Darmowa dostawa Paczkomatem od 599 zł lub Orlen Paczka za 9,90 zł przy zamówieniach do 599 zł! Sprawdź szczegóły >>>

Sferis - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Telefony i Tablety
Komputery
Gaming
RTV
AGD
Hobby
Dom i Biuro
Zdrowie i Uroda
Sferis Komputery Podzespoły komputerowe Pamięci RAM
Aktywne filtry
Pamięć RAM: 32 GB

Pamięć RAM 32gb

(152)
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

AMD Corsair Gigabyte Intel Kingston Lenovo MSI

Pamięć RAM 32 GB

 Pamięć RAM jest jednym z najważniejszych komponentów komputera. Na równi z procesorem i płytą główną odpowiada za wykonywanie wszystkich operacji w czasie rzeczywistym, czyli w momencie, w którym urządzenie jest uruchomione. W pamięci RAM 32 GB lub o innej pojemności optymalnie dobranej do komputera są inicjowane wszystkie procesy, jakie zachodzą w grach czy aplikacjach. Są w niej również przechowywane aktualne informacje o stanie tych procesów.

 Pamięć RAM jest też określana pamięcią tymczasową z uwagi na to, że w momencie wyłączenia urządzenia wszelkie zapisane w niej dane są usuwane. Do jej cech istotnych przy wyborze do konkretnego urządzenia zaliczają się: generacja, częstotliwość taktowania oraz ilość pamięci, natomiast dla płynności działania systemu i aplikacji ważne są też opóźnienia pamięci RAM. W tej kategorii oferujemy kości RAM 32 GB różnych producentów, przeznaczone do komputerów i laptopów domowych o wysokich wymaganiach, a także do serwerów.

 Rodzaje pamięci RAM 32 GB

 Pamięć RAM powinna być dostosowana do potrzeb konkretnego urządzenia oraz jego użytkownika. Im więcej rzeczy chce on wykonywać, tym większej pamięci RAM potrzebuje. Wiele zależy też od tego, czy pamięć ma być wykorzystana w domowym komputerze osobistym, czy w urządzeniu profesjonalnym. Kości RAM 32 GB z pewnością spełnią oczekiwania wymagających użytkowników prywatnych, którzy nie tylko przeglądają Internet, ale też renderują czy obrabiają zdjęcia.

 Nie bez znaczenia jest też technologia, w której została ona wykonana. W naszym asortymencie znajdziesz dwa popularne jej rodzaje – pamięć RAM 32 GB DDR3 oraz pamięć RAM 32 GB DDR4. Należą one do nowszych standardów, dystansując swoich poprzedników pod względem wydajności pracy. Dokonując wyboru odpowiedniego wariantu, musisz wziąć pod uwagę możliwości Twojego komputera.

 Starsze urządzenia nie są jeszcze przystosowane do nowej technologii. Dlatego, chociaż pamięć RAM 32 GB DDR4 zużywa do pracy około 20% energii mniej, nie w każdym urządzeniu może być zamontowana. Wynika to z parametrów płyty głównej, z którą kość pamięci musi być kompatybilna.

 Pamięć RAM 32 GB – wydajność i częstotliwość

 Chociaż pojemność kości pamięci RAM jest istotną cechą, podczas zakupu należy też zwrócić uwagę na inne parametry. Przypadkowy zakup może się skończyć tym, że pamięć nie będzie obsługiwana przez płytę główną znajdującą się w komputerze bądź laptopie. Te dwa elementy muszą być ze sobą kompatybilne nie tylko w odniesieniu do generacji, ale też częstotliwości taktowania.

 Oczywiste jest, że potrzeby graczy w tym zakresie będą znacznie wyższe niż osób zajmujących się kolekcjonowaniem zdjęć czy pracą biurową. Jednak wybór modelu G.SKILL DDR4 RIPJAWSV, którego częstotliwość taktowania zegara wynosi 3600 MHz, może być przysłowiowym wyrzuceniem pieniędzy w błoto, jeśli komputer nie ma odpowiedniej płyty głównej, która taką częstotliwość obsłuży. W takiej sytuacji lepszym wyborem może być model G.SKILL DDR4 RIPJAWSV o częstotliwości taktowania 2400 MHz lub G.SKILL Aegis DDR4 o częstotliwości taktowania 2666 MHz.

 Kości RAM 32 GB w sklepie Sferis

 Sferis jest sklepem wyspecjalizowanym w asortymencie AGD i elektronicznym, w tym w komputerach i częściach do komputerów, tabletów, laptopów czy serwerów. Przygotowaliśmy też bogatą ofertę kości pamięci RAM 32 GB znanych na tynku i cenionych producentów. W asortymencie znajdziesz modele marek takich jak G.Skill, Patriot, Kingston, Thermaltake, Silicon Power i wiele innych. Ofertę charakteryzuje szeroki przekrój cenowy, a także duży wybór częstotliwości taktowania zegara. Znajdą w niej odpowiednie produkty zarówno miłośnicy grania, jak i filmów czy surfowania w sieci.

Sortuj