Nie Przegap Naszych Topowych Produktów - Twoje Must-Have na Ten Sezon! Sprawdź >>>

Sferis - sklep internetowy
Wszystkie kategorie
Wszystkie kategorie
Telefony i Tablety
Komputery
Gaming
RTV
AGD
Hobby
Dom i Biuro
Zdrowie i Uroda
Sferis Komputery Podzespoły komputerowe Pamięci RAM
Aktywne filtry
Pamięć RAM: 16 GB

Pamięć RAM 16gb

(126)
Sortuj
Wyświetlaj

Zaufani producenci

AMD Corsair Gigabyte Intel Kingston Lenovo MSI

Pamięć RAM 16 GB

 Planując zakup nowego komputera, jego przyszły użytkownik zazwyczaj zwraca uwagę na liczbę rdzeni procesora czy model płyty głównej, mniejszą wagę przykładając do innych komponentów. Tymczasem dla szybkości i płynności pracy urządzenia oraz jakości przetwarzania danych niezwykle istotne znaczenie ma pamięć RAM. Jest ona niezbędna do tego, aby móc uruchomić jakiekolwiek aplikacje, a im jest jej więcej, tym szybciej, sprawniej i płynniej są przetwarzane dane.

 Wśród wielu typów kości pamięci tymczasowej jest pamięć RAM 16 GB. Charakteryzuje się ona sporą pojemnością, dzięki czemu może być montowana w komputerach osobistych (PC) domowych oraz wykorzystywanych w firmach. Wielkość pamięci jest znacząca dla rodzaju wykonywanych zadań, jednak kości RAM 16 GB są wystarczające nie tylko do pracy biurowej, ale również do wielu bardziej wymagających operacji.

 Kości RAM 16 GB – kompatybilność z płytą główną

 Warto wziąć pod uwagę fakt, że intensywny rozwój branży informatycznej, również w obszarze software, sprawia, że nowe oprogramowanie, gry komputerowe czy aplikacje systemowe stawiają przed użytkownikiem i jego sprzętem coraz większe wymagania. Przykładami są najnowszy system operacyjny Windows, do którego obsługi potrzeba minimum 4 GB RAM, czy przeglądarka internetowa, która pochłania 6 GB RAM. W tej sytuacji pamięć RAM 16 GB wydaje się mała.

W rzeczywistości również w dziedzinie produkcji sprzętu wdrożono wiele nowych technologii a pamięć RAM 16 GB DDR4 jest w stanie pracować na tyle szybko, że doskonale poradzi sobie z komunikacją pomiędzy aplikacją, a procesorem i płytą główną. Znacznie istotniejszą rzeczą przy wyborze kości RAM 16 GB i każdej innej jest dostosowanie częstotliwości taktowania zegara. Dany parament powinien być obsługiwany również przez płytę główną.

 Niekompatybilność w każdą ze stron będzie działać na niekorzyść całego układu. Zbyt wolna kość pamięci ograniczy możliwości pracy procesora, natomiast zbyt szybka w stosunku do płyty głównej nie pozwoli na pełne wykorzystanie własnego potencjału.

 Pamięć RAM 16 GB DDR3 czy DDR4

 Wybierając pamięć RAM 16 GB do swojego komputera, trzeba też wziąć pod uwagę technologię, w której została ona wykonana. Od pierwszej kości pamięci DDR do chwili obecnej na rynku pojawiły się już trzy kolejne wersje (technologie) określane kolejno jako DDR2, DDR3 i DDR4. Wraz z postępem zwiększała się też szybkość ich pracy, w związku z czym najnowsza pamięć RAM 16 GB DDR4 jest najszybsza i o 20% bardziej energooszczędna od swojej poprzedniczki.

 Zakup kości pamięci nie może jednak tu być przypadkowy, podobnie jak częstotliwość taktowania zegara. Nie zawsze bowiem posiadana płyta główna jest dostosowana do obsługi nowego standardu. W starszych komputerach z kilkuletnimi płytami głównymi nawet możliwość montażu takiej kości pamięci nie zagwarantuje jej pracy. Na szczęście producenci pomyśleli również o tym, wyposażając pamięć RAM 16 GB DDR4 i pamięć RAM 16 GB DDR3 we wcięcia w innych miejscach, dzięki czemu niemożliwe jest ich fizyczne umieszczenie w slocie płyty głównej. Nie zwalnia to jednak ze sprawdzenia, jaki model się kupuje, aby niemały wydatek nie był zbędny.

 Pamięć RAM 16 GB w Sferis

 W sklepie internetowym Sferis znajdziesz bogaty wybór pamięci RAM 16 GB w szerokiej gamie cenowej i o zróżnicowanych parametrach. Proponujemy między innymi kości w technologii DDR3 i DDR4 w parach 2x8 GB oraz w formie pojedynczego modułu. W sprzedaży mamy produkty marek takich jak Kingston, Goodram, Thermaltake, Patriot, G. Skill, Fujitsu, Crucial oraz kilku innych. Najnowsze modele wyróżniają się taktowaniem na poziomie 5066 MHz z obsługą dual-chanel. Do starszych komputerów i mniej wymagających prac polecamy kości takie jak G.SKILL DDR3 AEGIS 2x8GB 1333 MHz CL9.

Sortuj