowej zastawy.

Stanowcze „nie” dla świątecznych skarpet Nie ma chyba bardziej pospolitego prezentu, który można kupić na święta. Wręczając komuś taki podarunek, zakomunikujesz mu, że na poszukiwania nie poświęciłeś zbyt wiele czasu, a podarowanie upominku traktujesz jako nikomu niepotrzebną formalność. Wręczenia skarpetek nie można obronić w żaden sposób – to prezent nieefektowny, bezbarwny i oklepany. Niektórzy decydują się na wręczanie ciepłych skarpetek w zabawne lub dwuznaczne grafiki, ale na twarzach obdarowanych pojawia się wtedy raczej zakłopotanie niż uśmiech.

Zestawy kosmetyków Pomysł na prezent bardzo popularny i wydawać by się mogło, że przydatny, ale w rzeczywistości najczęściej jest to podarunek bardzo niepraktyczny. Dlaczego? Trudno trafić w gusta i preferencje danej osoby, tym bardziej jeśli jest to członek dalszej rodziny. Ponadto pielęgnacja ciała czy twarzy to kwestia bardzo indywidualna, dlatego podarowanie pierwszego zestawu ze sklepowej półki totalnie mija się z celem. Nie jesteś bowiem w stanie trafić w potrzeby danej osoby i nie wiesz, jakich kosmetyków używa na co dzień.

Bibeloty i figurki Takie prezenty kupują najczęściej osoby, które nie mają żadnego pomysłu na konkretny podarunek i kierują się jedynie myślą, że wypada coś komuś dać. Raczej odradzamy Ci sięganie po takie ozdoby, ponieważ prawdopodobnie zaraz po Twoim wyjeździe niepasująca do wystroju wnętrza figurka Mikołaja czy aniołka wyląduje na dnie szuflady. Masowo produkowane świąteczne bibeloty to rzeczy totalnie niepraktyczne.