Procesor Intel Core i5-12400F
- Liczba rdzeni procesora: 6
- Gniazdo procesora: LGA 1700
- Cache procesora: 18 MB
- Częstotliwość podstawowa rdzenia o wysokiej wydajności: 2,5 GHz
Możesz być zainteresowany również:
-
Procesor Intel Core Ultra 5 Desktop 245K up to 5.2GHz FCLGA18W LGA1851 24M Cache Boxed (BX80768245K)
899,00 zł -
Procesor Intel Core Ultra 5 Desktop 245KF up to 5.2GHz FCLGA18W LGA1851 24M Cache Boxed (BX80768245KF)
839,00 zł -
Procesor Intel Core i5-12600KF
799,00 zł -
Procesor Intel® Core™ Ultra 5 250K Plus 18 cores (6 P-cores + 12 E-cores) up to 5.3 GHz (BX80768250K)
999,00 zł -
Procesor IIntel® Core™ Ultra 7 265F 20 cores up to 5.3 GHz (BX80768265F)
1 399,00 zł
Opis
Procesor Intel Core i5-12400F
Korzystaj z procesorów Intel stworzonych dla gamingu nowej generacji, takich jak wyposażony w 6 rdzeni i 12 wątków Intel Core i5-12400F. Zapewnia on rewolucyjną wydajność dzięki wysokiemu taktowaniu do nawet 4,4 GHz. Pewnie zwyciężaj w kolejnych rozgrywkach i doświadcz imersji w nowe wirtualne światy. Wszystko to dzięki rewolucyjnej architekturze procesora skupiającej się na tym co, najważniejsze – gamingu.
Wysoka wydajność
Nowa architektura procesora Intel Core i5-12400F jest zgodna z najnowszymi innowacjami platformy, co pozwala na zwiększenie wydajności Twojego komputera. Wsparcie dla PCIe Gen5 i DDR5 pozwala na obsługę wydajnych podzespołów, takich jak pamięć i karta graficzna oraz bycie gotowym na nowości. Korzystanie z portu Thunderbolt 4 i karty sieciowej Intel Killer Wi-Fi 6/6E (Gig+) na płycie głównej zapewnia dużą prędkość przesyłania danych i niskie opóźnienie podłączonych urządzeń peryferyjnych.
Stworzony do gier
Kiedy liczą się FPS-y nie ma czasu na półśrodki, dlatego specjalnie dla Ciebie przetestowaliśmy Intel Core i5-12400F na platformie testowej z układem GeForce RTX 3090. Przekonaj się, ile FPS średnio wyciąga w grach ten CPU (rozdzielczość Full HD, ustawienia detali Ultra) oraz jaki wynik osiągnął w benchmarku CineBench R20 MC, teście kompresji 7-Zip i renderingu Corona.
Specyfikacja
| Producent procesora | Intel |
| Generacja procesora | 12th gen Intel® Core™ i5 |
| Model procesora | i5-12400F |
| Typ procesora | Intel® Core™ i5 |
| Liczba rdzeni procesora | 6 |
| Gniazdo procesora | LGA 1700 |
| Liczba wątków | 12 |
| Tryb pracy procesora | 64-bit |
| Wydajne rdzenie | 6 |
| Częstotliwość zwiększania wydajności rdzenia | 4,4 GHz |
| Cache procesora | 18 MB |
| Typ pamięci procesora | Smart Cache |
| Pudełko | Tak |
| Podstawowa moc procesora | 65 W |
| Maksymalna moc turbo | 117 W |
| Maksymalna liczba ścieżek DMI | 8 |
| Nazwa kodowa procesora | Alder Lake |
| Częstotliwość podstawowa rdzenia o wysokiej wydajności | 2,5 GHz |
| Maksymalna pamięć wewnętrzna wspierana przez procesor | 128 GB |
| Typy pamięci wspierane przez procesor | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| Obsługa kanałów pamięci | Dwukanałowy |
| Przepustowość pamięci | 76,8 GB/s |
| Wbudowana karta graficzna | Nie |
| Dedykowana karta graficzna | Nie |
| Model wbudowanej karty graficznej | Niedostępny |
| Model dedykowanej karty graficznej | Niedostępny |
| Technologia Execute Disable Bit (EDB) | Tak |
| Stan spoczynku | Tak |
| Technologie Thermal Monitoring | Tak |
| Segment rynku | Komputer stacjonarny |
| Maksymalna liczba linii PCI Express | 20 |
| Wersja gniazd typu Slot (PCI Express) | 4.0, 5.0 |
| Konfiguracje PCI Express | 1x16+1x4, 2x8+1x4 |
| Obsługiwane zestawy instrukcji | AVX 2.0, SSE4.1, SSE4.2 |
| Skalowalność | 1S |
| Maksymalna konfiguracja CPU | 1 |
| Wbudowane opcje dostępne | Nie |
| Rewizja Direct Media Interface (DMI) | 4.0 |
| Kod zharmonizowanego systemu (HS) | 8542310001 |
| Numer klasyfikacji kontroli eksportu (ECCN) | 5A992CN3 |
| Zautomatyzowany system śledzenia klasyfikacji towarów (CCATS) | G167599 |
| Technologia Intel® Hyper Threading (Intel® HT Technology) | Tak |
| Technologia Intel® Turbo Boost | 2.0 |
| Nowe instrukcje AES (Intel® AES-NI) | Tak |
| Technologia Udoskonalona Intel SpeedStep | Tak |
| Intel® Speed Shift Technology | Tak |
| Intel® Gaussian & Neural Accelerator (Intel® GNA) 3.0 | Tak |
| Technologia Intel® Control-flow Enforcement (CET) | Tak |
| Intel® Thread Director | Nie |
| Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Tak |
| Intel® Secure Key | Tak |
| Intel® OS Guard | Tak |
| Intel® 64 | Tak |
| Technologia virtualizacji Intel® (VT-x) | Tak |
| Technologia Wirtualizacji Intel® (Directed I/O) (VT-d) | Tak |
| Intel® Turbo Boost Max 3.0 Technologia | Nie |
| Gotowość pamięci Intel® Optane ™ | Tak |
| Intel® Boot Guard | Tak |
| Intel® Deep Learning Boost (Intel® DL Boost) on CPU | Tak |
| Intel® Volume Management Device (VMD) | Tak |
| Rozgałęźnik T | 100 °C |
| Data premiery | Q1'22 |
| Status | Launched |
| Wielkość opakowania procesora | 45 x 37.5 mm |
| Ostrzeżenia | Upewnij się, że procesor jest odpowiednio zamontowany w gnieździe CPU, aby uniknąć uszkodzeń., Zachowaj ostrożność podczas obsługi procesora, aby nie uszkodzić delikatnych pinów., Nie wolno wyrzucać procesorów do zwykłego śmietnika - wymagają specjalnej utylizacji ze względu na ich potencjalne wpływy na środowisko. |
| Gwarancja | Gwarancja Sklepu 36 miesięcy |
| Stan produktu | Nowy |
| Kod producenta | BX8071512400F |