Płyta główna ASUS PRIME X870-P WIFI
- Gniazdo procesora: Gniazdo AM5
- Procesor: AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series
- Format płyty głównej: ATX
- Rodzina płyt z chipsetami: AMD
Płyty główne z serii ASUS PRIME zostały specjalistycznie zaprojektowane, aby uwolnić pełny potencjał procesorów AMD Ryzen™ z serii 9000.
Dzięki solidnej konstrukcji zasilania, kompleksowym rozwiązaniom chłodzenia i inteligentnym opcjom dostrajania, ASUS PRIME X870-P WIFI zapewnia użytkownikom i konstruktorom komputerów PC szereg optymalizacji wydajności za pomocą intuicyjnego oprogramowania i funkcji oprogramowania układowego.
Dodatkowo obsługa WiFi 7 pozwala osiągać ultrawysokie szybkości podczas surfowania po sieci.
Konstrukcja jest zgodna z komputerami typu Advanced AI PC, integrując rozwiązania mocy i połączeń wymaganych do obsługi wymagających aplikacji opartych na sztucznej inteligencji.
AI ASUS dostarcza zaawansowane funkcje, które zwiększają wydajność podzespołów i pomagają osiągnąć najbardziej optymalne rozwiązania.
Pozwala użytkownikom w prosty i intuicyjny sposób poznać funkcjonalność i zaawansowane funkcje płyt głównych ASUS.
Dynamiczne dostosowanie prędkości wentylatorów w oparciu o temperaturę procesora optymalizuje chłodzenie i zmniejsza hałas.
Zoptymalizowana wydajność sieciowa, zapewniająca niezakłóconą łączność i maksymalną prędkość Wi-Fi 7.
Płyta ASUS PRIME X870-P WiFi zaprojektowana została, aby spełniać wymagania procesorów AMD o dużej liczbie rdzeni i dostarczać do nich wszelką wymaganą moc.
Stopnie zasilania w konfiguracji 14 (80 A) + 2 (80 A) + 1 (80 A) integrują sterowniki i tranzystory MOSFET z bramkami o wysokiej oraz o niskiej pojemności, aby dostarczać moc znamionową do 80 amperów każdy. Optymalna konfiguracja to solidne zasilanie, pełna sprawność energetyczna, stabilność pracy i pełna wydajność procesorów Intel® — dostępnych obecnie i przyszłych.
ASUS Enhanced Memory Profile (AEMP) to zaawansowana funkcja oprogramowania sprzętowego umożliwiająca użytkownikom osiągnięcie niezrównanej wydajności pamięci operacyjnej przy korzystaniu z najnowocześniejszej pamięci CUDIMM.
Technologia AEMP stosuje dwufazowy, kompleksowy proces dostrajania, aby w pierwszej kolejności optymalizować sterownik zegara, a następnie częstotliwość taktowania pamięci. Funkcja pozwoli osiągnąć najlepszą równowagę pomiędzy wydajnością a stabilnością, nawet przy niesamowitych prędkościach DDR5 8000 lub jeszcze wyższej klasy.
ASUS PRIME X870-P WiFi oferuje łącznie cztery gniazda M.2, gdzie jedno z nich obsługuje transfer danych z prędkością do 128 Gb/s w standardzie PCIe 5.0. Umożliwia to szybsze uruchamianie i ładowanie aplikacji z dysków z systemem operacyjnym lub aplikacjami.
Płyta główna ASUS PRIME została wyposażona w kilka radiatorów i zestaw hybrydowych wentylatorów, aby zapewnić chłodzenie i stabilność platformy nawet przy intensywnym obciążeniu.
Płyta ASUS PRIME X870-P WIFI jest w pełni kompatybilna z układami chłodzenia typu AIO („all in one” — „wszystko w jednym”) od ASUS.
Bezproblemowa instalacja, wysoka wydajność chłodzenia, wysoki potencjał podkręcania, efektowny wygląd i konfigurowalne funkcje dla nowych płyt głównych — wszystko to pozwala stworzyć wymarzony zestaw gamingowy z najlepszym chłodzeniem.
Oprogramowanie ASUS Fan Xpert 4 pozwala sterować pracą wentylatorów i zarządzać układami chłodzenia typu AIO w jednym miejscu, w przejrzysty i wydajny sposób.
Tryb Auto-Tuning (Automatyczne dostrajanie) pozwala konfigurować ustawienia za jednym kliknięciem, natomiast tryb Extreme Quiet (Maksymalna cisza) zmniejsza prędkość pracy wentylatorów, zapewniając cichą pracę systemu podczas wykonywania mniej intensywnych zadań. Sterowanie jest również możliwe poprzez UEFI BIOS.
ASUS PRIME X870-P WIFI posiada szeroki zakres połączeń takich jak WiFi 7, PCIe 5.0, Realtek 2,5 Gb Ethernet i multum portów USB.
