Procesor Intel Core i3-12100F
- Liczba rdzeni procesora: 4
- Gniazdo procesora: LGA 1700
- Częstotliwość podstawowa rdzenia o wysokiej wydajności: 3,3 GHz
- Cache procesora: 12 MB
Możesz być zainteresowany również:
-
Procesor Intel® Core™ Ultra 5 250K Plus 18 cores (6 P-cores + 12 E-cores) up to 5.3 GHz (BX80768250K)
999,00 zł -
Procesor Intel Core i5-12600KF
799,00 zł -
Procesor IIntel® Core™ Ultra 7 265F 20 cores up to 5.3 GHz (BX80768265F)
1 399,00 zł -
Procesor Intel Core Ultra 7 Desktop 265K
1 349,00 zł 1 229,00 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 1 199,00 zł -
Procesor Intel Core Ultra 7 Desktop 265KF
1 099,00 zł
Opis
PROCESOR Intel Core i3-12100F
Korzystaj z procesorów Intel stworzonych dla gamingu nowej generacji, takich jak wyposażony w 4 rdzenie i 8 wątków Intel Core i3-12100F. Zapewnia on wysoką wydajność dzięki taktowaniu do nawet 4,3 GHz oraz rewolucyjnej architekturze usprawniającej pracę Twojego PC. Wybierz wszechstronny CPU, który sprawdzi się zarówno w popularnych grach, jak i aplikacjach nastawionych na produktywność i tworzenie treści.
Wysoka wydajność
Nowa architektura procesora Intel Core i3-12100F jest zgodna z najnowszymi innowacjami platformy, co pozwala na zwiększenie wydajności Twojego komputera. Wsparcie dla PCIe Gen5 i DDR5 pozwala na obsługę wydajnych podzespołów, takich jak pamięć i karta graficzna oraz bycie gotowym na nowości. Korzystanie z portu Thunderbolt 4 i karty sieciowej Intel Killer Wi-Fi 6/6E (Gig+) na płycie głównej zapewnia dużą prędkość przesyłania danych i niskie opóźnienie podłączonych urządzeń peryferyjnych.
Stworzony do gier
Kiedy liczą się FPS-y nie ma czasu na półśrodki, dlatego specjalnie dla Ciebie przetestowaliśmy Intel Core i3-12100F na platformie testowej z układem GeForce RTX 3090. Przekonaj się, ile FPS średnio wyciąga w grach ten CPU (rozdzielczość Full HD, ustawienia detali Ultra) oraz jaki wynik osiągnął w benchmarku CineBench R20 MC, teście kompresji 7-Zip i renderingu Corona.
Specyfikacja
| Producent procesora | Intel |
| Generacja procesora | 12th gen Intel® Core™ i3 |
| Model procesora | i3-12100F |
| Typ procesora | Intel® Core™ i3 |
| Liczba rdzeni procesora | 4 |
| Gniazdo procesora | LGA 1700 |
| Liczba wątków | 8 |
| Tryb pracy procesora | 64-bit |
| Wydajne rdzenie | 4 |
| Maksymalne taktowanie procesora | 4,3 GHz |
| Częstotliwość zwiększania wydajności rdzenia | 4,3 GHz |
| Częstotliwość podstawowa rdzenia o wysokiej wydajności | 3,3 GHz |
| Cache procesora | 12 MB |
| Typ pamięci procesora | Smart Cache |
| Zawiera system chłodzący | Tak |
| Podstawowa moc procesora | 58 W |
| Maksymalna moc turbo | 89 W |
| Typ magistrali | DMI4 |
| Maksymalna liczba ścieżek DMI | 8 |
| Przepustowość pamięci obsługiwana przez procesor ( max ) | 76,8 GB/s |
| Nazwa kodowa procesora | Alder Lake |
| Procesor ARK ID | 132223 |
| Maksymalna pamięć wewnętrzna wspierana przez procesor | 128 GB |
| Typy pamięci wspierane przez procesor | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| Obsługa kanałów pamięci | Dwukanałowy |
| Bez ECC | Tak |
| Przepustowość pamięci | 76,8 GB/s |
| Wbudowana karta graficzna | Nie |
| Dedykowana karta graficzna | Nie |
| Model wbudowanej karty graficznej | Niedostępny |
| Model dedykowanej karty graficznej | Niedostępny |
| Technologia Execute Disable Bit (EDB) | Tak |
| Stan spoczynku | Tak |
| Technologie Thermal Monitoring | Tak |
| Segment rynku | Komputer stacjonarny |
| Warunki użytkowania | PC/Client/Tablet |
| Maksymalna liczba linii PCI Express | 20 |
| Wersja gniazd typu Slot (PCI Express) | 4.0, 5.0 |
| Konfiguracje PCI Express | 1x16+1x4, 2x8+1x4 |
| Obsługiwane zestawy instrukcji | SSE4.1, SSE4.2, AVX 2.0 |
| Skalowalność | 1S |
| Maksymalna konfiguracja CPU | 1 |
| Wbudowane opcje dostępne | Nie |
| Specyfikacja systemu Thermal Solution | PCG 2020C |
| Rewizja Direct Media Interface (DMI) | 4.0 |
| Numer klasyfikacji kontroli eksportu (ECCN) | 5A992.C |
| Zautomatyzowany system śledzenia klasyfikacji towarów (CCATS) | G167599 |
| Technologia Intel® Hyper Threading (Intel® HT Technology) | Tak |
| Technologia Intel® Turbo Boost | 2.0 |
| Nowe instrukcje AES (Intel® AES-NI) | Tak |
| Technologia Udoskonalona Intel SpeedStep | Tak |
| Intel® Speed Shift Technology | Tak |
| Intel® Gaussian & Neural Accelerator (Intel® GNA) 3.0 | Tak |
| Technologia Intel® Control-flow Enforcement (CET) | Tak |
| Intel® Thread Director | Nie |
| Intel® Enhanced Halt State | Tak |
| Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Tak |
| Intel® Secure Key | Tak |
| Intel® OS Guard | Tak |
| Intel® 64 | Tak |
| Technologia virtualizacji Intel® (VT-x) | Tak |
| Technologia Wirtualizacji Intel® (Directed I/O) (VT-d) | Tak |
| Intel® Turbo Boost Max 3.0 Technologia | Nie |
| Gotowość pamięci Intel® Optane ™ | Tak |
| Intel® Boot Guard | Tak |
| Intel® Deep Learning Boost (Intel® DL Boost) on CPU | Tak |
| Intel® Volume Management Device (VMD) | Tak |
| Oparte na trybie systemu sterowania (MBE) | Tak |
| Standardowe zarządzanie (ISM) Intel® | Tak |
| Rozgałęźnik T | 100 °C |
| Kod zharmonizowanego systemu (HS) | 85423119 |
| Data premiery | Q1'22 |
| Status | Launched |
| Ostrzeżenia | Unikaj montażu przy działającym zasilaniu., Zachowaj ostrożność podczas montażu, aby nie uszkodzić pinów procesora lub gniazda., Nie stosuj nadmiernej siły podczas montażu lub demontażu procesora. |
| Wielkość opakowania procesora | 45 x 37.5 mm |
| Cache L2 | 5120 KB |
| Maksymalna pojemność pamięci | 128 GB |
| Gwarancja | Gwarancja Sklepu 36 miesięcy |
| Stan produktu | Nowy |
| Kod producenta | BX8071512100F |