Sferis - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Telefony i Tablety
Komputery
Gaming
RTV
AGD
Hobby
Dom i Biuro
Zdrowie i Uroda

Blackout- co to w ogóle jest? W Polsce potocznie mówimy tak na awarię systemu sieci elektroenergetycznej. To nic innego jak brak prądu lub przerwy w dostawie energii elektrycznej. Coraz częściej słyszymy w telewizji, w Polsce, jak i za granicą, że takie awarie sieci elektrycznej mogą mieć miejsce.

Agregaty prądotwórcze- pozwalają wytwarzać energię elektryczną w dowolnym miejscu, w którym się znajdują. To znaczy, że mogą być dobrym rozwiązaniem przy braku prądu w Twoim domu. W naszej ofercie znajdziesz agregaty firmy KÖNNER & SÖHNEN, które zasilane są paliwem typu Diesel, oraz gazem propan butan i benzyną.

Agregaty prądotwórcze

Stacje zasilania – to coś w rodzaju bardzo dużego powerbanka, który służy jako zewnętrzne źródło zasilania. Urządzenie ładuje się przez gniazdo AC, jak również poprzez energię słoneczną za pomocą specjalnych paneli fotowoltaicznych. Stacje zasilania posiada przetwornicę, która odpowiada za zmianę prądu stałego na przemienny.

Zasilacze UPS to awaryjny zasilacz, który utrzymuje zasilanie urządzeń elektrycznych w przypadkach zaniku lub nieprawidłowego działania sieci elektrycznej. Zasilacze UPS służą jako awaryjne zasilenie dla sprzętu elektronicznego tak długo, aby urządzenia zostały prawidłowo wyłączone.

Zasilacze UPS

Hybrydowy zestaw solarny Off-Grid- AZO Digital ESB 3KW-24- Instalacja off-grid nie wymaga zgłoszenia i akceptacji zakładu energetycznego. Inwertery solarne serii ESB przeznaczone są do budowy niezależnych systemów zasilania Off-grid 230V opartych o energię pozyskiwaną z paneli PV, sieci energetycznej i akumulatora. Przeznaczenie, wyjściowe stabilne sinusoidalne napięcie zasilania 230V (220V,240V) doskonale nadaje się do zasilania wszelkich odbiorników energii elektrycznej, a wbudowany układ wspomagania przeciążeń rozruchowych pozwala na zasilanie odbiorników o dużym prądzie rozruchowym takich jak sprężarki w lodówkach i agregatach.

W każdym domu powinna być latarka, ręczna, czołowa, na baterie alkaliczne lub taka na akumulatory.
To jeden z niezbędnych gadżetów, który przyda się w domu, warsztacie lub na wieczornym spacerze z psem.

Latarki i czołówki

Lampy na baterie inaczej lampy przenośne, które nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej. Oprócz przydatności w czasie przerw w dostawie prądu okazać się mogą potrzebne na strychu czy piwnicy.

Lampy na baterie, akumulatorowe i solarne

Powerbank – urządzenie, które po wcześniejszym naładowaniu magazynuje energię. Dzięki niemu możesz naładować smartphone, lampkę lub inne gadżety elektroniczne. Powerbank przyda się w każdej podróży i miejscu z ograniczonym dostępem do prądu.

Powerbanki

Kuchenki nastawne gazowe- być może, że posiadasz już taką w swoim domu, są to rozwiązania dla tych, którzy nie mają możliwości instalacji kuchni do zabudowy lub nie mają miejsca na kuchenkę wolnostojącą. Kuchenki nastawne wykorzystywane są często w domkach letniskowych lub podczas wyjazdów turystycznych. Do zasilenia takiej kuchenki potrzebna Ci będzie butla gazowa z propanem butanem.

Kuchenki nastawne

Radiotelefony, krótkofalówki lub walkie-talkie. Urządzenie podobne jest do radia CB używanego najczęściej przez kierowców w autach. Kiedy sieć komórkowa szwankuje, dobrym zamiennikiem jest właśnie radiotelefon, który pełni rolę mobilnego telefonu na niewielkich odległościach.

Radiotelefony

Radioodbiorniki na baterie przydadzą się w sytuacjach awaryjnych, a także survivalu. Radio na baterie jest mobilnym urządzeniem, które możesz zabrać ze sobą wszędzie i mieć stały dostęp do informacji.

Radioodbiorniki na baterie

Jednym z punktów na liście rzeczy niezbędnych podczas przerw w dostawie prądu jest zapas baterii. Bez nich nie zasilisz, latarek, lampek czy radia. Najczęściej używanymi bateriami są te z oznaczeniem AA tak zwane paluszki.

Baterie

Wiele naszych domowi i mieszkań, ogrzewanych jest sposobem, do którego niezbędny jest prąd. Dlatego warto też zaopatrzyć się w ciepłe ubrania oraz koce.

Koce

Czasoumilaczem oraz sposobem na rozgrzanie się będzie łyk ciepłej kawy lub herbaty, sprawdź swoje zapasy.

Kawy i herbaty

Zachowaj ciepło kawy, herbaty i posiłków na dłużej dzięki termosom i kubkom termicznym.

Termosy i kubki termiczne

Butelki filtrujące wodę

Papier i długopisy

Newsletter

Zapisz się na newsletter

i odbierz kod rabatowy na zakupy o wartości 10 lub 50 zł!

Wymagane
* Kod rabatowy 50 zł do wykorzystania przy zakupach za min. 2000 zł / Kod rabatowy 10 zł do wykorzystania przy zakupach za min. 200 zł