Dzięki zestawowi portów USB podłączysz każde potrzebne urządzenie — bez kompromisów. Na szczególne wyróżnienie zasługują dwa porty USB-C obsługujące prędkość przesyłu danych aż do 40 Gb/s. Każdy z nich może także obsługiwać i zasilać zewnętrzne monitory 4K.
Standard PCIe 5.0 oferuje dwukrotnie szybszy transfer danych niż PCIe 4.0, dzięki czemu jest wystarczająco wytrzymały, aby obsługiwać nowe zadania wymagające dużej ilości danych.
PCIe 5.0 przynosi również inne korzyści, takie jak: zmiany elektryczne poprawiające integralność sygnału, kompatybilne wstecz złącza CEM dla kart rozszerzeń oraz kompatybilność z poprzednimi wersjami PCI Express.
Doświadcz niesamowitej wydajności i wygody bezprzewodowej łączności WiFi 7, obsługującej przepustowość 160 MHz w nowym paśmie 6 GHz i technologię 4096 QAM.
Technologia Multi-Link Operation (MLO) zapewnia stabilne połączenia z niskim poziomem opóźnień, obsługując pasma 2,4 GHz, 5 GHz i 6 GHz, co przekłada się na zwiększony zasięg i przepustowość.
Niezakłócone strumieniowanie wideo w wysokich rozdzielczościach, bezproblemowe sesje gry online, wideokonferencje czy przesył i odbiór wyjątkowo dużych plików są na wyciągnięcie ręki!
Płyta główna ASUS PRIME X870-P WIFI oferuje użytkownikom wiele udogodnień, począwszy od uproszczonej konfiguracji ustawień BIOS-u, po możliwość dostosowania oświetlenia RGB. Możesz więc nadać swojemu systemowi wyjątkowy, w pełni spersonalizowany wygląd.
Interfejs UEFI oferuje łatwe w użyciu opcje konfiguracji dla początkujących użytkowników komputerów PC oraz zaawansowane funkcje dla weteranów.
ASUS Driver Hub umożliwia proste zarządzanie sterownikami dzięki automatycznemu wykrywaniu, instalacji i aktualizacji za jednym kliknięciem, co zapewnia płynną i wydajną pracę systemu.
Aura Sync pozwala na pełne opcje sterowania oświetleniem RGB do systemów dla entuzjastów i zapewnia bezproblemową synchronizację oświetlenia z kompatybilnym sprzętem.
Trzy adresowalne gniazda Gen 2 wykrywają liczbę diod LED w kompatybilnych urządzeniach RGB i automatycznie dostosowują efekty świetlne.
Spersonalizuj oświetlenie Aura Sync i steruj urządzeniami ASUS z jednego miejsca. Obejmuje rejestrację produktu i aktualizacje.
Wszystko może być znacznie prostsze dzięki płycie głównej ASUS PRIME X870-P WIFI i pakietowi innowacji EZ PC DIY (do-it-yourself - zrób to sam) — wystarczy kilka sprytnych rozwiązań, a składanie systemu stanie się czystą przyjemnością.
Fizyczna dźwignia odblokowuje zatrzask zabezpieczający pierwszego gniazda PCIe jednym dotknięciem, co znacznie upraszcza proces odłączania karty od płyty głównej, gdy nadchodzi czas wymiany na nową kartę graficzną lub inne kompatybilne urządzenie.
Innowacyjny zatrzask Q-Latch ułatwia instalację lub demontaż dysku SSD M.2 bez konieczności użycia specjalnych narzędzi. Konstrukcja wykorzystuje prosty mechanizm blokujący do zabezpieczenia dysku SSD M.2, eliminując potrzebę stosowania śrub.
Tylny panel płyty ASUS PRIME X870-P WIFI chroniony jest za pomocą fabrycznie zamontowanej osłony, która nie tylko zabezpiecza porty, ale i zwiększa funkcjonalność całości, upraszcza proces montażu i polepsza estetykę konstrukcji.
SafeSlot to wzmocniona metalowa osłona dodawana do gniazda PCIe w celu zapewnienia stabilnej instalacji karty. Ponieważ PCIe 5.0 jest dwa razy szybsze niż PCIe 4.0, firma ASUS ulepszyła procesy produkcyjne SMT dla szybszego gniazda SafeSlot — wszystko po to, by zapewnić użytkownikom najwyższą możliwą prędkość transmisji danych.
BIOS FlashBack™ upraszcza aktualizacje BIOS-u: wystarczy załadować plik BIOS-u na pendrive'a (pamięć USB) sformatowanego w systemie FAT32, podłączyć go do portu BIOS FlashBack™ i nacisnąć przycisk – nie ma konieczności instalacji ani procesora, ani pamięci.
Dzięki rozwiązaniu Q-Antenna można teraz łatwo i szybko podłączyć antenę Wi-Fi do komputera. Zamiast powolnego obracania dwóch elementów mocujących, aż w końcu się zamkną, po prostu zatrzaskują się one na swoim miejscu. Mniej stresu i bardziej stabilna praca.
| Producent procesora | AMD |
| Gniazdo procesora | Gniazdo AM5 |
| Procesor | AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series |
| Obsługiwane gniazda procesora | Gniazdo AM5 |
| Obsługiwane rodzaje pamięci | DDR5-SDRAM |
| Ilość gniazd pamięci | 4 |
| Typ slotów pamięci | DIMM |
| Obsługa kanałów pamięci | Dwukanałowy |
| Kompatybilność ECC | ECC lub Non-ECC |
| Obsługiwana prędkość zegara pamięci (maks.) | 8000 MHz |
| Maksymalna pojemność pamięci | 192 GB |
| Pamięć niebuforowana | Tak |
| Obsługiwane rodzaje dysków | HDD & SSD |
| Wspierane interfejsy dysków twardych | M.2, SATA III |
| Liczba obsługiwanych HDD | 2 |
| Ilość obsługiwanych rozmiarów dysków pamięci | 6 |
| Usługa RAID | Tak |
| Poziomy RAID | 0, 1, 5, 10 |
| Obsługa przetwarzania równoległego | Nieobsługiwany |
| Wbudowana karta graficzna | Nie |
| Ilość gniazd USB 2.0 | 2 |
| Gniazda USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) | 1 |
| Łącza USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) | 1 |
| Ilość złączy SATA III | 2 |
| Złącze audio na przednim panelu | Tak |
| Gniazdo zasilania ATX (24-pin) | Tak |
| Złącze wentylatora procesora | Tak |
| Liczba złączy wentylatorów obudowy | 4 |
| Złącze zasilacza EPS (8-pin) | Tak |
| Ilość gniazd COM | 1 |
| Złącze TPM | Tak |
| Złącze zasilania 12V | Tak |
| LED RGB | Tak |
| Liczba portów USB 2.0 | 4 |
| Ilość portów USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typu-A | 3 |
| Ilość portów USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Typu-A | 1 |
| Ilość portów USB4 Gen 2x2 | 2 |
| Ilość portów Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Ilość portów HDMI | 1 |
| Wersja HDMI | 2.1 |
| Wersja DisplayPort | 1.4a |
| Wejście liniowe | Tak |
| Mikrofon | Tak |
| Przewodowa sieć LAN | Tak |
| Rodzaj interfejsu sieci Ethernet | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | Tak |
| Podstawowy standard Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Standardy Wi- Fi | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | Tak |
| Wersja Bluetooth | 5.4 |
| Układ płyty głównej | AMD X870 |
| Kanały wyjścia audio | 7.1 kan. |
| Kolor produktu | Czarny |
| Format płyty głównej | ATX |
| Rodzina płyt z chipsetami | AMD |
| Rodzaj chłodzenia | Pasywne |
| Rodzaj zasilania | ATX |
| Obsługiwane systemy operacyjne Windows | Windows 10, Windows 11 |
| Gniazda PCI Express x16 (Gen 4.x) | 3 |
| Gniazda PCI Express x16 (Gen 5.x) | 1 |
| Liczba gniazd M.2 (M) | 4 |
| Typ BIOS | UEFI AMI |
| Szerokość opakowania | 353 mm |
| Głębokość opakowania | 273 mm |
| Wysokość opakowania | 68 mm |
| Waga wraz z opakowaniem | 1,56 kg |
| Szerokość produktu | 305 mm |
| Głębokość produktu | 244 mm |
| Wysokość produktu | 48 mm |
| Przewody | SATA |
| Waga produktu | 1,56 kg |
| Przycisk Back-to-BIOS | Tak |
| Ostrzeżenia | Unikaj kontaktu z cieczami, aby zapobiec uszkodzeniom elektronicznym., Nie demontować, aby uniknąć uszkodzenia wewnętrznych komponentów oraz utraty gwarancji., Utylizować zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi odpadów elektronicznych. |
| Gwarancja | Gwarancja Sklepu 36 miesięcy |
| Stan produktu | Nowy |
| Nazwa | ASUSTeK Computer Inc. |
| Kraj | Tajwan |
| Adres | 1F.,No.15,Llde Rd. |
| Kod pocztowy | 112 |
| Miasto | Beitou Dist,Taipei City |
| https://www.asus.com/support/Product/ContactUs/Services/questionform/?lang=en&utm_source=asus-qr&utm_medium=referral&utm_campaign=7513-20240529 |
| Nazwa | ASUS COMPUTER GmbH |
| Kraj | Niemcy |
| Adres | Harkort Str. 21-23 |
| Kod pocztowy | 40880 |
| Miasto | Ratingen |
| https://www.asus.com/support/Product/ContactUs/Services/questionform/?lang=en&utm_source=asus-qr&utm_medium=referral&utm_campaign=7513-20240529 |